Karl Lagerfeld Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Karl Lagerfeld kimdir?, Karl Lagerfeld kaç yaşında?, Karl Lagerfeld evi nerede?, Karl Lagerfeld nerelidir? Karl Lagerfeld ev adresi?, Karl Lagerfeld kaç yaşında?, Karl Lagerfeld nerede oturuyor?, Karl Lagerfeld nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Karl Lagerfeld hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Eylül.193319.Şubat.2019 senesinde doğan Karl Lagerfeld şu an için 86 yaşında ve Başak burcundandır. Karl Lagerfeld doğum yeri ise Hamburg, AlmanyaParis, Fransa olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tasarımcı olarak devam ettirmektedir.

Karl Lagerfeld Kimdir? – Karl Lagerfeld Evi Nerede? – Karl Lagerfeld Nerede Oturuyor?

Karl Lagerfeld Kimdir?, evi nerede?

Moda Tasarımcısı

Karl Lagerfeld en ünlü Alman moda tasarımcılarından biridir.

Karl Lagerfeld, 10 Eylül 1933 tarihinde Almanya‘nın Hamburg şehrinde Elisabeth Bahlman, Otto Lagerfeldt çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Asıl adı Karl Otto Lagerfeldt’dır. Zengin bir aileden gelmektedir.

Moda dünyasına Gaby Aghion tarafından kurulan Chloe’ye 1963’de başlayan Lagerfeld, 1966’da Chloe’de baş tasarımcı oldu. Coco Chanel tarafından kurulan Chanel’de 1988 senesinde çalışmaya başladı. Chanel’i 1980’lerin fenomeni haline getirip yüzyılın en mühim markası yaptı. Chanel’den önce Balmain, Patou, Chloe ve Krizia gibi bir çok markada çalıştı.

Paris‘de yaşayan Karl Lagerfeld, 1980’li senelerın başlarında kendine ait parfüm ve giyim eşyası üreten “KL” adlı markasını piyasaya sürdü, 2004 senesinde kendi markası KL Tommy Hilfiger’e satıldı. Uzun kariyeri boyunca Chanel, Fendi, Karl Lagerfeld ve KL olmak üzere dört marka için tasarım yapan usta tasarımcı Karl Lagerfeld, sonra da Net-a-Porter online alışveriş sitesinde özel olarak satışa sunulan Karl adlı markayı yarattı.

Brezilya‘lı ayakkabı markası Melissa için 4 sezon boyunca kapsül koleksiyonlar tasarlayan Lagerfeld’in vizyon ve kariyeri, Alman asıllı televizyon gazetecisi Martina Neuen’in yönettiği Mode Als Religion isimli belgesele konu olmuştur.

Siyah gözlükleri, parmaksız deri eldivenleri, iddialı takıları ve bembeyaz at kuyruğu saçları… Modanın Einstein’ı olarak adlandırılan Karl Lagerfeld tarzı, yaratıcılığı ve enerjisiyle müthiş bir kişilik. Onu yenilikçi, öncü ve dahi sözcükleri çok güzel tanımlıyor. Sigara, peynir ve cep telefonundan nefret eden Lagerfeld, art deco ve şiir hayranı.

2004 senesinde H&M markası için bir koleksyon hazırladı. 2011’de Coca-Cola için sınırlı sayıda tasarladığı şişeler koleksiyonlara girdi. 2006’da en beğendiği şarkılardan oluşan “Les Musiques Que J’aime” (Sevdiğim Müzikler) adlı CD’si çıktı. 2007’de “Lagerfeld Confidential” (Lagerfeld’in Sırları) adlı belgesel çekildi.

10-15 Ekim 2010’da“ Maison Européennedela Photographie” (Avrupa Fotoğraf Evi) adlı sergide usta tasarımcının fotoğrafları sergilendi. Lagerfeld otomobil tanıtımı, fotoğrafçılık, sanat, edebiyat, kristal bardak tasarımı, hatta oyuncak gibi başka sektörlerde de kendi yaratıcılığını gösterdi.

Siyah takım elbisesi ve gözlükleri olmadan onu görmek imkansız. Ve tabii ki parmak kısmı olmayan deri eldivenleri de sade stilinin en mühim parçası.

Karl Lagerfeld, 19 Şubat2019 tarihinde Paris‘in hemen dışındaki Neuilly sur Seine Hastanesi’nde 85 yaşında yaşamını kaybetti.

Karl Lagerfeld, Coco Chanel tarafından kurulan ikonik moda evi Chanel’de 30 yıldan uzun zamandır başkanlık ediyordu.

Filmleri ve Dizileri :
Casus Kızlar

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker