Biyografi

Kerem Kınık Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Kerem Kınık kimdir?, Kerem Kınık kaç yaşında?, Kerem Kınık evi nerede?, Kerem Kınık nerelidir? Kerem Kınık ev adresi?, Kerem Kınık kaç yaşında?, Kerem Kınık nerede oturuyor?, Kerem Kınık nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Kerem Kınık hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1970 senesinde doğan Kerem Kınık şu an için 51 yaşında ve burcundandır. Kerem Kınık doğum yeri ise Hekimhan, Malatya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Doktor olarak devam ettirmektedir.

Kerem Kınık Kimdir? – Kerem Kınık Evi Nerede? – Kerem Kınık Nerede Oturuyor?

Kerem Kınık Kimdir?, evi nerede?

Kerem Kınık, 4 Nisan 2016 tarihinden beri Kızılay Genel Başkanlığı görevini yürütüyor.

Kerem Kınık, 1970 senesinde Malatya‘nın Hekimhan beldesinde öğretmen bir anne ve babanın oğlu olarak doğmuştur. İstanbul‘da Kanlıca, Bebek ve Paşabahçe’de ilkokulu ve ortaokulu tamamlayan Kınık, 1993 senesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Kerem Kınık, doktor olduktan sonra ilk görev yeri olan Amasya’da 1995 yılına kadar Sağlık Ocağı Sorumlu Hekimi olarak çalıştı. Ardından İstanbul’a gelerek 1999 yılına dek görev yapacağı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi’nde Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Bunun yanında, TC. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde ”Afet Tıbbı” doktora programını bitirdi.

Kerem Kınık, İstanbul 10. dönem İl Genel Meclisinde meclis kullanıcı hesabı ve Sağlık Komisyonu başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu süre zarfında AER Avrupa Birliği Bölgeler Asamblesi Sağlık ve Sosyal Politikalar Komisyonu’nda İstanbul‘u temsil etti. Çeşitli Sivil Toplum ve İnsani Yardım Kuruluşlarında yöneticilik yaptı. İngiltere’de Portsmouth Üniversitesinde Stratejik Bilgi Teknolojileri Yönetimi eğitimi aldı.

Kerem Kınık, üniversite senelerından başlayarak, çeşitli organizasyonlarda insani yardım için gönüllü oldu. Kosova Savaşı ve Marmara Depremi esnasında gönüllü hekim olarak çalıştı. Yeryüzü Doktorları Türkiye Başkanı olarak görev yaptı. Bu süre zarfında Pakistan, Filistin, Orta Afrika, Somali ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti gibi fazlasıyla çatışma ve afet bölgesinde insani yardım faaliyetleri ve projeler yönetti. İnsani yardım, göç politikaları, kalkınma, insancıl hukuk ve insani diplomasi konularında bir çok makale kaleme aldı. 2004 senesinde gönüllü olarak Türkiye Kızılay Derneğine girdi.

2015 senesinden Kasım 2017’ye kadar IFRC Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonunda yönetim kurulu kullanıcı hesabı yaptı, 6 Kasım 2017 tarihinde Antalya‘da gerçekleştirilen 21. IFRC Yasal Toplantılarında Avrupa ve Orta Asya Bölgesi’nden sorumlu IFRC Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

2013 senesinde “Yeryüzü Doktorları Derneği” başkanlığına seçilmiştir. 14 Aralık 2015 tarihinde derneğin Olağanüstü Genel Kurulu toplantısında yapılan seçimde görevini Dr. Yahyahan Güney’e devretmiştir.

Yeşilay Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Kerem Kınık, 2015 senesinde Türkiye Kızılay Derneği Genel Başkan Vekili görevine getirildi. 4 Nisan 2016 tarihinde Türk Kızılayı Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa seçilmiştir.

Ulusal ve ülkeler arası teknoloji firmalarında genel müdürlük görevi de yapan Kerem Kınık, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesinde Afet Tıbbı alanında doktora çalışmalarını bitirdi. Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak Afet Tıbbı dersleri verdi.

İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilen Kerem Kınık, Dt. Hatice Öztürk Kınık ile evlidir ve Muhammed Furkan, Abdullah Harun ve Fatıma Zehra adlarında 3 çocuğu mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün