Lemmy Kilmister Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Lemmy Kilmister kimdir?, Lemmy Kilmister kaç yaşında?, Lemmy Kilmister evi nerede?, Lemmy Kilmister nerelidir? Lemmy Kilmister ev adresi?, Lemmy Kilmister kaç yaşında?, Lemmy Kilmister nerede oturuyor?, Lemmy Kilmister nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Lemmy Kilmister hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 24.Aralık.194529.Aralık.2015 senesinde doğan Lemmy Kilmister şu an için 70 yaşında ve Oğlak burcundandır. Lemmy Kilmister doğum yeri ise Burslem, İngiltereLos Angeles, Kaliforniya, ABD olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Müzisyen olarak devam ettirmektedir.

Lemmy Kilmister Kimdir? – Lemmy Kilmister Evi Nerede? – Lemmy Kilmister Nerede Oturuyor?

Lemmy Kilmister Kimdir?, evi nerede?

1965 senesinden günümüze kadar Rock & Roll, Hard Rock ve Heavy Metal tarzlarının öncüsü olarak ününü korumuş olan, Dr. Rock, Lemmy gibi adlarla anılan ve Motorhead’in kurucusu, vokali ve bas gitaristi olan müzisyen.

Ian Fraser Kilmister, 24 Aralık1945 tarihinde, Burslem, İngiltere’de dünyaya geldi. Annesi ile babası, Lemmy daha ufak bir bebekken ayrıldılar, annesi ikinci bir evlilik yapana kadar, on yıl boyunca büyükannesi ile yaşadı. 10 yaşındayken, annesinin tekrar evlenmesi üzerine, daha sonra rock”n”roll, alkol ve karşı cinsle tanıştığı mekan olarak dile getirdiği North Wales’e taşındılar.

Okulu bırakmasının sonrasında, bir süre yerel fabrikalarda çalıştıktan sonra, Stockport’a taşındı. The Rainmakers adlı yerel bir grupta üç yıl çaldıktan sonra, Rock’in Vickers adlı başka bir gruba katıldı; Rock’in Vickers ile çıktığı Avrulpa turunda büyük bir başarı kazanan Lemmy, birkaç yerel grupta daha çalıştıktan sonra, 1971 senesinde ona şöhretin kapılarını açan Hawkwind’e katıldı.

Hawkwind’de, bundan öncekilerdeden pek fazla tecrübesi olmadığı halde bas gitar çalan Lemmy, bası ritim gitar gibi çaldığı için grubun sounduna değişik bir hava katıyordu. Bas gitarın bunun yanında, Silver Machine gibi bazı şarkılarda vokal olarak da görev yapan Lemmy, 1975 senesinde bu gruptan ayrıldı.

1975 senesinde, gitarda Eddie Clarke, davulda Phil Taylor ile beraber, Hawkwind’e yazdığı son şarkı olan Motorhead ile aynı adı taşıyan bir müzik grubu kurdu. Motorhead, hard rock ve heavy metalin, punk tarzı çiğ bir soundla buluştuğu, hızlı ve gürültülü bir müzik icra ediyordu.

İlk albümleri Motorhead, 1977 senesinde, Chiswick şifrketinın etiketi altında piyasaya çıktı ve büyük bir başarı kazandı. 1979 senesinde Overkill ile başlayan ve 1986 senesinde Orgasmatron’ a kadar devam eden zaman zarfında Bronze şifrketindan albümler çıkartan grup, farklı firmalarla çalışmaya devam etti.

Motorhead’in bas gitaristi ve vokali olan Lemmy, buğulu sesi ve çok değişik bir bas gitar tarzı aracılığıyla grubu benzersiz bir noktaya getirdi. Grubun ilk konser albümü No Sleep ’til Hammersmith, İngiltere listelerinde bir numaraya kadar artan ilk konser albümü oldu. Lemmy, hala devam eden Motorhead macerasında, toplam 19 stüdyo albümü, 5 konser albümü, 20 single dahil olmak üzere 50’den fazla kayda imzasını attı.

Motorhead dışında, Ozzy Osbourne ile beraber ortak şarkılara imza atan Lemmy, 2002 senesinde, otobiyografisi olan White Line Fever’ı yazdı, 2005 senesinde ise ilk Grammy ödülünü kazandı. Lemmy, 1987 senesinde, müziklerini yaptığı Eat the Rich adlı komedi ile beraber film sektörüne de giriş yaptı. 1994 senesinde, Airheads adlı komedi filminde konuk oyuncu olarak rol aldı, 2010 senesinde piyasaya çıkması beklenen Brutal Legend adlı video oyununda ise kendisinden esinlenerek yaratılmış olan Kill Master adlı kişiliği seslendirdi.

Hawkwind günlerinden beri Rickenbacker 4001 ve 4003 marka bas gitarları kullanan Lemmy’ye adanmış 4004LK adlıbir bas gitar serisi bulunmakta.Lemmy, Los Angeles’da, iki odalı bir dairede yaşıyor ve burada yaşamasının tek sebebinin Rainbow Bar and Grill adlı bara yakın olması olduğunu söylüyor. Lemmy’nin yaşamını anlatan “Lemmy; The Movie” adlı filmin ise, 2010 senesinde vizyona girmesi bekleniyor.

Lemmy Kilmister, 29 Aralık 2015 tarihinde Los Angeles‘de 70 yaşında hayata gözlerini yumdu.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker