Bilgi

Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları

Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları, Burs başvuruları sayfamızda Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları ile alakalı yapılan arama için siz değerli okurlarımıza bilgi vermeye çalıştık.. Yazımızın içinde sizlerin yaptığı Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları ile alakalı ayrıntı kısmı bulacaksınızdır.

Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları

Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları Başvurusu 2021

Kumbaravan Kültür Sanat Öğrenci Bursları Temmuz 2017 Tarihinde Başlayan Bir Sosyal Girişimdir. Kumbaravan Kültür Sanat Bursları Öğrencilere Bilet, Kitap Olarak Burs Veren Kişi Ve Kurumlardır. Burs Vermek İsteyen Kişi Ve Kurumlarda Öğrencileri Bir Araya Getirmek Üzere Faaliyete Başlamıştır. Öğrencilere Nakit Burs Verilmemektedir.

Kumbaravan Kültür Sanat Bursları Müzik Bursları (Konser), Tiyatro Bursları, Edebiyat Bursları (Kitap), Sinema Bursları (Bilet) Olarak 8 Aylık Olarak Sağlanabilmektedir.

Başvuru Şartları

1- Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmak.

2- YÖK – Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı bir üniversitede öğrenci olmak ve öğrenciliğini güncel tarihli öğrenci belgesi ile belgelemek. (Açık Öğretim, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Örgün veya İkinci Öğretim)

3- Maddi olanağının ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ satın almaya yetersiz olması.

4- Burslar 8 Aylık Tam Burs olarak sağlanabilmektedir.

5- Sağlanan burs; nakit para, armağan çeki ve benzeri unsurlar olmayıp ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ tan buluşmaktedir.

6- Kazanılan burs sonucu elde edilen, ‘Bilet’ ile izlenecek ‘Film’, ‘Konser’ veya ‘Tiyatro Oyunu’ na ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi video veya yazı olarak, etkinlikte çekilen bir fotoğrafınızla birlikte, etkinliği takip eden üç gün içinde göndermeniz gerekmektedir. Etkinlik ile alakalı görsel ve yorum yazınız web sayfamız ve sosyal platform hesaplarımızda, eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak etkinlik sahipleriyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

7- Kazanılan burs sonucu elde edilen, ‘Kitap’ı teslim aldıktan sonra on gün içinde okumanızı, ‘Kitap’a ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi video veya yazı olarak, bir fotoğrafınız ile birlikte, on gün içinde bize göndermeniz gerekmektedir. Kitap ile alakalı görsel ve bursiyer yorum yazınız web sayfamızda, sosyal platform hesaplarımızda eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak yayıneviyle, hayatta ise yazarıyla ve halkımızla paylaşılacaktır.

Burs Başvuru Örnek: Bursiyer İncelemeleri

8- Kumbaravan, bursiyerlerin iletişimi ve gerekli prosedürleri düzenli, sağlıklı bir biçimde sağlamaması durumda burslarının başka öğrenciye aktarma hakkını her daim kendisinde saklı tutar.

9- Tüm sağlanan burslar karşılıksız olup geri ödeme yahut hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Bursiyerler, izlemek istedikleri filmleri, tiyatro oyunlarını, okumak istedikleri kitabı, gitmek istedikleri konseri, mevcut süre zarfında kendileri yönlendirme olmaksızın özgürce seçeceklerdir.

10- Bursiyer seçimlerinde kesinlikle ‘Eşitlik’ ilkesi esastır. Süreçler, web sayfamızda, tüm paydaşların, öğrencilerin, etkinlik sahiplerinin, yayınevlerinin, görebileceği, düzenli takip ve kontrol edebileceği biçimde “Şeffaf “olarak yayınlanır.

11- Başvuru süreci tamamen yazılı olarak ilerleyecek olup, hiç bir koşul ve şartta sözlü olarak bilgi verilmemektedir. İletişim; [email protected] – Whatsapp hattımız 0 545 860 99 22 üzerinden yazılı olarak sağlanmaktadır.

12- Son başvuru tarihi 3 Ekim 2021 Pazar günüdür. Açıklanma tarihi sosyal platform hesaplarımızı takip edebilirsiniz.
Twitter: @BursKumbaravan @UniKumbaravan @Kumbaravan
Instagram: @BursKumbaravan @UniKumbaravan @Kumbaravan

13- Yukarıda bulunan tüm bilgileri ve ‘Başvuru’ bölümlerinde bulunan tüm maddeleri eksiksiz, acele etmeden, geniş bir şekilde bir biçimde, tamamıyla okuduysanız aşağıda bulunan adımları izleyerek başvuru uygulayabilirsiniz.

14- Pandemi Şartlarında Burs Kullanım Şartları Değişmektedir.

15- Kayıt Olduktan / Giriş Yaptıktan Sonra Üst Menu’den KültürSanatBursu/BursBasvuruFormu doldurulup Başvurulabilir.

Online Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün