Latif Erdoğan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Latif Erdoğan kimdir?, Latif Erdoğan kaç yaşında?, Latif Erdoğan evi nerede?, Latif Erdoğan nerelidir? Latif Erdoğan ev adresi?, Latif Erdoğan kaç yaşında?, Latif Erdoğan nerede oturuyor?, Latif Erdoğan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Latif Erdoğan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1956 senesinde doğan Latif Erdoğan şu an için 65 yaşında ve burcundandır. Latif Erdoğan doğum yeri ise Uşak olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise YazarGazeteci olarak devam ettirmektedir.

Latif Erdoğan Kimdir? – Latif Erdoğan Evi Nerede? – Latif Erdoğan Nerede Oturuyor?

Latif Erdoğan Kimdir?, evi nerede?

Latif Erdoğan Akit Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Latif Erdoğan, 1956 senesinde Uşak’ta doğmuştur. İlkokulu 1967 senesinde bitirdi. 1974 senesinde İmam Hatip Okulundan 1978 senesinde da İzmir’deki Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu.

Latif Erdoğan, 1981 senesinde bir yıl kadar Diyanet’te vaiz olarak çalıştı. 1983 senesinde kısa dönem olarak Burdur’da askerliğini yaptı.

1994 senesinde Gazetecilik ve Yazarlar Vakfı’nın kurucuları içerisinde olarak, 1997 yılına kadar 3 yıl bu vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı.

1997-2000 senelerı arası, Akademik Araştırmalar Vakfı’nda yöneticilik yaptı. 2001-2004 senelerı içerisinde Arjantin’de bulundu.

3 Kasım 1986 tarihinde Fehmi Koru‘nun yönetiminde yayın hayatına başlayan Zaman Gazetesi’nin kuruluşundan beri burada uzun süre haftalık yazılar yazdı.

Latif Erdoğan, evlidir. 1 kızı, 2 oğlu mevcuttur.

Latif Erdoğan Akit Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Latif Erdoğan, Fethullah Gülen ile bir dönem yol arkadaşı oldu, 40 yıl boyunca Cemaatte aktif görev aldı. Cemaat’ten 2014 senesinde ayrıldı. Fethullah Gülen‘in İzmir’deki vaizlik zamanında ilk talebelerinden oldu ve uzun seneler Gülen’in halefi olarak kabul edildi.

Latif Erdoğan tam 40 yıl Gülen Cemaati’nin her kademesinde mühim görevlerde bulundu. Şemsettin Nuri müstear ismiyle Sızıntı Dergisi ve Zaman Gazetesi‘nde senelerca yazılar yazdı. Fethullah Gülen‘in yaşamının anlatıldığı, yüzbinlerce insana ulaşan “Küçük Dünyam” kitabı da Latif Erdoğan tarafından yazıya döküldü.

Fethullah Gülen’in ilk talebesi, halefi ve en yakın dostu olmasına rağmen Gülen’in otoritesine ve yanlış kararlarına ilk itiraz eden isim oldu. İtirazlarını yoğunlaştırınca önce yurtdışına gönderildi. Bir süre yurtdışı (Arjantin) hizmetlerde görev alan Latif Erdoğan, dönüşünde Zaman’dan uzaklaştırılarak Bugün Gazetesi‘nde yazmaya başladı. Gülen’i açıkça eleştiren bir isim olarak bu yazarlık dönemi de çok uzun sürmedi. Cemaat politikalarına itirazlarını sürdürünce Gülen hareketinden tamamiyle dışlandı. Bir süre inzivaya çekilen Erdoğan bu kez Akit Gazetesi‘nde köşe yazılarına başladı. Yazılarında Gülen Cemaati’ni hedef almaktan özenle kaçınırken 17 Aralık 2014 polis-yargı darbesinden sonra sessizliğini bozdu. Hem köşesinden hem de Sosyal paylaşım platformu Twitter üzerinden cemaat tabanına mühim mesajlar verdi.

Latif Erdoğan, “Şeytanın Gülen Yüzü” isimli kitabında geçmişten bu güne FETO örgütün nasıl yapılanarak neler planladığı hakkında yazılar yazmıştır. Yıllardır örgütün gizli planlar yürüttüğünü anlatan Erdoğan yazdıklarıyla ülke gündeminde mühim bir yer edinmiştir. 8 Ağustos 2016 tarihinde CNN Türk canlı yayınında spiker Didem Arslan Yılmaz‘ın sorularını yanıtlayan Latif Erdoğan Fethullah Gülenve örgütü hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu ve kısa bir sürede sosyal platformda da en fazla konuşulan isim oldu.

Kitapları :
2016 – Şeytanın Gülen Yüzü

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker