Biyografi

Keith Richards Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Keith Richards kimdir?, Keith Richards kaç yaşında?, Keith Richards evi nerede?, Keith Richards nerelidir? Keith Richards ev adresi?, Keith Richards kaç yaşında?, Keith Richards nerede oturuyor?, Keith Richards nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Keith Richards hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 18.Aralık.1943 senesinde doğan Keith Richards şu an için 78 yaşında ve Yay burcundandır. Keith Richards doğum yeri ise Dartford, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Müzisyen olarak devam ettirmektedir.

Keith Richards Kimdir? – Keith Richards Evi Nerede? – Keith Richards Nerede Oturuyor?

Keith Richards Kimdir?, evi nerede?

1962 senesinden beri Rolling Stones müzik gurubunun bir üyesidir.

Keith Richards, 18 Aralık 1943 tarihinde Dartford, İngiltere’de Bert Richards ve Doris Dupree Richards tek çocuğu olarak doğmuştur. Gitar çalmayı anne tarafından dedesi Augustus Theodore Dupree’den öğrendi. Anne ve babası 1962 senesinde boşandı.

Mick Jagger ile aynı ilkokula giden Keith Richards, 1954 yılına kadar aynı mahallede yaşadı. Wilmington Grammar School ve Wilmington Enterprise College’e gitti, fakat dersi “asmak” sebebiyle okuldan uzaklaştırılmasından sonra “Sidcup Art College”e gitti. İlk elektro gitarla bu okulda tanıştı. 1961 senesinde “London School of Economics” te birlikte öğrenim gördüğü Mick Jagger aracılığıyla Blues tarzı müzikle tanıştı.

Bu zaman zarfında Mick Jagger ve Keith Richards, Dick Taylor, Brian Jones ve Ian Stewart‘ile tanıştılar ve birlikte provalar yapmaya başladılar. 1962 senesinde etkilendikleri Chuck Berry, Howlin Wolf, Muddy Waters ve Elmore James gibi sanatçıların parçalarıyla oluşturdukları repertuvarla Rolling Stones grubunu kurdular.

Keith Richards, yalnızca elektro ve akustik gitarla sınırlı kalmayıp, vokal yapmış, bas gitar ve klavye çalmış, bazı şarkılarda perküsyon kullanmıştır. 1963 senesinde şarkı sözü yazmaya da başlayan Keith Richards, ülkeler arası listelerde 1. sıraya artan ünlü Satisfaction’ın sözlerini de Mick Jagger‘la birlikte bu zaman içinde yazmıştır.

1967 senesinden 1979 yılına kadar İtalyan oyuncu Anita Pallenberg ile birlikte yaşadı. Marlon Richards (d. 1969), (Dandelion) Angela Richards (d. 1972), Tara Jo Jo Gunne Richards (d.1976) adlarında çocukları oldu.

Keith Richards, 18 Aralık 1983 tarihinde model Patti Hansen ile evlendi. Theodora Richards (d. 1985), Alexandra Richards (d. 1986), adlarında 2 çocuğu mevcuttur.

1967 senesinden beri beş kez uyuşturucu kullanmak suçuyla yargılandı. 1967’de, iki kez 1973’te, 1977’de ve 1978’de. 1967‘de İngiliz polisinin uyuşturucu baskınında Marianne Faithfull, Keith Richards ve Mick Jagger, Richards’ın evinde yakayı ele verdilar. Bu olayla birlikte uzun süre İngiliz basınının gündeminde kalacaklardı. Aynı yılın ağustos ayında yargılandıkları süre içinde kendilerine destek olan hayranları için kaydettikleri “We Love You” isimli single’ı çıkardılar.

2007 senesinde Pirates of the Caribbean At Worlds End / Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu filminde Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Keira Knightley, Kevin McNally ile birlikte rol alırken Jack Sparrow’ın babası Kaptan Edward Teague kişiliğini canlandırdı.

2011 senesinde da Pirates of the Caribbean:On Stranger Tides filminde Johnny Depp, Penelope Cruz, Geoffrey Rush, Ian McShane, Kevin McNally ile birlikte rol alırken Jack Sparrow’ın babası Kaptan Edward Teague kişiliğini canlandırdı.

Filmleri :
2011 – Pirates of the Caribbean:On Stranger Tides / Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (Kaptan Edward Teague) (Sinema Filmi)
2007 – Pirates of the Caribbean At Worlds End / Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu (Kaptan Edward Teague) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün