Bilgi

Kurban Bayramı Öncesinde 4.Faz 1.100 TL Ödeme Yapılacak

Kurban Bayramı Öncesinde 4.Faz 1.100 TL Ödeme Yapılacak, arayışı içine giren okurlarımız için Kurban Bayramı Öncesinde 4.Faz 1.100 TL Ödeme Yapılacak ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Kurban Bayramı Öncesinde 4.Faz 1.100 TL Ödeme Yapılacak sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Kurban Bayramı Öncesinde 4.Faz 1.100 TL Ödeme Yapılacak

Pandemi zamanında verilmeye başlayan ve en son Ramazan Bayramı öncesinde verilen 1.100 TL pandemi destek yardımları Kurban Bayramı yaklaşırken verilip verilmeyeceği merak konusu olmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla verilen bu destek paketleri pandemi zamanında 3 kez verilmişti. İlk iki faz 1.000 TL olarak ödenirken, Ramazan Bayramı öncesinde verilen destek ödemeleri 1.100 TL olarak ödenmişti. Şimdi ise gözler Kurban Bayramı’nda bu yardımların devam edip etmeyeceğinde…

Pandemi dönemi boyunca ülkemizde sosyal yardımlarda en fazla aranan destek talebi olmuştur. Pandemi özellikle dar gelirli ailelerde bi hayli büyük ekonomik sıkıntılar yarattı. Bunun içinde devletimiz, sürekli olarak olarak yeni pandemi destekleri açıkladı. En son verilen ve 3.faz olarak adı geçen 1.100 TL pandemi destek yardımından da birden çok durumu olmayan vatandaşımız yararlandı. 

Pandemi Destek Yardımı Veriliyor

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ile birlikte, devlet destekli olarak verilen birden fazla sosyal yardım bulunmaktadır. Bu sosyal yardımlardan en fazla başvuru yapılanı ise pandemi destek yardımı olarak da anılan 1.000 TL yardım olmuştur. 1.000 TL olarak iki faz verilen yardımlar 3.faz olarak 1.100 TL’ye arttırılmıştı. 

Ramazan bayramı öncesinde hesaplarına yatan 1.100 TL maddi destek yardım parası, şimdiler de ise Kurban Bayramı’nda da yatacak mı araştırması yaptırmaktadır. Daha önce 1.000 TL alan bireylerin başvuru yapmadan IBAN hesaplarına yattığı 1.100 TL ödemeleri, hesap numarası olmayan bireylerin PTT hesaplarına yattı. Desteklerin tam kapanma süresine geldiği içinde PTT hesabına yatmış olan bireylerin ev adreslerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlıkları personelleri aracılığıyla 1.100 TL ödemeleri gerçekleştirildi. 

Kurban Bayramında 1.100 TL Verilecek mi?

Tam kapanma ardından hayata geçirilen kademeli normal hayata dönme süresinde de pandemi zamanında sıkıntı yaşayanlar halen yaralarını sarmış değiller. Bu nedenle, pandemi dönemi boyunca verilen yardım parasının 4.faz yardımı Kurban Bayramı öncesinde de beklenmektedir. Ramazan bayramı öncesinde ödenen bu yardımların kurban bayramında da ödenmesi istenmektedir. Bu konu ile alakalı halen resmi bir açıklama yapılmadı. 

Kurban Bayramı öncesinde yapılacak olan kurul toplantısı ardından bu konunun konuşulacağı söylenmektedir. 1.100 TL ödeme alacak olan bireylerin, yine başvuru yapmadan önceden bu destekleri almaları durumunda IBAN numaralarına yahut PTT hesaplarına yatırılacaktır. Eğer olumlu bir karar çıkarsa 15 Temmuz günü 4.faz ödemelerinin hesaplara yatacağı bildirilmektedir. 

1.100 TL Ödeme Nasıl Alınır?

Turkcell'den Büyük Haziran Bedava İnternet Kampanyası

Turkcell’den Büyük Haziran Bedava İnternet Kampanyası

1.100 TL ödeme alabilmeniz için muhtaç durumda olmanız ve işsiz olmanız gerekiyor. Bunun için başvuruları e-devlet sitesi üzerinden uygulayabilirsiniz. Eğer e-devlet üzerinden başvuru yapamıyorsanız, en yakın belediye binasına giderek, buradan sosyal yardımlaşma ile alakalı kayıt oluşturmanız gerekiyor. Bu destekler ve diğer destekler ile alakalı bilgileri bunun bunun yanında muhtarlıktan da öğrenebilirsiniz. 1.100 TL ödeme almak istiyorsanız, başvuru yaptıktan sonra başvuru aşamasında vermiş olduğunuz IBAN numarasına paranız yatacaktır. Başvuru yapacak bireylerin TC vatandaşı olması gerekiyor. Ayrıca aynı haneden yalnızca 1 kişi bu destekler için başvuru da bulunabilecektir. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün