Biyografi

James Last Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

James Last kimdir?, James Last kaç yaşında?, James Last evi nerede?, James Last nerelidir? James Last ev adresi?, James Last kaç yaşında?, James Last nerede oturuyor?, James Last nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için James Last hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 17.Nisan.192909.Haziran.2015 senesinde doğan James Last şu an için 86 yaşında ve Koç burcundandır. James Last doğum yeri ise Bremen, AlmanyaPalm Beach, Florida, ABD olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise MüzisyenBesteci olarak devam ettirmektedir.

James Last Kimdir? – James Last Evi Nerede? – James Last Nerede Oturuyor?

James Last Kimdir?, evi nerede?

Alman besteci ve orkestra şefi.

James Last, 17 Nisan 1929 tarihinde Bremen, Almanya’da Louis ve Martha çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Asıl ismi Hans Last’dır. Piyano çalmayı halen çocuk iken öğrenmiş ve gençliğinde bas gitara geçmiştir. 14 yaşında Alman Wehrmacht Bückeburg Askeri Müzik Okulu’na girdi. Nazilerin düşmesinden sonra 1946’da Hans-Gunther Österreich’in Bremen Radyosu Dans Orkestrası’na katıldı.

1948’de Last-Becker grubunun başına geçti. 7 yıl performansı boyunca, Alman caz oylamaları ile 3 yıl ardarda 1950, 1951, 1952 senelerında en iyi basçı seçildi. Grup dağıldıktan sonra Polydor Plak şirketi ve bazı Avrupa radyo istasyonları için arajörlük yaptı.

Sonraki 10 yıl, Helmut Zacharias, Freddy Quinn, Lolita, Alfred Hause ve Caterina Valente gibi sanatçılara hit parçalarında yardımcı oldu.

Kişisel zamanını Florida ve Almanya içerisinde geçiren Last, başarısında eşi ve oğlunun yardımlarına büyük yer vermektedir.

Müzisyen Gheorghe Zamfir’in çaldığı yönetmenliğini Quentin Tarantino’nun yaptığı “KILL BILL” filminin müziğini de James Last yapmıştır. Pan flütle çalınan bu Lonely Shepherd/Yalnız Çoban adlı bestesi Türkiye’de bir dönem radyo ve televizyonda en sık çalınan parçalar içerisindeydı.

Müzik kariyerine 1960’larda başlayan James Last, yaylı sazlar ve korosu da bulunan orkestrasıyla birden çok hit albüme ve genelde enstrümental parçalar çalan orkestrasıyla bir dönemin en fazla dinlenen parçalarına imzasını attı. Yalnızca İngiltere’de listebaşı olan albümlerinin sayısı 75’i buluyor.

1955 senesinde ilk eşi, Waltraud ile evlendi. Ronald ve Caterina adlarında iki çocuğu oldu. Eşi Waltraud 1997 senesinde yaşamını kaybetti. 1999 senesinde ikinci eşi Christine Grundner ile evlendi.

James Last, 9 Haziran 2015 tarihinde Palm Beach, Florida, ABD’de 86 yaşında ölmüştür.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün