Bilgi

Kırmızı Oda Maria kimdir? Zafer’in büyük aşkının gerçek adı ne?

Kırmızı Oda Maria kimdir? Zafer’in büyük aşkının gerçek adı ne?, arayışı içine giren okurlarımız için Kırmızı Oda Maria kimdir? Zafer’in büyük aşkının gerçek adı ne? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Kırmızı Oda Maria kimdir? Zafer’in büyük aşkının gerçek adı ne? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Kırmızı Oda Maria kimdir? Zafer’in büyük aşkının gerçek adı ne?

Yapımını OGM Pictures’ın üstüne aldığı başrolünde Binnur Kaya’nın olduğu Kırmızı Oda 16 Nisan Cuma yani bu akşam 33. bölümüyle ekranlara geliyor. Zafer ve Nihal çiftinin hikayesi tüm derinlikleriyle seyircilere aktarılmaya sürdürmekte. Karısı Nihal’in zamanlı zamansız bayılması sebebiyle Doktor Hanım’a gelen Zafer, aslında eşini sevmediğinden bahsetti.  Almanya’da öğrenciyken Maria adında birine aşık olmuş fakat sevdiğine kavuşamamış. Çünkü Zafer, babasının istediği Nihal’le evlenmek zorunda kalmış. Dizinin yeni bölümünde de Zafer, o senelerda yaşadıklarını ve Maria’ya aşkını Doktor Hanım’a anlatmaya sürdürmekte. Haliyle seyredenler de Kırmızı Oda Maria kimdir? Zafer’in büyük aşkını kim canlandırıyor aramaya başladı. İşte detaylar…

Kırmızı Oda Maria Kim? Gerçek adı ne

Kırmızı Oda dizisinin yeni bölümünde bar sahnesinde görünün Maria, Zafer’in büyük aşkıdır. Sarı saçları ve renkli gözleriyle Zafer’i etkileyen Maria, onun biricik sevdiğidir. Lakin babası Vahit sebebiyle Maria’ya kavuşamamıştır. Zafer, Nihal’le evlenmesine rağmen Maria’yı hiç unutmamıştır.

Dizide de Zafer’in sevdiği kadın Maria’ya güzel oyuncu Derya Taşbaşı hayat veriyor. Gelelim Derya Taşbaşı nereli, kaç yaşında gibi soruların yanıtlarına…

Kırmızı Oda’nın Maria’sı Derya Taşbaşı kimdir?

Derya Taşbaşı, 24 Mayıs 1985 senesinde Almanya’nın Möchnegladbach şehrinde dünyaya geldi. İlköğretim ve liseyi Köln’de tamamlayan Taşbaşı, bir AB projesi üzerine 2004’te İstanbul’a geldi, çalışmadan sonra Türkiye’de kalmaya karar verdi.

İstanbul Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümüne girerek bu alanda bir takım yarışmalara katıldı ve ödüller kazandı. Ayrıca bir dönem Milano Domus Akademi’de burslu olarak eğitim aldı.

Okuldan sonra oyunculuk ve sunuculuk yapmaya başlayarak bir çok dizide oyunculuk ve bir çok programda sunuculuk yaptı. İlk olarak Hamdi Alkan’ın Arka Sıradakiler dizisinde Yasemin kişiliği ile tanıdığımız ardından TRT Spor kanalında Haydi Spor’a adlı programı sunmaya başladı.

TRT’den sonra Kanal 7’de Uçan Halı adlı programda sunuculuk yapan Derya Taşbaşı, dünyanın bir çok ülkesine seyahat ederek çeşitli kültürleri tanımamıza yardımcı oldu. Daha sonra ise tekrar TRT’ye dönen Derya Taşbaşı, TRT Avaz’da Türk Dansları adlı programı sundu.

2012 senesinde Haram dizisinde Zührem Hatun’u canlandıran Derya Taşbaşı, 2014 senesinde Ötesiz İnsanlar dizisinde Yaprak’ı oynadı. Derya Taşbaşı, 2014 senesinde yönetmen Selim Bayraktar ile evlendi. 2016 senesinde boşandı.

2015-2016 senelerı içinde yayına giren Her Yer Türkiye adlı programda yine bir çok ülkeye seyahat ederek seyirciye bu ülkeler ile alakalı bilgiler aktardı. En son Show Dünyası adlı programı sunan Derya Taşbaşı, oyunculuk ve sunuculuk çalışmalarına sürdürmekte.

Derya Taşbaşı’nın oynadığı yapımlar

  • Ötesiz İnsanlar – Yaprak
  • Harem – Zührem Hatun
  • Kolej Günlüğü – Selin
  • Kanıt
  • Recep İvedik 2
  • Arka Sıradakiler – Yasemin
  • Organi Aşk Hikayeleri

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu