Biyografi

Jennifer Morrison Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Jennifer Morrison kimdir?, Jennifer Morrison kaç yaşında?, Jennifer Morrison evi nerede?, Jennifer Morrison nerelidir? Jennifer Morrison ev adresi?, Jennifer Morrison kaç yaşında?, Jennifer Morrison nerede oturuyor?, Jennifer Morrison nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Jennifer Morrison hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 12.Nisan.1979 senesinde doğan Jennifer Morrison şu an için 42 yaşında ve Koç burcundandır. Jennifer Morrison doğum yeri ise Chicago, Amerika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Jennifer Morrison Kimdir? – Jennifer Morrison Evi Nerede? – Jennifer Morrison Nerede Oturuyor?

Jennifer Morrison Kimdir?, evi nerede?

Jennifer Morrison, 1979 doğumlu Amerikalı oyuncu. Henüz 15 yaşında “Intersection” (Kesişme) adlı filmde Richard Gere ve Sharon Stone gibi oyuncuların yanında beyazperdeye ayak basan Morrison, bir çok mühim yapımda ve televizyon dizisinde rol aldı. Şu anda ilk kadrolu oyuncusu olduğu televizyon dizisi olan “House“da Dr. Allison Cameron kişiliğini başarıyla canlandırıyor.

Jennifer Morrison, 12 Nisan 1979’da Chicago, Amerika’da dünyaya geldi. Bir öğretmen olan David Morrison ve Judy Morrison’ın 3 çocuğunun en büyüğüydü. Prospect Lisesi’nden 1997’de mezun oldu, burada okul bandosunda klarnet çalıyor, koroda şarkı söylüyordu ve bunun yanında da bir amigo kızdı. Liseyi bitirdikten sonra Loyola Üniversitesi’nde tiyatro bölümünde okudu. Aynı zamanda da Steppenwolf Tiyatrosu’nda çalışıyor, oyunculuk dersleri alıyordu. Üniversiteyi bitirdikten sonra kariyerini sinema ve televizyonda sürdürebilmek için Los Angeles’a taşınma kararı aldı.

Morrison, kariyerine çocukluk senelerında bir model olarak başladı. JCPenney, Montgomery Ward, Mondos ve Rice Krispies gibi markaların reklamlarında boy gösterdi. 10 yaşındayken Sports Illustrated dergisinin çocuk rakamının kapağında Michael Jordon’la birlikte poz verdi.

Film kariyerinin başlangıcı ise 15 yaşındayken gerçekleşti; “Intersection” (1994) adlı filmde Richard Gere ve Sharon Stone’un kızını canlandırdı. Daha sonra “Miracle on 34th Street” (1994) filminde ve Kevin Bacon’la birlikte “Stir of Echoes“da (1999) rol aldı. İlk başrolünü 2000 senesinde aldı; “Urban Legends: Final Cut“. Daha sonra “The Zeroes” (2001), “Big Shot: Confessions of a Campus Bookie” (2002), “Nantucket” (2002), “Girl Fever” (2002) ve “Design” (2003) geldi. Bu yapımlar dışında Adam Brody’yle “Grind“de (2003), Ben Affleck’le “Surviving Christmas“ta (2004), Brad Pitt ve Angelina Jolie ile “Mr. and Mrs. Smith“te (2005) rol aldı. Oynadığı en son film ise 2006 yapımı “Flourish“.

Morrison, sinema filmleri dışında televizyon dizilerinde de rol aldı. Bunlar; “The Chronicle“, “Touched by an Angel“, “Dawson’s Creek“, “Any Day Now” ve “The Random Years” idi. Ancak bu yapımların hiçbiri uzun süreli roller değildi, oyuncu bu dizilerin yalnızca bir, en fazla 2 bölümünde rol almıştı.

Morrison’ın kadrosunda olduğu ilk televizyon dizisi, 2004 senesinde yayına başlayan “House” oldu. Bu yapımda Dr. Allison Cameron kişiliğini canlandıran oyuncunun başarı grafiği, dizinin tüm dünyaya yayılan ünüyle birlikte artmaya başladı.

Morrison bunun yanında Nick Lachey’nin “Shut Up“, The Donnas grubunun “Too Bad About Your Girl” ve Jack’s Mannequin’in “Dark Blue” adlı parçalarının video kliplerinde oynadı.

Amerika’da 2006’da gösterime giren ve Morrison’ın rol aldığı en son film olan “Flourish”in yapımcısı da kendisi. Bu bağımsız filmde “House”daki rol arkadaşı Jesse Spencer’la birlikte rol alıyor. Şu anda kız kardeşi Julie ile Los Angeles’ta yaşıyor. Oyuncunun, rol arkadaşı Jesse Spencer ile birlikte olduğu söylense de ikili bunu ne doğruluyor ne de yalanlıyor. 1.66 metre boyunda. Ashlee Simpson ile yakın arkadaş.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün