Biyografi

Kamil Okyay Sındır Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Kamil Okyay Sındır kimdir?, Kamil Okyay Sındır kaç yaşında?, Kamil Okyay Sındır evi nerede?, Kamil Okyay Sındır nerelidir? Kamil Okyay Sındır ev adresi?, Kamil Okyay Sındır kaç yaşında?, Kamil Okyay Sındır nerede oturuyor?, Kamil Okyay Sındır nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Kamil Okyay Sındır hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Kasım.1962 senesinde doğan Kamil Okyay Sındır şu an için 59 yaşında ve Akrep burcundandır. Kamil Okyay Sındır doğum yeri ise Bornova, İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise AkademisyenSiyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Kamil Okyay Sındır Kimdir? – Kamil Okyay Sındır Evi Nerede? – Kamil Okyay Sındır Nerede Oturuyor?

Kamil Okyay Sındır Kimdir?, evi nerede?

2009 – 2014 senelerı içerisinde Bornova Belediye Başkanlığı yaptı.

Kamil Okyay Sındır, 20 Kasım 1962 tarihinde Bornova, İzmir’de doğmuştur. Baba adı Teoman, anne adı Mücella’dır. 1980 senesinde Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1984 senesinde Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü’nden mezun oldu. 1988 senesinde yüksek lisansını bitirdi. Ardından 1989-1993 senelerında Açlıkla Mücadele bursu ile İngiltere Cranfield Üniversitesi’nde doktora çalışmasını bitirdi.

Kamil Okyay Sındır, 1997 senesinde Doçent ve 2004 senesinde Profesör unvanını aldı ve 2009 yılına dek Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde Tarım Makineleri Bölümünde Öğretim Üyeliği görevinde bulundu. Ayrıca, Ege Üniversitesi Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.

1996–2008 senelerı içerisinde TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetiminde bulundu ve Başkanlık görevini de yaptı. Ayrıca TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliğini ve Akademik Meslek Odaları Platformu Sözcülüğünü yaptı. Avrupa Tarımsal Bilişim Teknolojileri Federasyonu (EFITA) üyesi ve Türkiye Temsilciliği yapmıştır. Güneydoğu Avrupa Ziraat Mühendisleri Birliği’nin 2007-2010 Dönem Başkanı ve Kurucu Koordinatörlüğü, Dünya Ziraat Mühendisleri Birliği (CIGR) delegeliği, CIGR Kırsal Kalkınma ve Kültürel Mirasın Korunması Çalışma Grubu Başkanlığı görevlerinde de bulundu.

Kamil Okyay Sındır, İzmir İnsan Hakları İl Kurulu’nda görev aldı. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) üyesidir. EXPO 2015 Danışma Kurulu ve Ege-Koop Danışma Kurulu Üyeliklerinde bulundu. Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Denetleme Kurulu Üyeliği ve Tarımsal Bilişim Çalışma Grubu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği, Devlet Planlama Teşkilatı VII, VIII ve IX. Beş Yıllık Kalkınma Planları Özel İhtisas Komisyonu raportörlükleri görevlerinde bulundu.

2007 senesinde üyesi olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nden aynı yıl milletvekili aday adayı oldu.

2009 senesinde İzmir Bornova ilçesine CHP‘den Belediye Başkanı seçildi. 2009 – 2014 senelerı içerisinde Bornova Belediye Başkanlığı yaptı ve görevi boyunca Avrupa Enerji Kentleri (Energy Cities) Başkan Yardımcısı, Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi Siyasi Komite Üyesi, Ulusal Fotovoltaik Güç Sistemleri Platformu Üyeliği yapmıştır.

7 Haziran 2015 tarihinde TBMM 25. ve 1 Kasım 2015 tarihinde 26. Dönem İzmir CHP Milletvekili seçildi. TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi ve Komisyonda CHP Grup sözcüsü görevi yaptı. Almanya‘nın Bonn kentinde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi (UNCCD) Parlamenter Forumu Yönlendirme Komitesi Toplantısına TBMM CHP Grubu adına katıldı.

17 Ocak 2016 tarihinde CHP Parti Meclisi kullanıcı hesabıne seçildi. 24 Ocak 2016 tarihinde CHP Genel Sekreterliği görevine getirildi.

Çok iyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve Fransızca bilen Kamil Okyay Sındır, evli olup iki çocuk babasıdır. Yedisi kitap olmak üzere 160’ın üzerinde bilimsel eseri ve makalesi mevcuttur.

Kamil Okyay Sındır, 24 Ocak 2016 – 12 Şubat 2018 tarihleri içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri olarak görev yaptı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün