Biyografi

Jon Lajoie Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Jon Lajoie kimdir?, Jon Lajoie kaç yaşında?, Jon Lajoie evi nerede?, Jon Lajoie nerelidir? Jon Lajoie ev adresi?, Jon Lajoie kaç yaşında?, Jon Lajoie nerede oturuyor?, Jon Lajoie nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Jon Lajoie hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 21.Ağustos.1980 senesinde doğan Jon Lajoie şu an için 41 yaşında ve Aslan burcundandır. Jon Lajoie doğum yeri ise Montreal, Quebec, Kanada olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Komedyen olarak devam ettirmektedir.

Jon Lajoie Kimdir? – Jon Lajoie Evi Nerede? – Jon Lajoie Nerede Oturuyor?

Jon Lajoie Kimdir?, evi nerede?

Aralarında Everyday Normal Guy, I Kill People ve de Radio Friendly Song’un da bulunduğu birden fazla komedi videosu aracılığıyla internetin en ünlü komedyenlerinden birisi olmayı başaran Kanada’lı oyuncu, şarkıcı, müzisyen, komedyen ve internet ünlüsü.

Jon Lajoie, 21 Ağustos1980 tarihinde, Montreal, Quebec, Kanada’da dünyaya geldi. Baba tarafından Fransız, anne tarafından ise İngiliz asıllı olan Lajoie, ilk ve orta dereceği eğitimlerini Montreal’de tamamlamasının sonrasında 2001 senesinde Dawson Koleji Tiyatro Programı’ndan mezun oldu.

1998 tarihinden beri Fransız Kanadası’nda yayına giren radyo sitcomu L’auberge du chien noir’de rol almasına rağmen Lajoie’nin büyük bir üne kavuşması video ekleme sitesi Youtube aracılığıyla gerçekleşti. Bir süredir yaptığı komedi tarzındaki çekimleri Youtube’a ekleyen Lajoie, 2007 tarihinde siteye eklenen videosu Everyday Normal Guy (Hergünün Normal Adamı)’ın dünyanın her tarafından milyonlarca insan tarafından izlenmesi aracılığıyla tanınan bir internet ünlüsü olmayı başardı. Günlük yaşamın karmaşasında boğulmuş, her yönüyle sıradan bir insanın yaşamının anlatıldığı rap tarzında yapılan şarkı, yalnızca Youtube üzerinden 20.000.000 kez izlendi.

Everyday Normal Guy şarkısını radyo programlarına çıkan şarkıların ne kadar kalitesiz olduğunu belirtmek için bestelediği 4 dakikalık soft-rock şarkısı Radio Friendly Song (Radyo Dostu Şarkı), Rap dünyasının ünlü isimlerini ti’ye almak için kaydettiği ve de 12 farklı rap şarkıcısı kılığında şarkı dile getirdiği WTF Collective, kalitesiz ürünlerin abartılı reklamlarını yapan şirketlerle dalga geçtiği Rapist Glasses (Tecavüzcü Gözlükleri) gibi birden fazla video takip etti.

Yalnızca üç yıl içinde videoları internet ortamında yüz milyonlarca kez izlenen Jon Lajoie, interneti en verimli kullanan komedyenlerden birisi oldu. Yayınladığı rap şarkısı şeklindeki komedi videolarının bir kısmını You Want Some of This adı altında, 2009 senesinde müzik cdsi formatında piyasaya süren genç komedyen, 2009 senesinden beri FX Network’de yayınlanmakta olan The League adlı komedi dizisinde başrollerde oynamaktadır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün