Jacob Rothschild Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Jacob Rothschild kimdir?, Jacob Rothschild kaç yaşında?, Jacob Rothschild evi nerede?, Jacob Rothschild nerelidir? Jacob Rothschild ev adresi?, Jacob Rothschild kaç yaşında?, Jacob Rothschild nerede oturuyor?, Jacob Rothschild nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Jacob Rothschild hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 29.Nisan.1936 senesinde doğan Jacob Rothschild şu an için 85 yaşında ve Boğa burcundandır. Jacob Rothschild doğum yeri ise Berkshire, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Jacob Rothschild Kimdir? – Jacob Rothschild Evi Nerede? – Jacob Rothschild Nerede Oturuyor?

Jacob Rothschild Kimdir?, evi nerede?

Jacob Rothschild, 4. Baron Rothschild, OM, GBE, CVO, FRCA İngiliz bir yatırım bankacısı ve ileri gelen Rothschild bankacılık ailesinin bir üyesidir. Ayrıca Yahudi Politika Araştırmaları Enstitüsü onursal başkanıdır.

Jacob Rothschild, 29 Nisan 1936 tarihinde Berkshire, İngiltere’de bir Yahudi aile olan Victor Rothschild, Barbara Judith Hutchinson çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Tam adı Nathaniel Charles Jacob Rothschild’dir. Eton Kolejinde eğitim aldı. Rothschild kelimesi Almanca “kırmızı kalkan” demektir. Rothschild ailesinin ilk dedesinin dükkânında kırmızı bir kalkan asılıydı. Ailenin adı buradan gelmektedir. Kalkan, ailenin armasının ortasında da görülmektedir. Bu soyad Almanya‘da epey yaygın olsa da sahiplerinin çoğu bu aileyle ilişkili değildir.

Rothschild ailesi 18. yüzyılın sonlarından başlayarak Avrupa‘nın çeşitli merkezlerinde bankalar kuran Yahudi kökenli Alman bir ailedir. Ailenin Avusturya ayağının beş nesli 1816 senesinde Habsburg İmparatoru II. Francis tarafından miras sistemiyle geçen baronluk verilmesiyle Avusturya soylusu ilan edilmiştir. Ailenin İngiliz ayağı ise Kraliçe Victoria‘nın izniyle Avusturya‘da sahip oldukları Baron unvanını İngiltere‘de de kullanma olanağına kavuşmuştur. 19. yüzyıl boyunca ailenin, en büyük özel ve modern tarihin en büyük servetini oluşturduğu öne sürülmektedir.

Jacob Rothschild, 4. Baron Rothschild, OM, GBE, CVO, FRCA İngiliz bir yatırım bankacısı ve ileri gelen Rothschild bankacılık ailesinin bir üyesidir. Ayrıca Yahudi Politika Araştırmaları Enstitüsü onursal başkanıdır.

Jacob Rothschild, 1961 senesinde Serena Dunn Rothschild ile evlendi. Eşi 2019 senesinde vefat etti. Nathaniel Philip Rothschild (d.1971), Hannah Rothschild (d. 1962), Emily Magda Rothschild Freeman-Attwood (d. 1967), Beth Matilda Rothschild Tomassini (d. 1964) adlarında çocukları oldu.

Resmi tarihe göre ailenin kökleri 16’ncı yüzyıl Almanya‘sına dayanıyor. Aşkenaz denilen kuzey Avrupa Yahudilerindendir. Ailenin ortaya çıkışı Almanya’dır. Soylarının hazar Yahudilerine kadar uzandığı iddia edilmiştir. Roth schıld Almanca kırmızı kalkan manasına gelmektedir. Ailenin de simgesini oluşturmaktadır. Aile alman prenslerinin paralarını yöneterek servet edinmişti. Fakat aileyi dünya gündemine taşıyacak kişi Mayer Amschel Rothschıld idi (23 Şubat 1744 – 19 Eylül 1812). Çok zeki bir insan olan Mayer Amschel Rothschıld ailesinin dünyanın 1 numaralı zengin ailesi olmasının temellerini attı. Bunlardan ilki 5 oğlunu Londra, Paris, Frankfurt, Napoli ve Viyana’ya göndererek ilk ülkeler arası şirketin kurucusu oldu.
Mayer Amschel Rothschild’in oğulları ve gittikleri şehirler şöyleydi:
Amschel Mayer Rothschild (1773–1855): Frankfurt, çocuksuz yaşamını kaybetti, miras Salomon ve Calmann’ın çocuklarına kaldı.
Salomon Mayer Rothschild (1774–1855): Viyana
Nathan Mayer Rothschild (1777–1836): Londra
Calmann Mayer Rothschild (1788–1855): Napoli
Jakob Mayer Rothschild (1792–1868): Paris

Bununla birlikte hem kuvvet ve kudretini arttırmış oldu. Yerel sıkıntılardan şirketin daha az etkilenmesini sağladı. İletişimin zor olduğu o dönem koşullarında mühim merkezlerdeki temsilcilikler vasıtasıyla herkesten önce haberdar oldu ve planlarını ona göre yaptı. Aile zaman içinde krallara bile faizle borç para verecek kadar büyük bir servetin sahibi oldu. Amschel ölmeden önce aile servetinin bölünmemesi için 4 kural belirledi. Bu kurallar halen geçerlidir. Bu kurallara uymayan aile üyeleri mirastan mahrum bırakılırlar ve dışlanırlar.
Bu 4 kural şöyledir:
1-) Büyük oğlun en büyük oğlu servetin ve ailenin önderi olacaktır.
2-) Kuzenler arası evlilik. Aile servetinin dışarı çıkmaması için ön koşuldur.
3-) Aile Servetinin gizli tutulması ve bölünmemesi. Onun için aile serveti 500 zengin listesinde asla göremezsiniz.
4-) Aile içi ortaklıklar kurulmuş ve bu ortaklıklar M.A. Rothschıld and sons çatısı altında toplanmış Ve Londra’dadır. Halen bu merkez faal haldedir.
Bunun bunun yanında Rothschıldlerin başarılarının ve servetlerinin büyümesindeki koşullar şunlardan oluşmaktadır: Devletlere borç para verip kendilerine bağımlı hale getirmeleri, merkez bankaları ve para basma yetkilerini ele geçirip ülkeleri tahakküm altına almaları, savaşları finanse ederek büyük servetler elde etmeleri, silah, mühim madenler, uyuşturucu, petrol, ana gıda maddeleri gibi ürünlerin kontrolünü ellerinde tutmaları.

1815’te Waterloo Muharebesi’nin bitmesine yakın Rothschildler ellerindeki hisseleri satmaya başlıyor, Bu hamle, savaşı Napolyon’un kazandığı şeklinde yorumlanınca panik satışlar başlıyor. Herkes aynı anda satışa geçtiği için fiyatlar düşünce Rothschildler de tüm hisse senetlerini topluyor. Ancak sonradan Napolyon Bonapart’un savaşı kaybettiği ve Rothschildler’in bütün piyasayı ele geçirdiği anlaşılıyor. BP, Shell, De Beers, HSBC, ABN Amro Bank, Rio Tinto gibi dünyanın en büyük finans, enerji ve madencilik şirketleri Rothschildler’in girişimleri içerisinde sayılıyor.

Ayrıca bu aile dünya Yahudilerinin hamisidir. Siyonizmin ve illuminatinin kurucuları ve destekleyicileri olduğu iddia edilir.

Günümüzde Rothschild ailesinin önderi yaşça en büyük evlat olan Baron Jacob Rothschild’dir. 4. Baron Rothschild olarak ailenin önderliğini yapmakta, kendisinden sonra da en büyük evlat olarak oğlu Nathaniel Philip Rothschild 5. Baron olarak ailenin önderliğini yürütecektir.

Rothschild ailesi son 200 senedir, dünyanın en zengin ve nüfuzlu ailesidir. Tek başına birkaç büyük devlet kadar kuvvetlidir. 2007 senesinde, servetleri 3-4 trilyon dolar, kontrol ettikleri para ise 8-10 trilyon dolar olarak tahmin edilmektedir. İngiltere Merkez Bankası’nı ortalama 80 yıl boyunca yönetmişlerdir. HSBC Bank, Royal Bank of Scotland, Banco Santander, J.P.Morgan-Chase, De Beers, Rio Tinto, Ing Group ve Avıva en fazla tanınan ve bilinen şirketleridir.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker