Biyografi

Kristin Davis Kimdir? Evi Nerede?

Kristin Davis Kimdir? – Kristin Davis Evi Nerede? – Kristin Davis Nereli?

Kristin Davis kimdir?, Kristin Davis kaç yaşında?, Kristin Davis evi nerede?, Kristin Davis nerelidir? Kristin Davis ev adresi?, Kristin Davis kaç yaşında?, Kristin Davis nerede oturuyor?, Kristin Davis nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Kristin Davis hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 23.Şubat.1965 senesinde doğan Kristin Davis şu an için 56 yaşında ve Balık burcundandır. Kristin Davis doğum yeri ise Colorado, Amerika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Kristin Davis Kimdir?, evi nerede?

Kristin Landen Davis, 1965 doğumlu Amerikalı oyuncu. “Friends”, “Seinfeld”, “ER” gibi dizilerde aldığı ufak rollerin sonrasında “Sex and the City”deki “Charlotte York” kişiliğiyle dünya çapında üne kavuştu.

Kristin Davis, 23 Şubat 1965’te Colorado, Amerika’da dünyaya geldi. Ailenin tek çocuğu olan oyuncunun anne ve babası boşandıktan sonra Davis, 1968’de üvey babası ve annesinin yanında yaşamaya başladı. Üvey babası South Carolina Üniversitesi’nde psikoloji öğretmeniydi, bu yüzden Davis ve annesi de onun yanına, South Carolina’ya taşınmak zorunda kaldı. Oyuncu A.C. Flora Lisesi’nden 1983’te mezun oldu ve Rutgers Üniversitesi’nde okumak üzere New Jersey’ye taşındı.

1987 senesinde üniversiteden mezun olan Davis, New York’a taşındı. Bir süre burada garsonluk yaptıktan sonra bir arkadaşıyla yoga stüdyosu açmaya karar verdi. 1992 senesinde, o sıralar çok popüler olan Melrose Place dizisindeki “Brooke Armstrong Campbell” kişiliğini oynaması için bir teklif aldı. Teklifi kabul etti fakat seyircilerden gelen olumlu olmayan tepkiler üzerine 1 yıl sonra diziden ayrılmak zorunda kaldı; seyirciler Brooke kişiliğinden nefret etmişlerdi.

Davis, oyunculuğa “ER”, “Friends” ve “Seinfeld” gibi efsane haline dönüşen dizilerde aldığı ufak rollerle devam etti. 1995’te Kim Cattrall’ın da rol aldığı “The Heidi Chronicles” adlı filmde de bir rolü oldu. 1998 senesinde “Sex and the City” dizisinde “Charlotte York” kişiliğini canlandırmaya başladı. Bu rol, Davis için bir dönüm noktası oldu, oyuncuyu dünya çapında üne kavuşturdu.

Davis, Sex and the City’nin 2004 senesinde sona ermesinin sonrasında, 2005 senesinde Gina Torres’le birlikte “Soccer Moms” adlı dizide başrol oynamaya başladı. Dizilerin dışında Hollywood yapımlarında da bulunan oyuncunun yakın zamanda oynadığı filmler ise şöyleydi: “The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3D” (2005) ve “The Shaggy Dog” (2006). Oyuncu bunun bunun yanında, bir televizyon filmi olan “Three Days”te ve Head and Shoulders şampuanlarının 2006 tarihli reklamlarında oynadı. En son filmi ise Amerika’da 2006’da gösterime girecek olan “Deck the Halls”.

Oyuncu, 4000 kadın içerisinde yapılan ankette “dünyanın en güzel kadını” seçildi. Küçük yaşta alkol bağımlılığı problemi yaşayan Davis, bu yüzden bir süre tedavi gördü. Alec Baldwin, Jeff Goldblum, Live Schreiber ve Steve Martin gibi isimlerle birlikte oldu.

Davis’in yakın gelecekteki planları içerisinde Hindistan başta olmak üzere bir çok ülkeyi gezmek. Sex and the City kadrosundan 2004 yılına kadar Emmy Ödülü adaylığı alamayan tek isim. En kaliteli arkadaşı, oyuncu Melanie Shatner. Maybelline kozmetik şifrketiyla birlikte çalışıyor. 1.68 metre boyunda. Şu anda Los Angeles’ta yaşıyor. Yoga yapmayı ve koşmayı seviyor.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün