Biyografi

Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) kimdir?, Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) kaç yaşında?, Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) evi nerede?, Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) nerelidir? Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) ev adresi?, Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) kaç yaşında?, Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) nerede oturuyor?, Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 11.Ekim.196811.Ocak.2011 senesinde doğan Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) şu an için 43 yaşında ve Terazi burcundandır. Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) doğum yeri ise Tokat, Turhal olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Ses Sanatçısı olarak devam ettirmektedir.

Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) Kimdir? – Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) Evi Nerede? – Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) Nerede Oturuyor?

Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) Kimdir?, evi nerede?

Ali Özütemiz, 11 Ekim 1968’de Tokat’ın Turhal ilçesinin Erenli Köyü’nde, dokuz kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi.

Kıvırcık Ali okuduğu, “Isırgan Otu”, “Tükendim” ve “Gülüm” isimli eserlerle akıllarda yer yapmıştı.

İlkokul senelerına geldiğinde , o doğmadan 37 gün önce vefat eden babasının sazını çalmaya başladı. Mahzuni Şerif, Abdullah Papur, Ali Kızıltuğu, Ali Ekber Çiçek, Muhlis Akarsu, Rıza Aslandoğan, Arif Sağ, Musa Eroğlu ve Sebahat Akkiraz gibi büyük üstatları dinleyerek büyüdü. Onları örnek aldı. Yoksulluk yüzünden ilkokuldan sonra okuyamadı ve İstanbul’a göç etti. Bir saz evinde ve konfeksiyon atölyelerinde çalıştı. Zamanının çoğunu bağlama çalarak geçiren Özütemiz, gazino ve düğün salonlarında çalışmaya başladıktan sonra saçlarının uzun ve kıvırcık olmasından dolayı “Kıvırcık Ali” olarak anılmaya başlandı.

Grup Turnalar ile Türkülerden Türkülere Yol Eyledik albümü ile işinde uzmanliğe adım attı. 1998’de ikinci albümleri olan Türküler Kimliğimiz’i çıkardılar. Bu albümde müziği kendisine ait olan Turnalar adlı eser de yer alır. 1999 senesinde ilk solo albümü olan Gül Tükendi Ben Tükendim’i çıkardı. Geniş bir dinleyici kitlesine sahipti. Albümlerinde en az on eserin müziği kendisine ait. Bestelerini Edip Akbayram ve Sibel Can başta olmak üzere birden çok sanatçı seslendirdi. Ozanlık geleneğini sürdürdü. Anadolu türkülerini içinde barındıran besteleri ve kendi tarzını ortaya koyan yorumuyla ünü Avustralya ve Kanada’ya kadar ulaştı. Daha sonra Isırgan Otu, Üçüncü Gurbet, Geriye Dönün Seneler ve Hepimize Yeter Dünya albümlerini çıkardı.

”Gül tükendi ben tükendim”, ”Isırgan otu”, ”Üçüncü gurbet”, ”Geriye dönün seneler” ve ”Hepimize yeter dünya” adlarıyla 5 albüm çıkardı.

Biri kız iki çocuk babasıydı.

11 ocak 2011 de bir trafik kazasında vefet etti
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün