Biyografi

Jim Sturgess Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Jim Sturgess kimdir?, Jim Sturgess kaç yaşında?, Jim Sturgess evi nerede?, Jim Sturgess nerelidir? Jim Sturgess ev adresi?, Jim Sturgess kaç yaşında?, Jim Sturgess nerede oturuyor?, Jim Sturgess nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Jim Sturgess hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 16.Mayıs.1981 senesinde doğan Jim Sturgess şu an için 40 yaşında ve Boğa burcundandır. Jim Sturgess doğum yeri ise Londra, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuSes Sanatçısı olarak devam ettirmektedir.

Jim Sturgess Kimdir? – Jim Sturgess Evi Nerede? – Jim Sturgess Nerede Oturuyor?

Jim Sturgess Kimdir?, evi nerede?

İngiliz oyuncu, müzisyen. İngiltere‘de başladığı oyunculuk kariyerinde ağırlıklı olarak TV dizilerinde seyirci karşısına çıkan Sturgess, Across The Universe filminin kazandığı ülkeler arası başarıyla sesini tüm dünyaya duyurma fırsatı bulmuştur. Hem oyunculuğu hem de sesiyle ilgi çeken sanatçı, All My Loving ve Girl gibi Beatles parçalarına sesiyle yeniden hayat vermiştir.
Oyuncu son iki yılda Natalie Portman, Scarlett Johansson, Eric Bana, Kevin Spacey, Kate Bosworth ve Laurence Fishburne gibi usta isimlerle çalışma fırsatı buldu ve Hollywood‘un en fazla ilham veren genç isimlerinden biri oldu.

16 Mayıs1981‘de Londra, İngiltere‘de dünyaya geldi. Küçük yaşlarda oyunculukla alakadar olmaya başladı ve öğrenim gördüğü okullarda birden çok oyunda sahne aldı. 1993 ve 1995 senelerı içerisinde National Youth Music Theatre‘ın aktif üyelerinden biriydi. Kariyerine yeteneği ve eğilimleri yönünde devam etmek istediği için bu hususta eğitim almak üzere University of Salford’un School of Media, Music and Performance bölümüne kaydoldu. Oyunculuk dışında müzikle de yakında zamandan ilgilenen Sturgess, Dilated Spies isimli bir grupta da performans gösteriyordu.

Sanatçının seyirciyle buluştuğu ilk film 1994 tarihli Mike Figgis‘in yönetmenliğini yaptığı The Browning Version’dı. The Scarlet Pimpernel, Thursday the 12th ve Other People’s Children gibi TV dizileriyle adından söz ettirmesinin sonrasında 2005 senesinde Mouth to Mouth isimli filmde Ellen Page, Natasha Wightman ve Maxwell McCabe-Lokos’la birlikte başlıca rolleri paylaştı. TV dizilerinde kazandığı başarı ona sinema filmlerinde de avantaj sağladı.

Sturgess’in ününün İngiltere sınırları dışına çıkması için 2 yıl daha gerekiyordu. Zira 60’lı senelerın siyasi ekseninde özgürlük, başkaldırış ve aşk gibi temaların işlendiği ünlü Julie Taymor müzikali Across The Universe’de başrolde seyirci karşısına çıktı. Sene 2007‘di ve film Beatles şarkılarının yeni yorumlarıyla büyük ilgi çekiyordu. Bunda hiç şüphesiz bir çok şarkıyı başarıyla seslendiren Sturgess’in de büyük rolü vardı.

Bu ülkeler arası başarı oyuncuya çiçeği burnunda kapılar açtı ve Philippa Gregory‘nin hikayesinden beyaz perdeye bir araya getirilen The Other Boleyn Girl’de Sturgess ünlü isimler Natalie Portman, Scarlett Johansson ve Eric Bana’yla birarada çalışma fırsatı yakaladı.

Hollywood bu genç aktörü çok çabuk benimsemişti. Across The Universe ve The Other Boleyn Girl’ün sonrasında oyuncu yine bi hayli başarılı bir ekiple çekilen Robert Luketic filmi 21’de rol aldı. Kevin Spacey, Kate Bosworth ve Laurence Fishburne’le birlikte başrolleri paylaştıkları film, ekibe ShoWest Convention‘da en iyi müzikal topluluk ödülünü kazandırdı.
Sturgess son olarak yine 2008‘de çalışmaları sona eren Fifty Dead Men Walking ve Crossing Over filmlerinde rol almıştır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün