Biyografi

Joaquin Cortes Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Joaquin Cortes kimdir?, Joaquin Cortes kaç yaşında?, Joaquin Cortes evi nerede?, Joaquin Cortes nerelidir? Joaquin Cortes ev adresi?, Joaquin Cortes kaç yaşında?, Joaquin Cortes nerede oturuyor?, Joaquin Cortes nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Joaquin Cortes hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 12.Şubat.1969 senesinde doğan Joaquin Cortes şu an için 52 yaşında ve Kova burcundandır. Joaquin Cortes doğum yeri ise Cordoba, İspanya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dansçı olarak devam ettirmektedir.

Joaquin Cortes Kimdir? – Joaquin Cortes Evi Nerede? – Joaquin Cortes Nerede Oturuyor?

Joaquin Cortes Kimdir?, evi nerede?

Latin ve Flamenko dansçısı.

Joaquin Cortes, 12 Şubat1969 tarihinde Cordoba’da dünyaya geldi. Balet ve flamenko dansçısı olan Cortes, çok genç yaşlarda dansa olan ilgisini gösterdi. 1981 senesinde ailesiyle Madrid’e taşındıktan sonra dansla daha çok ilgilendi ve özel dans dersleri aldı. Cortes, henuz 12 yaşındayken amcasının teşviği ile dans etmeye başlamıştı. Kısa sürede “Ballet Nacionalla” üyesi oldu ve 3 sene sonra bu grup ile tüm dünyayı gezdi.

Bağımsızlığına kavuştuğunda Maya Plisetskaya, Silvie Guillem ve Peter Schauffuss gibi isimlerele görüştükten sonra 1984 senesinde İspanya’nın en prestijli ulusal balet şirketine kabul edildi. “Ulusal İspanya Balet” ismiyle yeniden tüm dünyayı gezdi. New York’daki “The Cosmopolitan Opera House” ve Moskova’daki Kremlin Sarayı gibi mühim sahnelerinde dans ederek kendini geliştirdi ve üst düzey bir dansçi halini aldı. Cortes’n kendi grubunun oluşumunda bale arzusunun yayılmasını öenmli bir etkendir. Cortes, dansında Flamenko, bale ve modern dansı birleştirerek kendi tarzını oluşturmuştur. Yaratıcılık arzusuyla “The Joaquin Cortes Flamenco” bale grubunu kurdu ve 1992‘de Cibay’i ile ilk uluslar arasi turunu gercekleştirdi. Gösteri Japonya, Fransa, Venezuela, Amerika ve İtalya gibi dünya ülkelerinde sahneledi ve büyük ilgi gördü.

1995 senesinde halen yirmili yaşlarında iken “Pasion Gitana” gösterisiyle dünya çapında bir üne kavuştu. Otuza yakın ülkede sergilenen bu gösteri kariyeri için en büyük adım oldu. Sinema hayatı, reklam tekliflerinin sonrasında moda ve çıkardığı parfüm ile de adını açıkladı. Naomi Campell‘a olan kısa süreli ilişiksi onu magazin dergilerine taşıdı.

İlk sinema sahnesine çıkışı 1995 yalında ünlü yönetmen Pedro Almodóvar‘ın filmi “La Flor Fe Mi Secreto” ile oldu ve bu sinema deneyimini daha sonra Carlos Saura‘nın çektigi “Flamenco” filimiyle sürdürdü. Ardından 1999 senesinde Seville’de duzenlenen Dünya Atletik Şampiyonası‘nın açılış gösterisinde dans etti. 2000 senesinde Manuel Palacios tarafindan yönetilen “Gitano” filminde ünlü manken Laetita Casta ile birlikte oynadı. 1999 senesinde belgesel olarak kendi başarı turunu Soul adı altında güney ve kuzey Amerika’da gösterdi. O, sahnede, filimde, televizyonda hep dans etti. 2000 senesinde “Gitano” filminde 2004 senesinde “Vanilla ve Chooclate” filminde rol aldi. 2004 senesinde “De Amor y Odio” ile İngiltere, Portekeiz ve Taylan’da gösteriler düzenlendi. Sanatçının en son gösterisi 2007 yılinda “Mi Soledad” oldu. 15 Mayis2007‘de ABC’nin “Dancing With Stars” adlı yarişmasinda konuk dansçi olarak performans sergiledi.

Bir İspanyol gazatesi Cortes için bir keresinde şöyle yazmıştı:

Onun dansı bir deniz gibi, evcilleştirilmemiş, tehlikeli ve dayanılmaz. Cortes olağanüstü bir toplumsal olaydır.

Halen dans etmeye devam ediyor olan Cortes, günümüzün en başarılı dansçılardan biridir.

Diskografi
Pasión Gitana (1996)
Gipsy Passion Band (1997, Emi Music)

Soul (2000, Gitana de producciones)

Videoları
Pasión Gitana (1997, Buena Vista Internacional)
Live at the Royal Albert Hall (2004, Sony Bmg)
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün