Biyografi

Jaime Pressly Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Jaime Pressly kimdir?, Jaime Pressly kaç yaşında?, Jaime Pressly evi nerede?, Jaime Pressly nerelidir? Jaime Pressly ev adresi?, Jaime Pressly kaç yaşında?, Jaime Pressly nerede oturuyor?, Jaime Pressly nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Jaime Pressly hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 30.Temmuz.1977 senesinde doğan Jaime Pressly şu an için 44 yaşında ve Aslan burcundandır. Jaime Pressly doğum yeri ise Kinston, North Carolina, A.B.D. olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuModel olarak devam ettirmektedir.

Jaime Pressly Kimdir? – Jaime Pressly Evi Nerede? – Jaime Pressly Nerede Oturuyor?

Jaime Pressly Kimdir?, evi nerede?

Jamie Pressly, 1977 doğumlu Amerikalı dizi ve sinema oyuncusu. Pressly, 2006‘da My Name is Earl adlı komedi dizisindeki karakteri ile, yardımcı kadın oyuncu dalında Emmy Ödülü‘ne aday gösterildi.

Jaime Pressly Kinston, 30 temmuz1977‘de James Liston Pressly ve Brenda Sue Smith‘in kızları olarak Kingston, Kuzey Carolina‘da dünyaya geldi. Jessie isminde bir kızkardeşi ve Jim isminde bir erkek kardeşi olan Pressly, 11 yılını jimnastik çalışarak ve dansçı olarak geçirdi.

Daha 14 yaşındayken üyesi olduğu modellik ajansı ‘International Cover Model Search‘ün sözcülüğünü yapmaya başladı ve bunun yanında da model olarak Amerika‘da, İtalya‘da ve Japonya‘da tanınmaya başladı. Ailesinin boşanma sürecine girmesinden sonra annesiyle birlikte Kaliforniya‘ya yerleşti ve Costa Mesa Lisesi‘ne başladı. Ardından 15 yaşındayken, yasal olarak ailesininden ayrılmak için başvurdu ve bu isteği kabul edildi.

Pressly, sinemada ilk olarak Poison Ivy (Zehirli Sarmaşık) filminde aktris Drew Barrymore‘un dublörü olarak çalıştı. 1997‘de çekilen devam filmi Poison Ivy: The New Seduction‘da ise boşrolü oynayan Pressly oldu. Ardından Jack & Jill adlı televizyon şovunda dansçı Audrey rolünü canlandırdı.

Bağımsız film Poor White Trash filminde de başrolü oynayan Pressly, bu filmde düzenbaz altın arayıcısı Sandy Lake‘i canlandırdı. Not Another Teen Movie (2001), Footprints (2002) ve Torque (2004) gibi otuzdan fazla filmde çeşitli roller alan Pressly, daha kapsamlı kitlelere kendini tanıttı. Aynı zamanda Marilyn Manson‘ın Not Another Teen Movie filminin soundtrack kasedi için yeniden dile getirdiği Tainted Love şarkısının klibinde ve Aerosmith‘in Girls of Summer klibinde oynadı.

NBC‘de yayına giren durum komedisi My name is Earl adlı dizide Joy kişiliğini canlandıran Pressly, temmuz2006‘da bu rolü ile göze çarpan yardımcı kadın komedi oyuncusu dalında Emmy Ödülü adaylığı kazandı.

Pressly, 2001 senesinde Liz Claiborne kozmetik şifrketinın ve şirketin ‘Lucky you’ adlı parfümünün sözcülüğünü yapmaya başladı. Mart1998 ve Şubat2004 tarihli sayılarında Playboy Dergisi‘ne çıplak pozlar veren Pressly, 2002 senesinde Stuff Dergisi‘nin seçtiği, dünyanın en seksi 102 kadını sıralamasında, 8. oldu. Bir süre The Pussycat Dolls grubunda yeralan Pressly, 2006 senesinde Maxim Dergisi‘nin Hot 100 listesinde 34. oldu bunun bunun yanında Maxim Dergisi’nin Maxim Kızları Galerisi‘nde de yer aldı.

Popüler bilgisayar oyunu ‘Dead or Alive’ın sinema uyarlamasında, Tina Armstrong kişiliğini canlandıracak olan Pressly, 2003 senesinde California-Carolina beyzbol ligi All-Star maçında Carolina Ligi onursal kaptanı olarak sahaya çıktı.

Etrafta dolaşan bir dedikoduya göre Pressly, 1998 senesinde Brodie Mitchell adlı bir adamla evlendi. Pressly ise bu hususta, adamın ismini duyduğunu fakat onu tanımadığını açıkladı.

2000-2001 senelerı içerisinde Jack and Jill’in başrol oyuncusu Simon Rex ile birliktelik yaşayan Pressly, aralık2001‘de Howard Stern ile yapmış olduğu bir röportajda Simon rex’in onu doğum gününde terk ettiğini iddia etti. Pressly’nin adı daha sonra Mtv’nin ünlü sunucusu Carson Daly ile anılmaya başlandı.

Jaime Pressly’nin, 2003 senesinde kurduğu J’Aime isimli, gece kıyafetleri ve hazır giyim üzerine faaliyetini sürdüren bir iç çamaşırı şirketi yer alıyor.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün