İsmet Yılmaz Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

İsmet Yılmaz kimdir?, İsmet Yılmaz kaç yaşında?, İsmet Yılmaz evi nerede?, İsmet Yılmaz nerelidir? İsmet Yılmaz ev adresi?, İsmet Yılmaz kaç yaşında?, İsmet Yılmaz nerede oturuyor?, İsmet Yılmaz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için İsmet Yılmaz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Aralık.1961 senesinde doğan İsmet Yılmaz şu an için 60 yaşında ve Yay burcundandır. İsmet Yılmaz doğum yeri ise Gürün, Sivas olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise MilletvekiliBakan olarak devam ettirmektedir.

İsmet Yılmaz Kimdir? – İsmet Yılmaz Evi Nerede? – İsmet Yılmaz Nerede Oturuyor?

İsmet Yılmaz Kimdir?, evi nerede?

İsmet Yılmaz, 10 Aralık 1961 tarihinde Sivas, Gürün’de doğmuştur. Annesinin adı Turunç, babasının adı İbrahim Yılmaz’dır. Kardeşi Adnan Yılmaz da valilik yapmıştır. Sırasıyla Tacettin, Adnan, İsmet, Gülizar ve Leman olmak üzere 5 kardeşlerdir.

İlkokulu Gürün Cumhuriyet İlkokulunda, Ortaokulunda Gürün Ortaokulunda okudu. Liseyi İstanbul Haydarpaşa Lisesinde okudu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Denizcilik Yüksek Okulu Makina bölümünden 1982 senesinde mezun oldu. Ardından da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni de okuyarak 1987 senesinde mezun oldu. 1990 senesinde İsveç Malmö Dünya Denizcilik Üniversitesinde “Gemi İşletmeleri Teknik Yönetimi” alanında Master yaptı. 2002 senesinde Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Ana Bilim dalında, Özel Hukuk alanında Yüksek Lisansını bitirdi. İki ayrı Yüksek Lisans yaptı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk alanında doktorasını bitirdi.

20 yıl kamuda ve özel şirketlerde Denizcilik sektöründe Mühendis ve Müşavir Avukat olarak çalıştı. 2002 senesinden 2007 yılına kadar Denizcilik Müsteşarlığında Müsteşar olarak görev yaptı.

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevi yaptı.

22 Temmuz 2007 Türkiye genel seçimleri öncesi ;Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 114′üncü maddesi uyarınca bağımsız olarak Ulaştırma Bakanı oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı görevine 1 Kasım 2007 tarihinde atandı.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlerde Sivas‘tan AK Parti Milletvekili olarak seçildi. 07 Temmuz 2011 tarihinde 61′inci Hükümette Millî Savunma Bakanlığı görevine getirildi.

İsmet Yılmaz, evli ve 3 çocuğu mevcuttur.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde tekrar AK Parti Sivas Milletvekili olarak seçildi. AK Parti tarafından aday olarak gösterilen İsmet Yılmaz, 30 Haziran 2015 ve 1 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan TBMM Başkanı seçimlerinde 4. turda başkan olarak seçildi.

1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde Sivas milletvekili seçildi.

24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun hazırlayıp sunduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 64. Hükümet kabinesinde Milli Savunma Bakanı olarak vazifelendirildi.

Ahmet Davutoğlu‘nun istifa etmesinin sonrasında Başbakan Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Türkiye Hükûmeti’nde Milli Eğitim Bakanı olarak vazifelendirildi.

19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile İsmet Yılmaz Milli Eğitim Bakanı olarak vazifelendirildi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün