John R. Bass Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

John R. Bass kimdir?, John R. Bass kaç yaşında?, John R. Bass evi nerede?, John R. Bass nerelidir? John R. Bass ev adresi?, John R. Bass kaç yaşında?, John R. Bass nerede oturuyor?, John R. Bass nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için John R. Bass hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1964 senesinde doğan John R. Bass şu an için 57 yaşında ve burcundandır. John R. Bass doğum yeri ise New York, ABD. olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Diplomat olarak devam ettirmektedir.

John R. Bass Kimdir? – John R. Bass Evi Nerede? – John R. Bass Nerede Oturuyor?

John R. Bass Kimdir?, evi nerede?

ABD. Başkanı Barack Obama tarafından ABD’nin Türkiye Büyükelçisi olarak 1 Ekim 2014 tarihinde vazifeye atandı.

John R. Bass, ABD., 1964 senesinde New York’da doğmuştur. İtalyan kökenli bir aileden gelmektedir. Babası ABD Hava Kuvvetlerinde subaydır. John R. Bass, Syracuse Üniversitesinden 1986 senesinde mezun oldu.

John R. Bass, ABD Dışişleri Bakanlığı’na atanmadan önce Türkiye, Kıbrıs, Benelüks ülkeleri ve NATORusya görüşmeleri üzerinde çalışmalar yaptı. Yurt Dışı Hizmetleri’ne katılmadan önce bir gazete editörlüğü ve bir siyasi kampanya danışmanlığı yaptı.

1998-2000 senelerı içerisinde, Kosova‘da bulunan barış gücü komuta merkezinde görev yaptı. Ayrıca, Rusya‘nın ABD‘nin Avrupa’ya yerleştirmeyi planladığı füze savunma sistemini kabul etmesi için müzakereler yürüttü.

2000-2001 senelerı içerisinde, stratejik silah azaltımı, Rusya Federasyonu ile tartışmalar için politika ve operasyonel planlamasını koordine merkezi, Dışişleri Bakan Yardımcısı Strobe Talbott‘un personel şefi oldu.

2002-2004 senelerı içerisinde, Roma‘da insan hakları, göç, insan ticareti, birey ve işgücü piyasası reformu konularında İtalyan hükümeti ve sivil toplum örgütleri ile koordineli olarak Roma’da ABD Büyükelçiliği’nde görev yaptı.

John R. Bass, 2004-2005 senelerı içerisinde, ABD’nin eski başkan yardımcısı Dick Cheney‘nin müşavirliğini yaparak Avrupa ve Avrasya konularında özel danışmanı oldu.

2005-2008 senelerı içerisinde, Dışişleri Bakanlığı Operasyon Merkezi Direktörü olarak görev yaptı. Bass Operasyon Merkezi’nde görev yaptığı zamanda, Katrina Kasırgası karşısında ülkeler arası yardım koordinasyonunu yönetti.

2008-2009 senelerı içerisinde Bağdat İl İmar Ekibinde başkanlık yaptı. John R. Bass, 1 Ekim 2009 tarihinde Gürcistan, Tiflis Büyükelçisi oldu. 2012 senesinde oradaki görevi bitince 2012 Ekim ayında ABD. Dışişleri Bakanlığı Yönetici Sekreteri olarak ABD.’ye döndü. Dışişleri Bakanlığı’nın bir çok bürolarında, Sekreter Yardımcısı Politika Planlama Direktörü ofisleri içerisinde irtibat görevlisi olarak görev yaptı.

John R. Bass, ABD. Dışişleri Bakanı John Kerry‘nin özel asistanı olarak görev yapmakta iken 7 Temmuz 2014 tarihinde görevi sona eren Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone’nin yerine ABD. Başkanı Barack Obama tarafından John R. Bass, ABD’nin Türkiye Büyükelçisi olarak 1 Ekim 2014 tarihinde vazifeye atandı.

Türkiye’de bundan öncekilerde görev yapmayan John R. Bass, İngilizceden başka İtalyanca, Fransızca ve Türkçe bilmektedir.

John R. Bass, Holly Holzer ile evlidir.

2017 yılı Temmuz ayında Afganistan‘a elçi olarak atanan John R. Bass ekim 2017 ayında Türkiye’den ayrılacak. Yerine Daniel Bennett Smith Türkiye elçisi olarak atandı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker