Biyografi

James Blunt Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

James Blunt kimdir?, James Blunt kaç yaşında?, James Blunt evi nerede?, James Blunt nerelidir? James Blunt ev adresi?, James Blunt kaç yaşında?, James Blunt nerede oturuyor?, James Blunt nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için James Blunt hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 22.Şubat.1974 senesinde doğan James Blunt şu an için 47 yaşında ve Balık burcundandır. James Blunt doğum yeri ise Tidworth, Wiltshire, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise MüzisyenSes Sanatçısı olarak devam ettirmektedir.

James Blunt Kimdir? – James Blunt Evi Nerede? – James Blunt Nerede Oturuyor?

James Blunt Kimdir?, evi nerede?

İngiliz müzisyen, şarkıcı ve söz yazarı. Gerçek adı James Hillier Blount‘tur. Sosyoloji eğitimi, askeri geçmişi ve NATO‘daki görevi müzisyen kimliğiyle uyuşmasa da Blunt İngiltere‘nin en başarılı alternatif müzisyenlerinden biri olmuş; You’re Beautiful, Bravery, I Really Want You ve 1973 gibi hitlerle tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline gelmiştir.

James Blunt, 22 Şubat1974 tarihinde askeri bir hastanede Jane Blount ve Charles Blount‘un ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Tidworth, Wiltshire, İngiltere‘de hayata gözlerini açmıştı. İngiliz Ordusu‘nda hava subayı olarak çalışan babasının görevi bundan dolayı çocukluk senelerında Kıbrıs ve Almanya gibi ülkelerde bulundu. Daha sonra aileye iki küçük Blount üyesi daha katıldı. 7 yaşındayken Woolhampton’daki Elstree School’a kaydolan Blount daha sonra ordudan aldığı bursla Harrow School’a devam etti. Babası uçuş aşkını oğluna da aşılamıştı ve James halen 16 yaşındayken uçuş ehliyetinin sahibi olmuştu. Blountlar tarihi 10. yüzyıla dayanan uzun bir zamantir orduda yer alıyorlardı. Harrow School’daki mezuniyetinin sonrasında Bristol University‘ye uzay mühendisliği hususunda öğrenim görmek için kaydolan sanatçı daha sonra sosyoloji bölümüne devam etti. 1996‘da eğitimini tamamlayan James, sonrasında Royal Military Academy Sandhurst‘ta öğrenim gördü.

Ailesinin askeri geçmişi ve kendisinin de ordu desteğiyle eğitim alması sebebiyle Blount geleneği bozmadı ve İngiliz Ordusu’nda görev almaya başladı. Kanada‘da süren askeri eğitimin sonrasında Kosova‘da NATO‘nun barış elçisi olarak çalıştı. Kariyerine geçmişiyle bi hayli zıt bir yönde devam etme kararı alan sanatçı tüm enerjisini müziğe verdi. 2004 senesinde ilk single’ı High’ı paylaştıktan kısa bir süre sonra şarkıyı reklam müziği olarak kullanmak isteyen Vodafone, Blunt’un adının duyulması yönünde olumlu bir çıkış oldu. High ülkenin en bi hayli beğeni alan şarkılarından biri haline gelmişti ve hemen sonrasında Blunt ikinci single’ı Wiseman’i paylaştı. Ancak şarkıcının tüm dünyaca tanınmasına neden olan çalışması “You’re Beautiful”du. Şarkı kısa bir sürede radyoların en fazla istek alan çalışmalarından biri oldu ve Blunt müzik kariyerini bu hitle taçlandırdı. İngiltere listelerine 12. sıradan giriş yapan şarkı daha sonra haftalarca bir numaradaki hakimiyetini koruyacaktı.

Müzisyen fazla geçmeden ilk albümünü hayranlarıyla bir araya getirdi. Albüm, “Back To Bedlam” adını taşıyordu ve o yıl piyasaya çıkan Coldplay çalışması X&Y’nin bile başarısını gölgede bıraktı. Bu görkemli başlangıç sonuçlarını yalnızca İngiltere’de değil dünyanın bir çok yerinde verdi. 2005 senesinde senenin en başarılı hiti You’re Beautiful’du. Şarkı klibiyle de büyük bir ilgiyle karşılanmıştı ve müzisyen medyanın gözbebeği olmuştu. Sayısız televizyon ve radyo programına katılan sanatçıya Paul McCartney de hayranlığını açıkladı ve Blunt’u gururlandırdı.

21 Şubat2006’da müzisyen “Chasing Time: The Bedlam Sessions” DVD’sini paylaştı ve çalışma o yılın en fazla satan DVD’si oldu. Ardından 2007 senesinde Live Earth konserleri kapsamı içinde İngiliz müzikseverlerle bir araya geldi ve aynı yılın eylül ayında prodüksiyonunu Tom Rothrock‘un gerçekleştirdiği üçüncü stüdyo albümü “All The Lost Souls”u paylaştı. İlk single için 1973 seçildi. 1973, I Really Want You gibi bir çok hit şarkıyı bünyesinde bulunduran albüm yine müzik eleştirmenlerinin gözdesi oldu. “1973” bunun bunun yanında 7 ülkede 1 numara olurken, 29 ülkede ilk 10’a girerek mühim bir başarıya imza attı.

Albümleri :
2004 – Back to Bedlam
2006 – Chasing Time: The Bedlam Sessions (DVD/CD)
2007 – All the Lost Souls
2010 – Some kind of trouble
2013 – Moon Landing

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün