Biyografi

James Hetfield Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

James Hetfield kimdir?, James Hetfield kaç yaşında?, James Hetfield evi nerede?, James Hetfield nerelidir? James Hetfield ev adresi?, James Hetfield kaç yaşında?, James Hetfield nerede oturuyor?, James Hetfield nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için James Hetfield hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 03.Ağustos.1963 senesinde doğan James Hetfield şu an için 58 yaşında ve Aslan burcundandır. James Hetfield doğum yeri ise Los Angeles, A.B.D. olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise MüzisyenSes Sanatçısı olarak devam ettirmektedir.

James Hetfield Kimdir? – James Hetfield Evi Nerede? – James Hetfield Nerede Oturuyor?

James Hetfield Kimdir?, evi nerede?

A.B.D. kökenli trash metal grubu Metallica’nın söz yazarı, vokalisti ve ritim gitaristi. Grubu 1981 senesinde, davulcu Lars Ulrich ile beraber kuran Hetfield, halen grupla olan birlikteliğini devam ettirmektedir.

James Alan Hetfield, 3 Ağustos1963 tarihinde, Los Angeles, California, A.B.D.’de dünyaya geldi. Henüz 9 yaşındayken piyano dersleri almaya başlayan Hetfield, bir süre abisinin davulu ile de ilgilenmiş olsa da, ondört yaşındayken yaşamının daha sonraki kısmında kullanacağı ensturman olan gitara geçiş yaptı.

Babası halen James genç yaşlardayken ailesini terkeden ve 16 yaşındayken annesini kaybeden Hetfield, müzik dünyasında işinde uzman olarak çalışmaya başlamadan önce birden fazla geçici işte çalıştı.

1981 senesinde, gitar ve vokalde James Hetfield, davulda Lars Ulrich, lead gitarda Dave Mustaine ve bas gitarda Ron McGovey’den oluşan kadrosu ile Metallica grubu kuruldu. 1983 senesinde, grubun ilk albümü Kill’em All’ın çıkmasından kısa bir süre önce, bas gitarist McGovney gruptan ayrılarak yerini Cliff Burton’a bıraktı, bunun yanında, daha sonraki senelerda Megadeth’i kuracak olan gitarist Dave Mustaine de ağır alkol problemleri yüzünden gruptan uzaklaştırıldı ve yerine Exodus grubunundan Kirk Hammett gelerek grubun ana kadrosu tamamlandı.

1983 senesinde, yalnızca iki hafta içinde kayıtları sona eren Kill’em All albümü yayınlandı ve Metallica kısa bir sürede metal müzik dünyasının en büyük grupları arasına girmeyi başardı. Kill’em All ve sonraki albümlerdeki şarkılarda, Nothing Else Matters, My Friend of Misery gibi istisnalar da olmasına rağmen Hetfield ritm gitar çalmayı sürdürdü ve genellikle şarkıların solo kısımlarını Hammett’a bıraktı.

Sahnede geçirdiği uzun seneler içinde birden fazla kez sakatlanan Hetfield, Montreal‘de gerçekleşen 1992 senesindeki Guns N’ Roses/Metallica turunda Fade To Black adlı şarkıyı çalarken, yerleri değiştirilmesi gereken fakat eski yerlerinde unutulan bir dizi havai fişeğin patlaması neticesinde, sol kolunda 2. ve 3. dereceden ağır yaralarla hastaneye kaldırıldı. Ayrıca 1994 senesinde geçirdiği motorsiklet kazasının sonucu olarak başına otuzun üzerinde dikiş atılan müzisyene, menejeri tarafından “turnelerin gerçekleştiği zamanlarda, sık sık düşüp konserlerden geri kaldığı için” kaykay kullanma yasağı getirildi.

Uzun seneler boyunca alkolizm poblemleri ile boğuşan Hetfield, St. Anger albümü öncesinde geçirdiği yoğun terapiler neticesinde bu problemindan kurtuldu. 2004 senesinde, Joe Berlinger ve Bruce Sinofsky tarafından prodüksiyonu yapılan ve yönetilen, grubun yirmi yılı aşan müzik yaşamından esintiler taşıyan belgesel filmi Some Kind of Monster’da alkolizm poblemlerindan da söz eden Hetfield, bunun bunun yanında bu belgeselde grubu ve kendi hayatı hakkındaki birden fazla iddaya ve bilinmeyen konuya açıklık getirdi.

17 Ağustos1997 tarihinde dünya evine girdiği eşi Francesca Tomasi ile olan birlikteliğinden Cali, Castor ve Marcella adlı üç çocuk sahibi olan Hetfield, gruptan arta kalan zamanlarında avlanma, kayak, kaykay ve su kayağı gibi sporlarla uğraşmakta ve de 1963 yılına ait gitarlardan oluşan geniş koleksiyonuna eklemekler yapmaktadır.

Diskografisi

Kill ‘Em All (1983)

Ride the Lightning (1984)

Master of Puppets (1986)

..And Justice for All (1988)

Metallica (1991)

Load (1996)

ReLoad (1997)

St. Anger (2003)

Death Magnetic (2008)
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün