Biyografi

Kamil Özler Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Kamil Özler kimdir?, Kamil Özler kaç yaşında?, Kamil Özler evi nerede?, Kamil Özler nerelidir? Kamil Özler ev adresi?, Kamil Özler kaç yaşında?, Kamil Özler nerede oturuyor?, Kamil Özler nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Kamil Özler hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1955 senesinde doğan Kamil Özler şu an için 66 yaşında ve burcundandır. Kamil Özler doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Müzisyen olarak devam ettirmektedir.

Kamil Özler Kimdir? – Kamil Özler Evi Nerede? – Kamil Özler Nerede Oturuyor?

Kamil Özler Kimdir?, evi nerede?

2011 senesinden beri Neşet Ruacan’dan sonra TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrasının şefliğini başarıyla sürdürüyor.

Kamil Özler, 1955 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Kamil Özler, Antonio Dumezıc‘ten gitar dersleri alarak müziğe başladı.

Kamil Özler, 1977 senesinde girdiği Kültür Bakanlığı Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda Tülay Örser ile klarnet, Yavuz Özüstün ile Türk Musikisi ve Caz, Demirhan Altuğ ile armoni dersleri çalıştı. Mezun olduktan sonra da bu okulda öğretim görevlisi olarak uzun müddet görev yaptı. Mezun olduğu zamanlarda Berklee Müzik Okulu’nun, dışardan modern armoni, düzenleme ve orkestrasyon derslerini aldı.

Kamil Özler, 1982 senesinde gitarist olarak katıldığı TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’nda aranjör, besteci ve enstrüman sanatçısı olarak çalışmalarına devam ediyordir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Bilgi Üniversitesinde solfej, armoni, orkestrasyon ve gitar dersleri verdi.

1996 senesinde, Coşkun Demir; Gökçen Taşkıran, Ahmet Güvenç ve Kamil Özler‘den yaşanan Grup G.A.K. ile birlikte “Eski Sevdalar” adlı albümü yaptı.

Kamil Özler, 2011 senesinde “Klarnet Tekniği” adında bir eğitim kitabı da yazdı. Beste düzenlemeleri ile birden fazla esere başarılı imza atan, bunun yanında gitar ve klarinet virtüözü olan Özler, 2011 senesinden beri Neşet Ruacan’dan sonra TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrasının şefliğini başarıyla sürdürüyor.

Kitapları :
2011 – Klarnet Tekniği
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün