Tavsiyeler

Klavye Önerileri 2021 En İyi Klavye Hangisi? Yorumlar ve Markalar

Klavye Önerileri 2021 En İyi Klavye Hangisi? Yorumlar ve Markalar, arayışı içine giren okurlarımız için Klavye Önerileri 2021 En İyi Klavye Hangisi? Yorumlar ve Markalar ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Klavye Önerileri 2021 En İyi Klavye Hangisi? Yorumlar ve Markalar ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Klavye Önerileri 2021 En İyi Klavye Hangisi? Yorumlar ve Markalar

İçindekiler

En İyi Klavye

Klavye Önerileri 2021. Ofis ve günlük kullanım için en iyi klavye hangisi? Bilgisayarların olmazsa olmaz parçalarından birisi de tabi ki klavyeler. Dünyada, hemen hemen tüm işlerin bilgisayar ve mobil cihazlara kayması ile birlikte, bilgisayarlar ile birlikte geçirilen süre hiç de küçümsenecek düzeyde değil.

Yukarıda da dediğimiz gibi klavyeler, bilgisayarların mühim bir parçasıdır. Hatta bilgisayarları mouse olmadan kullanabilirsiniz fakat klavye olmadan mouse’un olması da bir işe yaramayacaktır. Diğer yandan klavye seçimi de bi hayli mühimdir. Kullandığınız klavye eskimiş olabilir veya eski klavyeniz size artık konfor sağlamıyor olabilir. Daha da ileri gidecek olursak yeni bir bilgisayar sistemi toplamış olabilirsiniz ve bir klavyeye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

Bu nedenle siz değerli okurlarımız için hem fiyat yönünden hem de performans yönünden en iyi klavye modellerini bir araya getirdik. Klavye önerileri hususunda yardıma gereksiniminiz varsa gelin yazımıza başlayalım! Lakin bunun öncesinde klavye alırken nelere dikkat etmelisiniz konusuna da değinelim.

Eğer oyun oynamayı seviyorsanız ve oyun için bir klavye ihtiyacı içindeyseniz, gaming klavye önerileri yazımıza bakabilirsiniz.

Klavye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahsettiğimiz gibi, kendiniz için en iyi klavye hangisi düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken bir çok detay var. Dikkatli olmalıyız çünkü bu elektronik cihazların fiyatı hiç ama hiç ucuz değil.

 • Klavye alırken karar vermeniz gereken ilk durum tabi ki bütçeniz. Çünkü piyasada 50 liraveya klavye yer alıyor, 1000 liraveya. Ama sizin bütçeniz ne kadar? Bütçenizin artması demek klavyenizin performansının da artması demektir. Bu konu bi hayli mühim. Lakin kaliteli bir klavye istiyorsanız 200 veya 300 lirayı gözden çıkarmanızı öneririz.
 • Diğer bir nokta ise klavyenin kablolu mu yoksa kablosuz mu bulunacağı. Eğer masanızda kabloların oluşturacağı kalabalığı istemiyorsanız, kablosuz klavye modellerine inceleyebilirsiniz. Günlük işleriniz ve ofis kullanımı için kablolu klavyelerin, kablosuzlardan çok fazla bir artısı yer almıyor. Lakin gaming için istiyorsanız kablolu klavyeleri tercih edebilirsiniz.
 • Klavyelerin tasarımı da yine mühim noktalardan birisi. Peki neden? Her işte olduğu gibi bilgisayar başında, sürekli olarak klavye kullanmak da yorucu olabilir. Bu nedenle rahatlık sizin için mühimyse ergonik tasarımlara sahip klavyeler tercih edilebilir. Nasıl yani? Bazı klavyelerde, bilek desteği de yer alıyor. Hem sorunsuz bir deneyim olması sebebiyle hem de sizi yormaması sebebiyle gayet iyi bir özellik diyebiliriz.
 • Eğer klavyenizin masanızda fazla bir yer kaplamasını istemiyorsanız boyut yönünden ufak klavyeleri tercih edebilirsiniz.
 • Klavyelerin sahip olduğu kısayol tuşları da yine en mühim noktalardan biri olma özelliğini taşır diyebiliriz. Müzik dinlerken, sesi kısımak isteyebilirsiniz veya bu kısayol tuşlarının diğer işlevlerini kullanmak da isteyebilirsiniz. Bu nedenle bu noktalar da en iyi klavye seçiminde bi hayli mühimdir.

Klavye Önerileri

Evet klavye önerileri yazımıza başlamadan önce verdiğimiz bilgiler umarız siz değerli okurlarımız için yararlı olmutur. Şimdi de fiyat, performans yönünden iyi durumda olan ve yüzlerce kişi aracılığıyla alınan klavyeleri bir gözlemleyelim!

 • Klavye Önerileri ve En İyi Klavye
  • logitech 920-007586 K380 Bluetooth Siyah Klavye
  • HP Pavilion Kablosuz Klavye 4ce98aa
  • A4 Tech Km-720-f 480054
  • logitech Mk235 Kablosuz Klavye
  • Everest Km-6063 Klavye
  • TRILOGIC Kb101 F/tr Klavye
  • Gomax Gmx K3 Klavye

logitech 920-007586 K380 Bluetooth Siyah Klavye

klavye önerileri

Klavye önerileri listemizin ilk sırasında, bilgisayar aksesurları hususunda öncü bir marka olan Logitech yer alıyor. Peki bu klavyenin özellikleri neler, üyelerine neler vadediyor?

Öncelikle klavye kablosuz detaya sahip ve bağlantısını bluetooth ile sağlıyor. Diğer yandan klavyenin pil ömrü ise bi hayli uzun ve klavye ile gelen pillerin 2 sene ömrü yer alıyor. 2 tane AAA pil ile gelen klavyenin bluetooth özelliğine sahip olmasına rağmen ömrü uzun diyebiliriz.

Diğer yandan klavyenin bir çok değişik platforma uygun olduğunu göze çarpıyor. İsterseniz Apple marka bir telefona veya tablete sahip olun, isteğe göre de bilgisayar yahut Android cihazlara sahip olun. Hepsi ile uyumlu. Yani iPad, iPhone veya bilgisayarlar için uyumlu bir klavye.

Bu ayrıntı kısmının yanında boyutu da bi hayli ufak. Eğer dağınıklık istemiyorsanız, ufak bir klavyeye gereksiniminiz varsa, sizin için en iyi klavye bu olabilir.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

HP Pavilion Kablosuz Klavye 4ce98aa

klavye tavsiyesi

Klavye önerilerine HP marka kablosuz bir klavye ile sürdürmekteuz. Klavyeyi incelediğimizde, boyutları ve tasarımı yönünden kibar olduğunu aktarabiliriz. Malzeme kalistesi de fiyatına göre iyi.

Klavyenin tuşları da yine kaliteli ve aralarında yeterli uzaklık yer alıyor. Yani tuşlar arası açıklık herkes için ideal diyebiliriz. Klavyenin en göze çarpan özelliği ise sessiz bir biçimde çalışması. Sessizlik sizin için mühimyse gerçekten iyi bir klavye denilebilir.

Kullanıcı yorumlarına incelediğimizde da 5 üzerinden, 4.7 puana sahip olduğunu göze çarpıyor. Klavyenin tek dezavantajı, enter tuşunun ufak olması diyebiliriz. Lakin kendi tecrübelerime dayanarak bu duruma zamanla alışılıyor diyebilirim.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

A4 Tech Km-720-f 480054

klavye onerisi

Listemizin ilk sırasında hem düşük fiyatlı hem de perormansı gayet yeterli olan A4Tech marka bir klavye yer alıyor. Uygun fiyatlı olmasının nedenini, kablolu olmasına bağlayabiliriz. Lakin tasarım olarak bi hayli iyi bir ürün.

Eğer klavyedeki harfların ve işareleterin solmasından korkuyorsanız, bu simgeler lazer baskılı. Yani klavyeyi ne kadar kullanırsanız kullanın, silinme gibi bir durum çok zor olacaktır.

Diğer yandan enter tuşunun klavyelerde ufak olması bir çok kullanıcı için can sıkıcı. Lakin bu klavyede böyle bir durum söz konusu değil ve enter tuşu hem büyük hem de L şeklinde.

Klavyenin iyi bir özelliği de su dökülmesine karşı dayanıklı olması denilebilir. Yani klavyenize sıvı döküldüğü takdirde, alt bölümde bulunan tahliye kanalları aracılığıyla suyu boşaltabiliyorsunuz. Bu güzel bir özellik.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

logitech Mk235 Kablosuz Klavye

en iyi klavye hangisi

Şimdi söz edeceğimiz klavye ilk sırada olduğu gibi yine Logitech marka. Lakin bu cihaz mouse ile birlikte geliyor. Gelin şimdi ayrıntı kısmını gözlemleyelim.

Öncelikle klavye kablosuz bir klavye ve mouse de kablosuz bir mouse. Lakin klavyenin bağlanabildiği cihazlar, yalnızca Windows işletim sistemine sahip cihazlarla sınırlı. Yani iPhone, iPad veya macbook için klavye arıyorsanız bu klavye isteklerinizi karşılamayacaktır.

Diğer yandan klavyenin pil ömrü de bi hayli uzun. Klavyenin pil ömrü 3 yıl ve pil ömrü seende hemen hemen 2 milyon tuş vuruşuna göre hesaplanmış. Mouse’un pil ömrü ise bir sene.

Peki klavye dayanıklı mı veya sağlam mı? Ürünü incelediğimizde, sıvı dökülmesine karşı dayanıklı olduğunu göze çarpıyor. Eğitimli ayaklara sahip olması sebebiyle de dökülen su akarak dışarı gidiyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Everest Km-6063 Klavye

en iyi klavye 2021

Klavye önerileri listemizin, 5 sırasında düşük fiyatlı, Everest marka bir klavye yer alıyor. Bütçeniz kısıtlıysa ve işinize yarar bir klavye arıyorsanız, fiyat-performans hususunda başarılı diyebiliriz.

Tuşlara bastığınızda klavyenin ne sesli ne de sessiz olduğunu aktarabiliriz. Yani bu hususta orta halli bir klavye. Ama kablosuz olması ve boyutlarının diğer modellere kıyasla ufak olması sebebiyle başarılı diyebiliriz.

Klavyeyi paketinden çıkardıktan sonra USB bağlantısını sağlayıp hemen kullanıma başlayabiliyorsunuz. Bizce fiyatına göre, tasarımı ve performansı bi hayli iyi.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

TRILOGIC Kb101 F/tr Klavye

en iyi klavye markasi

Belki de listemizin en ucuz klavyesi Trilogic marka olan bu klavye. 50 lira altında bir fiyatı var ve performansı bu fiyata göre iyi diyebiliriz.

Çünkü içinde olduğumuz zaman diliminde bu fiyata klavye bulmak zor. Eğer bulduysanız da çok iyi olmasını beklemek doğru olmaz.

Oyun için zaten kesinlikle kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Lakin günlük işleriniz için klavyeye gereksiniminiz varsa ve kablolu bir klavye istiyorsanız alabilirsiniz.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Gomax Gmx K3 Klavye

Klavye önerileri listemizin son ürünün inceliyoruz. Gomax bir çok kişi aracılığıyla bilinmese de klavye ve mouse hususunda başarılı işler görülmektedirıyor diyebiliriz.

Kablosuz ve düşük fiyatlı bir klavye olduğunu göze çarpıyor. Klavyenin boyutlarına incelediğimizde, 44.6 cm genişlik ve 13.7 cm uzunluğa sahip olduğunu; ağırlığının ise 387 gram olduğunu göze çarpıyor.

Klavyeyi e-ticaret sitelerinden aldığınızda yanında mouse ile birlikte geliyor. Lakin mouse o kadar da sağlam değil. Eğer mouse arıyorsanız, gaming mouse önerileri yazımıza bakabilirsiniz.

Kullanıcı yorumlarına incelediğimizde, genelde beğenildiğini ve dayanıklı olduğunu göze çarpıyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Evet sevgili 15sey.com okurları siz değerli okurlarımız için düşük fiyatlı klavye önerileri listesi bir araya getirdik. Umarız bu hususta siz değerli okurlarımıza yardımımız dokunabilmilştir. Eğer laptop, monitör veya başka gereksinimleriniz varsa sitemize inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün