Bilgi

Kırışıklığa Doğal Çözüm-Kırışıklık Nasıl Önlenir

Kırışıklığa Doğal Çözüm-Kırışıklık Nasıl Önlenir, faydalı bilgiler bölümümüzde Kırışıklığa Doğal Çözüm-Kırışıklık Nasıl Önlenir başlığı altında bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Kırışıklığa Doğal Çözüm-Kırışıklık Nasıl Önlenir ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Kırışıklığa Doğal Çözüm-Kırışıklık Nasıl Önlenir

Kırışıklığa doğal çözüm, kırışıklık neden olmaktadır, kırışıklığı arttıran şeyler, kırışıklık nasıl önlenir, kırışıklık için en etkili yöntem vb.. kırışık cilt makalesi için bilgisayfam.net

Kırışıklıklar saklamak istediğimiz bir şeydir, fakat gerçek şu ki herkeste bir gün oluşmaya ekranlara gelecektır. Doğal yollarla kırışıklıklarla nasıl mücade edilir ? Bununla alakalı bilmeniz gereken detaylar bu paylaşımımızda…
Çoğumuzda istediğimizden daha erken kırışıklık oluşumu başlar. Kırışıklıklar yaşlanma sürecinin doğal bir parçası olsa da, hiç kimse bunların kendinde oluşmasını istemiyor. Kırışıklıklar toplumumuzda yaş ve deneyim imajı verirler. Yaşlandıkça cildimiz incelir ve elastikiyeti azalır, yüz ifadelerimizden ve her gün yüzümüze verdiğimiz hasarlardan kırışıklıklar meydana gelir. Peki kırışıklığı arttıran şeyler nelerdir; bunlar güneş ışığı, sigara, dehidrasyon ve tabii ki genetik etkenler yer alır.

Kırışıklığa Doğal Çözüm

Bazı insanlar kırışıklıklardan kurtulmanın bir yolu olarak plastik yahut kozmetik cerrahiye başvururlar (Dolgu maddeleri, Botoks ve Yüz Germe), Lakin daha zarif bir biçimde yaşlanmanıza yardımcı olmak için kırışıklıklarla savaşmanın doğal yolları mevcuttur. Doğal ilaçlar kırışıklıkları hiçbir zaman tamamen ortadan kaldırmazken, bazıları kesinlikle süreci yavaşlatacak ve daha az bir biçimde yaşlanmanıza izin verecektir. Aşağıda, kırışıklıkların olabildiğince doğal olarak oluşmasını engellemenin bazı ana yollarını ele alacağız. İşte kırışıklığa doğal çözüm metotları;

  • Kaşları Germeyin

Doğal yollarla kırışıklıklarla nasıl mücadele edilir? Bunun en iyi yolu, ilk başta kırışıklıkların oluşmasını engellemektir. En derin çizgilerimizin çoğu, bir gecede 8 saati yüzümüzde geçirmemizden kaynaklanıyor. Yan yatarak uyuduğumuzda (yahut yüzüstü), cildimiz bir araya toplanır ve çizgiler ve kırışıklıklar oluşturur. Bütün gece bu biçimde kalmak cildimiz için iyi değildir.
Asırlık bir güzellik sırrı yalnızca sırt üstü uyumaktır, fakat bazılarımız yan uyumaktan vazgeçmek istemiyoruz. Ve uykuveyaldığımız zaman bunu kontrol etmek zor. Geceleri uyurken yüzünüzü koyduğunuz alanlarda kırışıklıklar meydana gelir. bunlar en fazla göz çevresi ve çatık kaşlardır. Peki kırışıklık nasıl önlenir ? Bu alanlara uyumadan önce gül suyu sıkın ve kırışıklıklarınızın oluştuğu yerlere bant yapıştırın. Basit görünüyor, ama gerçekten işe yarıyor. Cildinizi sıkı bir biçimde çekerek ve kaşlara uygulayarak, çizgiler o noktada oluşmakta zorlanır ve derin çizgileri uzak tutar.

  • Su İçin

Hidrasyon, bir çok cilt sorununi çözmenin sihirli anahtarıdır. Ve kırışıklıklar, hidrasyonun azalmasından oluşabilen başka bir sorundur. Kırışıklık için en etkili yöntem sağlıklı cilt içten başlar, bundan dolayı her gün su içerek işin temelinden kırışıklıklarla savaşmaya başlayın! Kendinizi içeriden nemlendirdiğinizden emin olun.
İçme suyu dışında alkol yahut diğer kurutucu maddelerden kaçının. Ardından dışarıdan cildi nemlendirmeye geçin. Dışarıdan nemlendirmede retinol ve hyaluronik asit içeren kremler kırışıklıklara iyi gelir. Sevdiğiniz ve güvenilir bir cilt bakım kremi bulun. Sabah makyajınızın altına bir gündüz kremi sürerek cildinizi nemlendirin ve günü iyi nemlendirici bir gece kremi ile bitirin. Yüzünüzü ovuşturduğunuzda, özellikle de gözünüzün altındaki bölgeleri yukarı doğru ittiğinizden ve asla aşağı çekmediğinizden emin olun.

  • SPF Kullanın

Güneş hasarı, kırışıklıklara yakalanmamızın ana nedenlerinden biri olduğundan, güneşten güvenle uzak durmak, kırışıklıkları önlemenin bir başka harika yoludur. SPF, dışarı çıktığımızda bizi koruyabileceği için çok mühimdir. İçinde SPF olan makyaj yahut renkli nemlendirici kullanın yahut makyajınızın altına günlük olarak SPF uygulayın. Güneşte ne kadar çok olacaksanız, buna karşı o kadar dikkatli olmalısınız. Güneşte olmayacağınızı düşünseniz bile, güvende olmak üzülmektense daha iyidir.

  • Yüzünüzü Günde İki Kez Yıkayın (Terliyorsanız Daha Fazla)

Kırışıklığa doğal çözüm için son önerimiz de yüz yıkamak. İster inanın ister inanmayın, yüzümüzü ne kadar temiz tutarsak, kırışıklıklar o kadar uzak durur! Sabah kalktığınızda ve gece yatmadan önce yüzünüzü temizlemek yüzünüzü genç tutmak için çok mühimdir. Terlediğinizde yahut toz ve kirle dolu bir ortamda, yüzünüzün temiz olduğundan emin olmak için yüzünüzü yıkayın .Sürekli temiz bir yüze sahip olmak kırışıklıkları önler!
Hiçbirimiz yaşlanmaktan hoşlanmayız. Lakin yapabileceğimizin en iyisi, genç yaşta kırışıklıklar ile mücadele ederek bu süreci yavaşlatmaktır. Parlayan, sağlıklı bir cilt için yukarıdaki ipuçlarını kullanın!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün