Biyografi

Jessica Simpson Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Jessica Simpson kimdir?, Jessica Simpson kaç yaşında?, Jessica Simpson evi nerede?, Jessica Simpson nerelidir? Jessica Simpson ev adresi?, Jessica Simpson kaç yaşında?, Jessica Simpson nerede oturuyor?, Jessica Simpson nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Jessica Simpson hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Temmuz.1980 senesinde doğan Jessica Simpson şu an için 41 yaşında ve Yengeç burcundandır. Jessica Simpson doğum yeri ise Abilene, Teksas, ABD olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Pop ŞarkıcısıSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Jessica Simpson Kimdir? – Jessica Simpson Evi Nerede? – Jessica Simpson Nerede Oturuyor?

Jessica Simpson Kimdir?, evi nerede?

Jessica Simpson, 10 Temmuz 1980 Abilene, Teksas’ta doğmuştur. Kendisi gibi şarkıcı olan “Ashley Simpson” adında bir kızkardeşi mevcuttur. Jessica müzik eğitimini kilise korosu ve hristiyan plak şirketlerinden alır.

Birgün demosu sony müzik başkanı Tommy mottola’nın eline geçince rüya başlar. 1999’da ilk single’ı “I Wanna Love You Forever”ı çıkartan şarkıcı bu şarkıyla listelerde 3 numara olur.

Jessica simpson Christina Aguilera ve Britney Spears ile bunun yanında şarkıcılığa adım atmıştır.

2001 senesinde çıkardığı “Irresistible” albümü ile de başarılı olur.

Eski kocası Nick Lachey ile MTV’nin Newlyweds adlı prıogramında boy göstermiştir. Çift 2004 senesinde The Nick and Jessica Variety Hour adında bir TV şovu hazırlarlar ve 2005 senesinde En İyi Reality Şovu dalında People’s Choice Ödülü alır.

Aralık 2006 senesinde Jessica Simpson, Dolly Parton ile Kennedy Center Ödülleri gecesinde sahne alır fakat şarkı sözlerini heyecandan unutur ve konukların içerisinde Başkan George Bush, Steven Spielberg bulunduğu gecede bi hayli utanır.

Jessica Simpson’ın kendine ait güzellik saç bakım ürünleri serisi bulunmaktadır. Simpson bunun bunun yanında Pizza Hut ve Proactiv Solution reklamlarında yer alır.

Jessica Simpson, 2002’de Nick lachey ile evlenir, 2006’da boşanırlar.Daha sonra Jessica Simpson, Amerikan futbol oyuncusu Eric Johnson ile nişanlı olup şu an bir bebek bekliyormuş.

Jessica Simpson, şarkıcılığın sonrasında 1 milyar Dolar değerinde bir moda imparatorluğu kurdu.
Milyar dolarlık bir moda imparatorluğuna sahip olan Jessica Simpson, 2012 senesinde ‘Fashion Star‘ isimli yarışma programının jüri üyeleri arasına katıldı.

Albümleri :
1999: Sweet Kisses
2001: Irresistible
2002: This Is the Remix
2003: In This Skin
2004: Rejoyce: The Christmas Album
2006: A Public Affair

Filmleri :
2005 – The Dukes of Hazzard
2006 – Employee of the Month
2007 – Blonde Ambition
2008 – Major Movie Star
2009 – The Witness
2010 – Thundercats: The Movie

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün