Koray Avcı Çakman Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Koray Avcı Çakman kimdir?, Koray Avcı Çakman kaç yaşında?, Koray Avcı Çakman evi nerede?, Koray Avcı Çakman nerelidir? Koray Avcı Çakman ev adresi?, Koray Avcı Çakman kaç yaşında?, Koray Avcı Çakman nerede oturuyor?, Koray Avcı Çakman nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Koray Avcı Çakman hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1982 senesinde doğan Koray Avcı Çakman şu an için 39 yaşında ve burcundandır. Koray Avcı Çakman doğum yeri ise Samsun olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Yazar olarak devam ettirmektedir.

Koray Avcı Çakman Kimdir? – Koray Avcı Çakman Evi Nerede? – Koray Avcı Çakman Nerede Oturuyor?

Koray Avcı Çakman Kimdir?, evi nerede?

Çocuk kitapları yazarı

Koray Avcı Çakman, 1982 senesinde Samsun’da doğmuştur. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.

Koray Avcı Çakman, 2006 senesinden beri serbest yazar olarak çalışmaya başladı. Koray Avcı Çakman’ın çocuklara yönelik 170 öykü ve masal kitabı çeşitli yayınevleri tarafından yayımlandı. TRT’de yayına giren Elma Kurdu çocuk programına çocuk öyküleri ve senaryolar yazdı.

Drama önderliği programını bitirdiktan sonra, ilkokul 3. sınıf çocuklarına yönelik toplam 18 saatlik yaratıcı drama uygulaması da içeren “La Fontaine Fabllarının Yaratıcı Drama Yöntemiyle İşlenmesi” teziyle M.E.B. onaylı “Drama Liderliği Belgesi” almıştır.

2006 yılı Ömer Seyfettin Öykü Yarışması’nda mansiyon, II. Behiç Erkin Öykü Yarışması’nda üçüncülük ödülü, “Arkadaşım Flamingo” temalı çocuk öyküleri müsabakasında ve II. Kelendiris Öykü Yarışması’nda ikincilik ödülleri kazanmıştır.

2011 senesinde “Almarpa’nın Gizemi” ile Tudem Edebiyat Ödülleri’nde çocuk romanı dalında birinci olmuştur.

Yazar, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği, PEN Yazarlar Derneği, Edebiyatçılar Derneği, Okul Öncesi Eğitimi Geliştirme Derneği, Çağdaş Drama Derneği üyesi ve Çocuk Müzeleri Derneği yönetim kurulu üyesidir.

Koray Avcı Çakman, bunun yanında yoga eğitmenliği ve drama önderliği de yapmaktadır. Hayvanlardan en fazla kediyi, çiçeklerden laleyi, renklerden şeker pembeyi sever.

Kitaplarından Bazıları :
– Bir Keloğlan Bir de Eşeği
– Flamingo Günlüğü
– Gizemli Olimpos Kafadar Kuzenler Antalya’da
– Işığın Çocuğu Arel
– Küçük Zürafa
– Portakal Miyavladı
– Doğa Dedektifleri-1 Gizemli Laboratuvar
– Advin Gümüş Sırtlı Goriller Ülkesinde
– Dedemin Uçan Dairesi
– Yedikır’ın Kuşları
– Midas’ın Peşinde
– Papağan Panki ve Gökkuşağı
– Pembe Uçurtma
– Palyaço Mumi’nin Sarı Benekli Papyonu
– Meslekler Çiftçi Köstebek’in Kırmızı Traktörü
– Meslekler Postacı Leylek
– Meslekler Maymun Manki’nin Marketi
– Meslekler Terzi Leylek ile Terzi Kirpi
– Meslekler Bay Tavşan’ın Ayakkabı Dükkanı
– Yeşil Başlı Ördeğin Tarağı
– Kırmızı Süt Arabası
– Maviye Boyanan Dana
– Kara Koyun
– Yaramaz Elmalar
– Küçük Sincabın Yardımsever Arkadaşları

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker