Biyografi

Levent Bektaş Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Levent Bektaş kimdir?, Levent Bektaş kaç yaşında?, Levent Bektaş evi nerede?, Levent Bektaş nerelidir? Levent Bektaş ev adresi?, Levent Bektaş kaç yaşında?, Levent Bektaş nerede oturuyor?, Levent Bektaş nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Levent Bektaş hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1967 senesinde doğan Levent Bektaş şu an için 54 yaşında ve burcundandır. Levent Bektaş doğum yeri ise İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Asker olarak devam ettirmektedir.

Levent Bektaş Kimdir? – Levent Bektaş Evi Nerede? – Levent Bektaş Nerede Oturuyor?

Levent Bektaş Kimdir?, evi nerede?

Levent Bektaş, 1967 senesinde İzmir’de doğmuştur. 1985 senesinde Deniz Lisesinden, 1989 senesinde de Deniz Harp Okulundan Elektronik/Elektrik Mühendisliği denkliği ile mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde 2007 yılına kadar devam eden kariyerinin hemen hemen tamamında SAT Komandosu olarak görev yapan Bektaş, bu zaman içinde zor koşullar altında karar verebilme, süratli çözüm üretebilme, en zor koşullarda personeli motive edebilme, takım ruhunu oluşturma ve idame etme gibi konularda uzmanlaşmaya vardı.

SAT Komando kariyeri kapsamı içinde açık ve kapalı devre dalış cihazlarıyla dalış, serbest paraşüt, atış, hayatı idame, küçük birlik harekatı, kapalı mahal harekatı ve yakın dövüş gibi konularda uzmanlaşan Bektaş, bu yeteneklerini uzun seneler genç SAT Komandolarına eğitmenlik yaparak yeni nesillere aktardı.

Kusursuz İngilizcesi sebebiyle aldığı yurt dışı görevleri esnasında Azerbaycan ve Bosna’da da görev yapan Bektaş, Türk SAT Komandolarının muadili ABD SEAL Deniz Komandoları içerisinde da bulundu. ABD’deki SEAL eğitimleri esnasında atış ve kapalı mahal harekatı gibi konularda kazandığı uzmanlık yetenekleri Türkiye’de aldığı bir çok görevde işine yaradı.

2007 senesinde binbaşı rütbesiyle çok genç yaşta Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli olmayı tercih eden Bektaş, emekli olur olmaz otomotiv sektöründe faaliyet göstermeye başlayarak, FLASH Nakil Vasıtaları Sanayi Ticaret Anonim Şirketinde, KIA, Scania, Krone, Meiller, Thermo King markaları kurucu ortak ve genel müdürlüğü görevinde bulundu.

Kısa sürede kazandığı ticari başarının meyvelerini göremeden 2009 senesinde kamuoyunda “Poyrazköy” olarak anılan dava kapsamı içinde tutuklandı ve ömrünün 5 yılını Silivri Ceza ve İnfaz Kurumunda hapiste geçirdi.

SAT Komandosu olmanın verdiği zorluklarla mücadele azmi ve uzun seneler işinde uzman olarak oynadığı hentbol sporunun kazandırdığı güçle hapis sürecini sağlığından ödün vermeden atlatan Bektaş, mesai ve kader arkadaşı emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen’in ısrarlarını kıramayarak 2015 yılı Eylül ayında “Levent Bektaş-Ali Türkşen Akademi”yi, kısa adıyla ATAK Akademi’yi kurdu.

Bu amaca yönelik olarak İstanbul Yelken Kulübü bünyesinde yetişkinler için sabit salma yelkenli yat eğitimlerine Eylül 2015 itibariyle başlayan ATAK Akademi, Bektaş için özgür günlerde doğayla iç içe yer alacağı ve mesleki tecrübelerini, başarma azmini, vazgeçmemeyi, zorluklarla mücadeleyi isteyen herkesle paylaşabileceği heyecanlı bir zaman olacak.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün