Kenan Onuk Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Kenan Onuk kimdir?, Kenan Onuk kaç yaşında?, Kenan Onuk evi nerede?, Kenan Onuk nerelidir? Kenan Onuk ev adresi?, Kenan Onuk kaç yaşında?, Kenan Onuk nerede oturuyor?, Kenan Onuk nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Kenan Onuk hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.195411.Temmuz.2005 senesinde doğan Kenan Onuk şu an için 51 yaşında ve burcundandır. Kenan Onuk doğum yeri ise İzmirİstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Kenan Onuk Kimdir? – Kenan Onuk Evi Nerede? – Kenan Onuk Nerede Oturuyor?

Kenan Onuk Kimdir?, evi nerede?

Gazeteci ve spor spiker.

Kenan Onuk, 1954 senesinde İzmir‘de dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdikten sonra 1974 senesinde TRT‘de muhabir olarak gazetecilik mesleğine başladı. TRT’de uzun seneler haber spikerliği yaptıktan sonra 1992 senesinde Show TV, 1993 senesinde ise ATV‘de görev aldı. 1996 senesinde kuruluşunda da emeği geçmiş olan NTV’de görev almaya başladı.

NTV’de sunduğu “90 Dakika” adlı spor programı ile spor haberciliğinde ciddiyet ve kalite getirdi. Kariyerinde bir çok ödüle layık görülen Kenan Onuk, halk tarafından buz pateni ve atletizm müsabakalarını nizami bir Türkçe ile sunmasıyla tanıdı. Futbol dışında diğer spor dallarının da tanıtılmasında büyük emeği geçti. Televizyon programları dışında yazılı basından da çalıştı, bunun yanında NTV Radyo’da yaptığı caz programı ile büyük beğeni aldı.

Evli ve bir çocuk sahibi olan Kenan Onuk, senelerdır mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek 11 Temmuz2005‘te yaşamını kaybetti.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker