Bilgi

KYK Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı

KYK Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı, Burs başvuruları sayfamızda KYK Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı ile alakalı yapılan arama için siz değerli okurlarımıza bilgi vermeye çalıştık.. Yazımızın içinde sizlerin yaptığı KYK Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı ile alakalı ayrıntı kısmı bulacaksınızdır.

KYK Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı

KYK Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı 2020-2021

KYK Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı. Gençlik Ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Burs Ve Öğrenim Kredisi Sonuçları Açıklandı.

KYK Burs / Kredi Miktarları 2021
Lisans Bursu 550 Türk Lirasından 650 Türk Lirasına Çıkarıldı.
Yüksek Lisans Bursu 1.100 Türk Lirasından, 1.300 Türk Lirasına Çıkarıldı.
Doktora Bursu 1.650 Türk Lirasından, 1.950 Türk Lirasına Çıkarıldı.

Taahhütname Onayları E-Devlet Üzerinden Yapılacak.

Burs Sonuçlarını Buradan Sorgulayabilirsiniz.

Burs Almaya Hak Kazanan Öğrenciler E-Devlet Sitesinden Taahhütnamesini Süresi İçerisinde Onaylamak Zorundadır.
Burs Taahhütnamesi Onaylama İşleri E-Devlet Sitesi Gençlik Ve Spor Bakanlığı Başlığı Altından Yapılacak.

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, 12 kamu kurum ve kuruluşu aracılığıyla teyit ediliyor. Yapılan değerlendirme neticesinde durumu mevzuata uygun olan öğrencilere burs veya öğrenim kredisi tahsisinde bulunuluyor.

Yurt içinde ve yurt dışında öğrenim gören öğrenciler için son gün 11 Aralık 2020

Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin en geç 11 Aralık 2020 tarihi saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekiyor. (Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamaktadır.)

18 yaşından ufak öğrenciler

Burs/kredi tahsis edilen 15-18 yaş arası öğrenciler (anne/babalarının e-Devlet şifreleriyle) burs/kredi taahhütnamesi için veli onayını tamamlamalarının ardından kendi e-Devlet şifreleriyle taahhütname onayını gerçekleştirebilecek.

15 yaşından ufak veya anne-babası olmayan öğrenciler ise kanuni vasileri ile birlikte kendilerine en yakın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne belgeleri (kimlik, vasi kararı vb.) ile giderek taahhütnamelerini onaylayabilecek.

Taahhütnamesini onaylayan öğrencilere Ekim 2020 tarihinden bu yana ödeme yapılacak.

Yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütname onaylama ve kefaletname hazırlatma işlemleri için ise son gün 15 Ocak 2021. (Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamaktadır.)

Yükseköğrenimini yurt dışında sürdüren ve kendisine burs/kredi tahsis edilen öğrencilerin yurt içinde PTT’lerden, yurt dışında ise konsolosluk yahut büyükelçiliklerden “e-Devlet şifresi” elde etmesi gerekiyor. Daha sonra e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini onaylamaları ve kendilerine kefil olacak birinin Türkiye’deki noterlerden kefaletname hazırlatması gerekiyor.

Öğrenci adına düzenlenerek tanzim ve tasdik edilmiş kefaletnamenin en geç 30 Ocak 2021 tarihine kadar bir dilekçe ekinde Söğütözü Mahallesi 2176. Cadde No: 25 Çankaya/Ankara adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına elden yahut posta yoluyla teslim edilmesi gerekiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün