Biyografi

Keira Knightley Kimdir? Evi Nerede?

Keira Knightley Kimdir? – Keira Knightley Evi Nerede? – Keira Knightley Nereli?

Keira Knightley kimdir?, Keira Knightley kaç yaşında?, Keira Knightley evi nerede?, Keira Knightley nerelidir? Keira Knightley ev adresi?, Keira Knightley kaç yaşında?, Keira Knightley nerede oturuyor?, Keira Knightley nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Keira Knightley hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 26.Mart.1985 senesinde doğan Keira Knightley şu an için 36 yaşında ve Koç burcundandır. Keira Knightley doğum yeri ise Teddington, Middlesex, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Keira Knightley Kimdir?, evi nerede?

Keira Knightley, 1985 doğumlu İngilizdizi ve sinema oyuncusu. Kariyerine çocuk yaşta başlayan Knightley, 2003 yapımı Bend It Like Beckham ve Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl filmleriyle şöhreti yakaladı.

Knightley, 2005‘te, Price and Prejudice filmindeki karakteri ile “En İyi Kadın Oyuncu” dalında Akademi Ödülü’ne aday gösterildi.

Keira Christina Knightley, 26 Mart1985‘te, İskoç ödüllü oyun yazarı ve eski aktris Sharman Mcdonald ile İngiliz tiyatro ve dizi oyuncusu Will Knigthley‘in Caleb adındaki oğullarının sonrasında ikinci çocukları olarak Teddington, Middlesex, İngiltere‘de dünyaya geldi.

Knightley, eğitim hayatına Teddington Okulu‘nda başladı ve Esher Koleji‘ne devam etti. Okul senelerının başlarında okuma ve yazma zorluğu çekmesine rağmen okulunda başarılı oldu ve bu sayede ailesinden oyunculuk kariyeri için bir ajansa kayıt olabilme izni aldı.

Kariyerine yedi yaşında başlayan Kiera, önceleri sayısız amatör yapımda rol aldı. İlk televizyon filmi rolü, 1993 yapımı Royal Celebration‘daydı. 1995‘te dizi film The Bill‘in bölümlerinden birinde oynadı. Büyük ses getiren, 1999 yapımı Star Wars: Episode I, The Phantom Menace‘da, Padmé Amidala‘nın “yem dublörü” olana kadar bir çok televizyon filminde rol aldı. Bu film esnasında Padmé rolünde oynayan Natalie Portman‘a olan benzerliğiyle dikkatleri çekti.

1999’da yeniden çevrilmeye başlanan Yıldız Savaşları filminin ilkinde küçük bir rol (Kraliçe Amidalanın yerine geçen nedime) olarak kendini gösterdi. İlk başrolünü 2001’de tv yapımı Princess of Thieves’de, Robin Hood‘un kızı olarak oynadı. Bu süre içinde The Hole ve Doctor Zhivago filmlerinde göründü. Ama parladığı rol, hiç beklenmedik bir filmdi. 2002 senesinde Hintli kadın yönetmen Gurinder Chadhanın futbolcu olmak isteyen Hintli bir kızın öyküsünü anlattığı küçük bütçeli ‘Bend it Like Beckham’ (Hayatımın Çalımı Beckham) filminde oynayarak birden yalnızca İngiltere’de değil bütün dünya çapında adını açıkladı. Bunun bunun yanında, ünlü Amerikalı yapımcı Jerry Bruckheimer, ona (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl) Karayip Korsanları filminde baş kadın oyuncu rolünü verdi. Johnny Depp ve Orlando Bloom’la oynadığı bu filmin büyük bir başarı elde etmesiyle dünya çapında ünlü bir yıldız halini aldı. Knightley 2005’te, Pride and Prejudice filmindeki karakteri ile ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dalında Akademi Ödülü’ne aday gösterildi.

2005 senesinde üç filmde birden rol aldı: The Jacket, Domino Harvey‘nin kendi yaşamından esinlenilen, gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkılarak çekilen ve bir ödül avcısını rol aldığı Domino, son olarak da bir Jane Austen hikayesinden uyarlanarak çekilen Pride and Prejudice. Bu filmdeki ingiliz kadın karakteri ile “En İyi Kadın Oyuncu” dalında Akademi Ödülü’ne ve Golden Globe Ödülü’ne aday gösterildi, fakat ikisini de sahip olamadı.

Knightley, en son Vanity Fair dergisinin 2006 Mart ayı kapağı için Scarlett Johansson ve Tom Ford‘la birlikte verdiği çıplak pozlarla dikkatleri üzerine çekti. Dergide yeralan röportajda, çok az dışarı davet edildiğini ve dış görünüşünden tatmin olmadığını dile getirdi.

Birçok dergi tarafından “Dünyanın En Seksi Kadınları” listelerinde üst sıralarda seçilen Knightley, Nisan 2006‘da Chanel parfümünün yeni ünlü yüzü olarak ilan edildi. Keira’nın Mayıs 2006’da, YahudiKabala dini üyesi olduğu bildirildi.

2012 senesinde başrolünü Jude Law ile paylaştığı İngiliz yapımı Lev Tolstoy‘un aynı adlı hikayesinden bir araya getirilen “Anna Karenina” filminde oynamıştır.

Keira Knightley, 5 Mayıs 2013 tarihinde Klaxons rock grubunun solisti James Righton ile Fransa‘nın Mazan kentinde evlendi.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2019 – Official Secrets (Sinema Filmi)
2018 – The Aftermath (Rachael Morgan)(Sinema Filmi)
2018 – The Nutcracker and the Four Realms /Fındıkkıran ve Dört Diyar (Sugar Plum Fairy) (Sinema Filmi)
2018 – Colette (Colette) (Sinema Filmi)
2018 – Berlin, I Love You (Sinema Filmi)
2017 – Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales /Karayip Korsanları: Salazar’ın intikamı (Elizabeth Swann) (Sinema Filmi)
2016 – Collateral Beauty /Gizli Güzellik (Aimee Moore) (Sinema Filmi)
2015 – Everest (Jan Hall) (Sinema Filmi)
2014 – Söyle, Ne Zaman? (Megan) (Sinema Filmi)
2014 – Enigma (Joan Clarke) (Sinema Filmi)
2013 – Jack Ryan: Gölge Ajan (Cathy) (Sinema Filmi)
2013 – Can A Song Save Your Life? (Gretta) (Sinema Filmi)
2012 – İlk ve Son Aşkım (Penny) (Sinema Filmi)
2012 – Stars in Shorts (Woman) (Sinema Filmi)
2012 – Anna Karenina (Anna Arkadyevna Karenina) (Sinema Filmi)
2011 – Tehlikeli İlişki (Sabina) (Sinema Filmi)
2010 – The Beautiful and the Damned (Zelda Sayre) (Sinema Filmi)
2010 – Son Gece (Joanna Reed) (Sinema Filmi)
2010 – Londra Bulvarı (Charlotte) (Sinema Filmi)
2010 – Beni Asla Bırakma (Ruth) (Sinema Filmi)
2008 – The Edge of Love (Vera Phillips) (Sinema Filmi)
2008 – The 80th Annual Academy Awards (Kendisi) (TV Filmi)
2008 – Düşes (Georgiana, Devonshire Düşesi) (Sinema Filmi)
2007 – Silk (Hélène Joncour) (Sinema Filmi)
2007 – Atonement /Kefaret (Cecilia Tallis) (Sinema Filmi)
2007 – Pirates of the Caribbean At Worlds End /Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu (Elizabeth Swann) (Sinema Filmi)
2006 – Stories Of Lost Souls (Leah) (Sinema Filmi)
2006 – Pirates of the Caribbean Dead Man s Chest / Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı (Elizabeth Swann) (Sinema Filmi)
2005 – The Jacket / Çıldırış (Jackie Price) (Sinema Filmi)
2005 – Domino (Domino Harvey) (Sinema Filmi)
2005 – Pride & Prejudice /Aşk ve Gurur (Elizabeth Bennet) (Sinema Filmi)
2004 – King Arthur (Guinevere) (Sinema Filmi)
2003 – PİRATES OF THE CARİBBEAN : THE CURSE OF THE BLACK PEARL /Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (Elizabeth Swann) (Sinema Filmi)
2003 – Love Actually / Aşk Heryerde (Juliet) (Sinema Filmi)
2002 – Pure (Louise) (Sinema Filmi)
2002 – Hayatımın Çalımı Beckham (Jules) (Sinema Filmi)
2002 – Doctor Zhivago (Lara Antipova) (Mini Dizi)
2001 – Princess of Thieves / Hırsızlar Prensesi (Gwyn) (Sinema Filmi)
2001 – The Hole / Delik (Frances Almond Smith) (Sinema Filmi)
1999 – Yıldız Savaşları Bölüm 1: Gizli Tehlike (Kraliçenin Dublorü) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün