Biyografi

Johnny Knoxville Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Johnny Knoxville kimdir?, Johnny Knoxville kaç yaşında?, Johnny Knoxville evi nerede?, Johnny Knoxville nerelidir? Johnny Knoxville ev adresi?, Johnny Knoxville kaç yaşında?, Johnny Knoxville nerede oturuyor?, Johnny Knoxville nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Johnny Knoxville hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 11.Mart.1971 senesinde doğan Johnny Knoxville şu an için 50 yaşında ve Balık burcundandır. Johnny Knoxville doğum yeri ise Tnnessee, A.B.D. olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi OyuncusuKomedyen olarak devam ettirmektedir.

Johnny Knoxville Kimdir? – Johnny Knoxville Evi Nerede? – Johnny Knoxville Nerede Oturuyor?

Johnny Knoxville Kimdir?, evi nerede?

MTV ‘de yayına girdiği dönemin en fazla ilgi çeken yapımlarından birisi olan Jackass’in yaratıcısı olan A.B.D’li komedyen, sinema oyuncusu ve de dublör. Asıl ününü Jackass serisi ile yakalamış olsa da Knoxville’in kariyerinde aralarında Men in Black II, The Dukes of Hazzard ve de Big Trouble’ı n da bulunduğu birden fazla popüler Holywood filmi de bulunmaktadır.

Johnny Knoxville, 11 Mart1971 tarihinde, Knoxville, Tennessee, A.B.D.’de dünyaya geldi. Asıl adı Philip John Clapp olan genç oyuncu, gençliğini dünyaya geldiğu kasabada geçirdi. Liseden mezun olmasının sonrasında Kaliforniya’da bulunan Amerikan Dramatik Sanatlar Okulu’na burslu olarak kabul edilmesine karşın, okulda geçirdiği birkaç haftalık bir sürenin sonrasında okulun kendisine uygun olmadığını anlayarak eğitimini yarıda bıraktı.

Knoxville’in oyunculuk kariyeri, aralarında Taco Bell ve Mountain Drew gibi ünlü markaların da bulunduğu bir dizi şirketin reklam filmlerinde rol almasıyla başladı. Bir yandan reklamlarda oynarken öte yandan da Blunt ve Big Brother gibi dergilere yazı yazan Knoxville, dublörlük mesleğiyle de Big Brother dergisine yazacağı bir yazı için yaptığı araştırmalar esnasında tanıştı.

Big Brother için çalıştığı sıralarda dostları Sean Cliver ve Dave Carnie ile beraber Jackass projesi üzerinde çalışmaya başladı. Derginin editörü Jeff Tremaine’nin desteği ile oluşturlan ilk videolar internet üzerinden fazla büyük bir seyirci kitlesine ulaşmayı başarınca, MTV ve Comedy Central kanalları Knoxville ve dostlarını kendi kadrosuna almak için büyük bir mücadele içine girdiler; bu mücadelenin kazananı MTV oldu ve de Jackasss 2000 senesinde, bir tv serisi olarak gösterime girdi.

Çok heyecanlı, saçma, dehşet uyandıran, manasız vb birden fazla biçimde anılmış olsa da, birden fazla seyirci için Jackass tv tarihinde yapılmış en orjinal ve en enteresan çalışmaların başında gelmekteydi. Üç sezon olarak MTV ekranlarında yayına giren Jackass, 2002 senesinde bir şov olarak yayın hayatına veda etti; fakat hayranların baskısına dayanamayan Knoxville, Jackass adı altında toplam beş adet uzun metrajlı yapım ortaya koyarak sevenlerini sinema salonlarına toplamayı başardı.

Şovun sona ermesinin sonrasında ekibim bütün üyeleri farklı iş alanlarına yönelse de, Knoxville şov dünyasından asla kopmadı ve de birden fazla ünlü Holywood filminde rol aldı. Bunlar içerisinde en fazla dikkat çekenleri ise Walking Tall, The Dukes of Hazzard ve Men in Black II oldu. Başarılı oyuncu bunun bunun yanında rol aldığı bazı yapımların yapımcısı olarak da görev aldı.

Melanie Lynn Clapp ile 1995 senesinde dünya evine giren Knoxville, bu evlilikten Madison adlı bir kız çocuğu sahibi oldu. Çiftin 11 yıl süren evlilikleri 2007 senesinde boşanmaysa neticelendi. Knoxville 2010 senesinde, Naomi Nelson ile evlendi; çiftin 2009 senesinde dünyaya gözlerini açan Rocko adli bir erkek çocukları bulunmakta.

Jonny Knoxville’in gelecekteki projeleri içerisinde ikisi de 2010 senesinde gösterime girecek olan Fruitcake ve Jackass 3D bulunmakta.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün