Kırmızı Oda Vahit kimdir? Uğur Yücel hangi dizilerde oynadı? Ne kadar kalacak?

Kırmızı Oda Vahit kimdir? Uğur Yücel hangi dizilerde oynadı? Ne kadar kalacak?, arayışı içine giren okurlarımız için Kırmızı Oda Vahit kimdir? Uğur Yücel hangi dizilerde oynadı? Ne kadar kalacak? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Kırmızı Oda Vahit kimdir? Uğur Yücel hangi dizilerde oynadı? Ne kadar kalacak? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Kırmızı Oda Vahit kimdir? Uğur Yücel hangi dizilerde oynadı? Ne kadar kalacak?

Her bölümüne birbirinden farklı ünlü isimlerin konuk olduğu Kırmızı Oda bu hafta 32. bölümüyle ekranlara gelecek. Kırmızı Oda 9 Nisan Cuma akşamı yayına girecek yeni bölümde Zafer ve Nihal’in hikayesi devam ederken; oğlunun mutsuz bir evlilik yapmasına neden olan Zafer’in babası ortaya çıkacak. İşte Zafer’in babası Vahit kişiliğine de usta oyuncu Uğur Yücel hayat verecek. Durumlar bu şekilde idrak edince dizi seyircileri de Kırmızı Oda Vahit kimdir? Uğur Yücel kaç yaşında? Hangi dizilerde oynadı? Evli mi? araştırmaya başladı.

Cem Karcı’nın yönetmenliğini üstüne aldığı ve başrolünde Binnur Kaya’nın olduğu Kırmızı Oda, Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikayesinden esinlenerek kaleme alınıyor. Yukarıda da dediğimiz gibi Kırmızı Oda 32. bölümde Uğur Yücel seyirci karşısına çıkacak. Dizide Vahit adlı varlık bir iş insanına hayat verecek olan Uğur Yücel, yeni bölüm fragmanında dikkatleri üzerine çekti. Peki Kırmızı Oda Vakit kimdir? Açıklamalar haberimizin detay kısmında…

Kırmızı Oda Vahit kimdir?

Kırmızı Oda dizisindeki Vahit; sert mizaçlı, otoriter ve çok başarılı bir iş insanıdır.  Oğlu Zafer’in Doktor Hanım ile gerçekleştirdiği seanslardan söz ettiği Vahit Bey’in giderek içine kapanması oğlunu endişelendirecek. Bu nedenle Zafer,  babasının da Doktor Hanım’la görüşmesini isteyecek.

Dr. Manolya Hanım, bu vesile ile Vahit’teki davranış değişikliğini sorgularken, baba-oğul içindeki çatışmanın esas nedenini de anlamaya çalışacak. Vahit’in kendisi ve ailesi ile ilgili anlatacakları ise hem Doktor Hanım’ı hem de seyircileri bir hayli şaşırtacak.

Kırmızı Oda’nın Vahit Bey’i Uğur Yücel kimdir? Kaç yaşında

1957 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro bölümünü bitirdi ve 1977 senesinde tek kişilik bir gösteri oyunculuk kariyerine başladı.

1975-1984 senelerı içinde Kenter Tiyatrosu, Tef Kabare Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu ve Şan Müzikholü’nde çeşitli oyunlarda oynadı. Selamsız Bandosu ve Muhsin Bey (1987) adlı filmlerdeki rolleri ile büyük çapta beğeni aldı.

Televizyonda, Aziz Ahmet, Karanlıkta Koşanlar, Alacakaranlık ve Hırsız Polis gibi dizilerde oynadı; bunlardan Karanlıkta Koşanlar’ın tamamını ve Alacakaranlık’ın bazı bölümlerini (Alican Yücel takma adıyla) yönetti. Karanlıkta Koşanlar dizisinin konusunu, Ahmet Ümit’in polisiye öyküsünden uyarlayarak yazdı; Alacakaranlık’ın yazımına da katkıda bulundu.

Arabesk’le, ‘Sinema Yazarları Derneği En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’, Muhsin Bey’le Antalya Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödüllerini aldı. İlk sekiz bölümünü çektiği İkinci Bahar adlı Tv dizisiyle İletişim Fakültesi En İyi Tv Yönetmeni Ödülünü aldı. Gemide ve Laleli’de Bir Azize filmlerinin müziklerini yaptı.

Yönettiği ilk film olan Yazı Tura ile Antalya Film Festivali En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen ödülleri dahil 11 ödül aldı. 2007 senesinde sona eren Hırsız Polis isimli dizide rol aldı ve başrollerini Türkan Şoray ile birlikte paylaşımı yaptığı Hayatımın Kadınısın adlı filmi çekti.

2008 senesinde Türkiye’de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com denemesinin yönetmeni oldu, ama proje uzun ömürlü olmadı. 2008 – 2010 senelerı içinde yayınlanmış olan Canım Ailem adlı TV dizisinde başrol oynamıştır.

Kendi yönettiği Ejder Kapanı adlı sinema filminde Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Berrak Tüzünataç ve Ceyda Düvenci ile birlikte başrolü paylaşmıştır. Oyuncu 2013 senesinde beri Aramızda Kalsın adlı dizide Bahattin karakterini oynadı.

Uğur Yücel dizileri

 • Aziz Ahmet 1994
 • Karanlıkta Koşanlar 2001
 • Alacakaranlık 2003
 • Hırsız Polis 2006, Aksak
 • Canım Ailem 2008, Samim Altın
 • Aşk ve Ceza 2012,
 • Aramızda Kalsın 2013, Bahattin
 • Familya 2016, Yaşar Beyoğlu
 • İçerde 2017, Kudret Sönmez
 • Yönetmen
 • İkinci Bahar 1999
 • Karanlıkta Koşanlar 2001
 • Yapımcı
 • Alacakaranlık 2003
 • Senaryo
 • Aziz Ahmet 1994
 • Karanlıkta Koşanlar 2001

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün