Kamu ve Özel İş İlanları

Kütahya Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Kütahya Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde Kütahya Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. Kütahya Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Kütahya Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Kütahya Büyükşehir Belediyesi, resmi bir kurum olarak gereksinimlerini bu çerçevede ilanlarla açıklamar. Kurumun bünyesine girerek çalışmak isteyen adaylar, ilk kez bunları takip etmelidir. Çünkü iş ilanlarının yayınlanma tarihi olduğu gibi, son başvuru tarihi de söz konusudur.

Bunları kaçırmamak için Belediye’nin resmi internet sitesi ve Resmi Gazete günaşırı olarak takip edilmelidir. 

Kütahya Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Kütahya Büyükşehir Belediyesi içinde alım yapılabilecek bir pozisyon işçi olarak karşımıza çıkar. Eğer kurum bu kapsama giren personel ihtiyacı duyarsa, ilanlar açıklamalur. Adaylar kuruma giderek de işçi alımları, dönemler üzerine geniş bir şekilde bilgi öğrenebilir.

Ayrıca https://www.kutahya.bel.tr/isbasvuru.asp  linki de ülke genelindeki ilanları takip etmenizi sağlar. Çalışma saatleri diğer Belediye’lerde olduğu gibidir.

Kütahya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Memur olarak Kütahya Büyükşehir Belediye’sine girmek istiyorsanız, ilk kez bazı şartların olduğu bilinmelidir. Bunlardan bir tanesi mezun olunan üniversite bölümleridir. Kurum bazı pozisyonlarda üniversitelerin farklı bölümlerden mezuniyet isteyebilir. Ayrıca diploma talebi de yapılabilir. 

Bilindiği üzere devlet memurları alımında Kamu Personeli Seçme Sınavı, yani KPSS istenir. Bu nedenle Kütahya Büyükşehir Belediye’si de KPSS puanı talep edebilir. Dolayısıyla adayların şimdiden bu sınava çalışıp, girerek iyi bir puan alması tavsiye edilir. 

Lakin Kamu Personel Seçme Sınavı şartı olmadan iş alımı yapıldığı da bilinir. Bu konu Belediye aracılığıyla ilan yayına girdiğinda ayrıntı kısmıyla verilir. Her iş ilanında olduğu gibi, genel ve özel şartlar burada da söz konusudur.

Bu nedenle başvurmadan önce her aday, koşulları sağladığından, bilgi ve tecrübelerinin karşıladığından emin olmalıdır. Ek olarak belediye aracılığıyla başvuruda bazı belgeler de istenebilir. Bunlardan bir kısmı,

 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 2. Adli sicil fotokopisi,
 3. Özgeçmiş gibi olabilir.

Adaylar hangi evrakların talep edildiğini tespit ederek, kontrol etmelidir. Bunların hepsi hatasız ve eksiksiz tamamlanarak, müracaat yapılmalıdır. Eğer başvurunun son günündeyse ve eksik çıkmışsa, başvuru tamamlanması yönünde problem yaşanabilir.

Kütahya Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Kütahya Büyükşehir Belediye’si personeli olmak isteyen bireyler, işe alım ardından farklı ilçelerde istihdam edilebilir. Bunlar,

 1. Aslanapa,
 2. Altıntaş,
 3. Çavdarhisar,
 4. Domaniç,
 5. Dumlupınar,
 6. Emet,
 7. Gediz,
 8. Hisarcık,
 9. Pazarlar,
 10. Simav,
 11. Şaphane,
 12. Tavşanlı gibidir.

İlanlar takip edilirken yukarıda söz ettiğimiz link aktif olarak takip edilmelidir. Ayrıca Resmi Gazete gibi kaynaklar da düzenli biçimde incelenmelidir. Aynı zamanda kuruma giderek de iş ilanları öğrenilebilir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Kütahya Büyükşehir Belediye’sinde çalışılabilecek bazı pozisyonlar,

 1. Memur,
 2. İşçi,
 3. Temizlikçi,
 4. Güvenlikçi,
 5. Arşivci,
 6. Çaycı,
 7. Yardımcı,
 8. Park ve bahçe işçisi,
 9. Zabıta,
 10. Şoför gibidir.

Kütahya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kütahya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu ilk kez resmi kaynaklar düzenli biçimde takip edilmelidir. Zira başvurunun ilk süreci burasıdır. Resmi Gazete ve Belediye’nin resmi sitesi bunun için takip edilmelidir.

İlan çıktığında adaylara başvurunun nereye ve nasıl yapılacağı gibi geniş bir şekilde bilgiler de sağlanır. Adaylar hepsini dikkatle okuyarak, başvuru yapmalıdır.

Kütahya Güncel İş İlanları

Kütahya içinde adayların başvurularını yapabileceği özel sektör ilanları da mevcuttur. Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi sitelerden bulunabilecek bu ilanlardan bir bölümü şöyledir;

 1. Yem Satış Şefi
 2. Satış Danışmanı
 3. Aktif Satış Temsilcisi
 4. Bölge Satış Yöneticisi
 5. Genel Başvuru
 6. Depo Sorumlusu
 7. Mağaza Satış Danışmanı
 8. Şube Müdürü
 9. Mağaza Müdürü
 10. CNC Operatörü
 11. CAD / CAM Operatörü 

Adaylar kariyer sayfalarını ziyaret ederek daha fazla ilan bulabilir ve başvuru yapabilir.

Ek olarak Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Kütahya iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Kütahya Personel alımı paylaşımları içinKütahya İş İlanlarıgrubuna katılabilir veFacebooksayfamızı beğenebilirsiniz. 

Tavşanlı belediyesi iş ilanları için Tıklayın!!.

Simav belediyesi iş ilanları için Tıklayın!!.

Gediz belediyesi iş ilanları için Tıklayın!!.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün