Biyografi

Kerim Tekin Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Kerim Tekin kimdir?, Kerim Tekin kaç yaşında?, Kerim Tekin evi nerede?, Kerim Tekin nerelidir? Kerim Tekin ev adresi?, Kerim Tekin kaç yaşında?, Kerim Tekin nerede oturuyor?, Kerim Tekin nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Kerim Tekin hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 18.Nisan.197528.Haziran.1998 senesinde doğan Kerim Tekin şu an için 23 yaşında ve Koç burcundandır. Kerim Tekin doğum yeri ise ErzincanAfyon olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Kerim Tekin Kimdir? – Kerim Tekin Evi Nerede? – Kerim Tekin Nerede Oturuyor?

Kerim Tekin Kimdir?, evi nerede?

Kerim Tekin, 18 Nisan 1975 tarihinde Erzincan’da doğmuştur. Orta okulda iken, vokal ve gitar dersleri aldı. lisede, müzik hayatına başladı. İstanbul Atakoy Lisesi mezun oldu. Onyedi yaşında gece kulüplerinde çalışmaya başladı. Bozuyuk Maden Fakultesi birinci sınıfta okuyordu. Annesinin adı handan tekin’dir ve Seda tekin adında ablası mevcuttur.

1994 senesinde S Müzik’le anlaşarak işinde uzman bir ekiple ilk albümünün çalışmalarına başladı. “Kara Gözlüm” adını taşıyan ilk albümü 1995 senesinde çıktı. “Kara Gözlüm”le birlikte sahne çalışmalarını hızlandırdı. “Haykırsam Dünyaya” adını verdiği ikinci albümünü 1997 senesinde çıkardı. Bu son albümünden “Kar Beyaz” adlı parça hit oldu. “Karbeyaz” diye bir şarkı okudu ve ölümün benzersiz tanımını yaptı: KARBEYAZDIR ölüm, ellerinden gülüm.

Romantik şarkılarla dikkatleri çeken Kerim Tekin, hoş görünümü, sempatikliğiyle özellikle gençler tarafından kısa bir sürede tanındı ve sevildi.

Kerim Tekin, 28 Haziran 1998 tarihinde bir festivalden İstanbul’a dönerken Afyon yakınlarında geçirdiği zincirleme trafik kazasında 23 yaşında yaşamını yitirdi.

Albümleri :
1995 – Kara Gözlüm
1997 – Haykırsam Dünyaya
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün