Kamu ve Özel İş İlanları

Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Konya Büyükşehir Belediyesi

Resmi bir kimlikle hizmet veren Konya Büyükşehir Belediyesi, yılın farklı dönemlerinde eleman alımı yapar. Bünyesinde farklı departmanlar ile pozisyonlar olduğu için, alım yapılan pozisyonlar değişiklik gösterebilir.

Ayrıca ilanların belirli bir geçerlilik tarihi mevcuttur. Şayet bunların dışarısına çıkılırsa, başvuru imkânı da kalmaz. Tek yapılabilecek, sonraki alımları beklemedir. 

Konya Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde iş başvuru yapılabilecek bir pozisyon da işçidir. Kurum yılın farklı dönemlerinde işçi alımlarına dair açıklamalar yapabilir. Bunları kaçırmak, bunun yanı sıra başvuru yapamamak anlamını taşır. Bu nedenle alakalıler takipte kalmalıdır. 

Resmi bir kurum olması sebebiyle belirli saatlerde çalışma yapmakta olup, ek mesai durumunda ek ücret ödemesi yapar. Resmi yapısıyla sosyal haklardan personel yararlanabilir. 

Konya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Memur vazifesinde Konya Büyükşehir Belediye’sine girmek istiyorsanız, önemle üstünde durulması gereken bazı kurallar ve şartlar mevcuttur. Burada ilk kez Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girerek, gerekli puanın alınması şartı bulunabilir. Ayrıca üniversitelerin belirli bölümlerinden mezun olunması da bulunabilir.

Belediye aracılığıyla verilen açıklama, adayların hangi genel ve özel şartları taşıması gerektiği hususunda yardımcı olmaktadır. Başvurmak isteyenler bu alanla kendi kabiliyetlerini ve detaylarını karşı karşıya geldirarak,  genel ve özel şartları taşıma durumunu değerlendirmelidir.

Ek olarak başvuru sırasında bazı belgeler de talep edilebilir. Bunlardan bir bölümü,

 1. Nüfus cüzdanı aslı-kurum aracılığıyla onaylanmak için fotokopisi
 2. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı yahut noter onaylı örneği
 3. Sürücü belgesi aslı yahut noter onaylı örneği
 4. ÖSYM’den alınan doğrulama kodu bulunan KPSS sonuç belgesi
 5. Erkeklerde askerlikle ilişik olmadığını gösteren belge
 6. Fotoğraf şeklinde olabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla ilan yayına girdiğinda, hangi evrakların hazırlanması gerektiği de yer alır. Eğer bunlardan eksik, hatalı evrak olursa yeniden belge istenebilir. Bu durum başvuruyu uzatır. Dolayısıyla adaylar müracaat öncesinde doğruluktan emin olmalıdır. 

Konya Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Konya Büyükşehir Belediye’si iş ilanları için gerekli onayları alması ardından iş ilanlarını açıklamar. Dolayısıyla adaylar resmi kanalları incelemelidir. 

Bunlar Resmi Gazete, Belediye’nin resmi sitesidir. Kuruma giderek sormak da içlerinde sayılabilir. Böylelikle ilanları kaçırmaksızın, gerekli bilgiler alınabilir ve başvuru yapılabilir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Konya Büyükşehir Belediyesi için iş başvuru farklı pozisyonlar için olabilir. Bunlardan bazıları,

 1. Arşivci,
 2. Memur,
 3. İşçi,
 4. Park ve bahçe işçisi,
 5. Güvenlik,
 6. Çaycı,
 7. Yardımcı,
 8. Şoför,
 9. Zabıta,
 10. Temizlikçi şeklindedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi, bir personel ihtiyacı olduğunda gerekli ilanları açıklamar. Burada hangi pozisyonlarda alım bulunacağı ve başvuruların nasıl, ne zaman ve nereye bulunacağı gibi bilgiler ayrıntı kısmıyla verilir.

Dolayısıyla adayların tek yapması gereken açıklamayu ayrıntı kısmıyla okumak ve ikaznca başvuru yapmadır.

Konya Güncel İş İlanları

Konya içinde iş ilanlarını inceliyorsanız, resmi kurumlar dışarısında özel sektörde de iş bulmanız olabilecekdür. Gerek bunları takip etmek, gerekse başvurmak için kariyer siteleri kullanılır. Zira şimdilerde özel sektörde çok sayıda firma ve işletme, internet üzerinden ilan verir. 

Dolayısıyla Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi online kariyer sayfaları üzerinden iş ilanları kontrol edilmelidir. Güncel olarak ilde,

 1. Mağaza Müdürü,
 2. Uzman Satış Danışmanı,
 3. Depo Forklift Operatörü,
 4. Ofis Elemanı,
 5. Mağaza Müdür Yardımcısı,
 6. Depo Görevlisi,
 7. Müşteri Temsilcisi,
 8. Arıza Bakım Teknisyeni,
 9. Satış Danışmanı dahil çok sayıda ilan görülür.

 Adaylar kariyer sayfaları üzerinden detaylara ulaşıp, başvuru yapabilir.

Ek olarak Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Konya iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün