Biyografi

Karahan Çantay Kimdir? Evi Nerede?

Karahan Çantay Kimdir? – Karahan Çantay Evi Nerede? – Karahan Çantay Nereli?

Karahan Çantay kimdir?, Karahan Çantay kaç yaşında?, Karahan Çantay evi nerede?, Karahan Çantay nerelidir? Karahan Çantay ev adresi?, Karahan Çantay kaç yaşında?, Karahan Çantay nerede oturuyor?, Karahan Çantay nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Karahan Çantay hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 21.Aralık.1973 senesinde doğan Karahan Çantay şu an için 48 yaşında ve Yay burcundandır. Karahan Çantay doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Karahan Çantay Kimdir?, evi nerede?

Türkiye’nin İlk erkek güzeli

Karahan Çantay, 21 Aralık 1973 tarihinde öğretmen bir baba ile ev hanımı bir annenin oğlu olarak Ankara’da doğmuştur. Balıkesir’de büyümüştür. İlk, orta ve liseyi Balıkesir’de bitirdi. Üniversite sınavlarında da, en büyük ideali olan ODTÜ’ye dereceyle girdi. 1990 senesinde ODTÜ Matematik Bölümü’nü kazandı. Son sınıfa kadar okudu. Mankenliğe başlayınca okulu bıraktı. 2000 senesinde okuldan atıldı.

1995 senesinde “Mr Turkey” model yarışmasının birincisi oldu. 1996 senesinde ilk kez İstanbul’da gerçekleştirilen Mr World erkek güzellik müsabakasında Türkiye’yi temsil etmiş ve Tom Nuyens ile Gabriel Soto’nun sonrasında üçüncü oldu.

Mankenlik, fotomodellik derken, dizilerde de rol aldı. 1999 senesinde ‘uyuşturucu bulundurmak ve nakletmek’ suçundan hakkında dava açıldı.

Sibel Can‘la içerisinde Londra’da aşk dedikoduları çıktı. Sonra da ortadan kayboldu.

Harika Avcı, Sibel Can ve Zeynep Uludağ gibi isimlerle televizyon dizilerinde başrolü paylaştı. Oynadığı dizi ve filmler Zehirli Sarmaşık, Sibel,Gizli Aşk, Böyle mi Olacaktı, Kumkapı Olayı-Üzgünüm, Altın Vuruş. Bunların dışında Zeki Müren anısına tiyatro gösterisi ve Hande Ataizi ile birlikte Zorro’nun Aşkı’nda oynadı.

2000 senesinin Mart atında Bülent Ersoy’un “Seni Ben Ellerin Olsun Diye mi Sevdim” adlı şarkının klibinde oynadı.

Bildiği Japoncayı unutmamak için Japonca kitaplar okumakta. ABD. New York’ta yaşayan Karahan Çantay, New York Havaalanı’nda taksicilik yapıyor.

Filmleri :
1995 – Gizli Aşk
1997 – Böyle mi Olacaktı
1997 – Altın Vuruş
1998 – Sibel
2000 – Kumkapı Olayı-Üzgünüm
2000 – Zehirli Çiçek
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu