Jan Böhmermann Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Jan Böhmermann kimdir?, Jan Böhmermann kaç yaşında?, Jan Böhmermann evi nerede?, Jan Böhmermann nerelidir? Jan Böhmermann ev adresi?, Jan Böhmermann kaç yaşında?, Jan Böhmermann nerede oturuyor?, Jan Böhmermann nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Jan Böhmermann hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 23.Şubat.1981 senesinde doğan Jan Böhmermann şu an için 40 yaşında ve Balık burcundandır. Jan Böhmermann doğum yeri ise Bremen, Almanya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise KomedyenTV sunucusu olarak devam ettirmektedir.

Jan Böhmermann Kimdir? – Jan Böhmermann Evi Nerede? – Jan Böhmermann Nerede Oturuyor?

Jan Böhmermann Kimdir?, evi nerede?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘la alakalı şiiri sebebiyle Türk Hükümetinin Almanya’dan yargılanmasını talep ettiği Alman komedyendir.

Jan Böhmermann, 23 Şubat 1981 tarihinde Almanya’nın Bremen şehrinde doğmuştur. 1997 senesinde Bremen’de yayın yapan Die Norddeutschegazetesinde köşe yazarlığına başladı.

Jan Böhmermann, 1999 senesinde Radio Bremen’de yazarlık ve sunuculuk yapmaya başladı. Çeşitli radyo istasyonlarında ve RTL, WDR ve ZDF gibi televizyon kanallarında programlar hazırladı.

Jan Böhmermann 31 Mart 2016 tarihinde Almanya devlet televizyon kanalı ZDF’de yayımlanan programında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a hakaretler içeren bir şiire yer vermiştir. Schmähkritik (Küfürlü eleştiri) olarak değerlendirilen bu metin ve görüntü hakkında, 20 şikâyet sonrası “Yabancı bir devlet adamını aşağılamak” ve “Yabancı bir devletin sembollerini aşağılamak” suçlamalarıyla Alman Ceza Kanunu’nun 103. ve 104. maddeleri kapsamı içinde soruşturma açıldı. ZDF kanalı, programı yayın ilkelerine aykırı olduğu gerekçesiyle yayından kaldırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘la alakalı şiiri sebebiyle Türk Hükümetinin Almanya‘dan yargılanmasını talep etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bunun bunun yanında Böhmermann hakkında Alman Ceza Kanunu’nun 185. maddesine göre hakaretten dolayı Mainz Savcılığında şikayetçi oldu.

2015 senesinde da Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varoufakis hakkında paylaştığı video klip ile de olay olmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın şikayeti sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten hakkında soruşturma başlatılan Alman komedyen Jan Böhmermann için 4 ekim 2016 tarihinde Alman savcılığı takipsizlik kararı verdi.

16 Mart 2017 tarihinde dünya şampiyonu Türk boksör Ünsal Arık‘ı programına konuk olarak çıkarttı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker