Biyografi

Levent Gök Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Levent Gök kimdir?, Levent Gök kaç yaşında?, Levent Gök evi nerede?, Levent Gök nerelidir? Levent Gök ev adresi?, Levent Gök kaç yaşında?, Levent Gök nerede oturuyor?, Levent Gök nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Levent Gök hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 24.Ekim.1959 senesinde doğan Levent Gök şu an için 62 yaşında ve Akrep burcundandır. Levent Gök doğum yeri ise Balıkesir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Milletvekili olarak devam ettirmektedir.

Levent Gök Kimdir? – Levent Gök Evi Nerede? – Levent Gök Nerede Oturuyor?

Levent Gök Kimdir?, evi nerede?

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan genel seçimlerde CHP Ankara milletvekili olarak seçildi.

Levent Gök, 24 Ekim 1959 tarihinde Balıkesir’de doğmuştur. Babasının adı Salih Zeki, annesinin adı Güngör’dür. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Ankara‘da bitirdi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Levent Gök, Avukat olarak mezun olduktan sonra 27 yıl serbest serbest avukat olarak çalıştı. İnsan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Barolar Birliği Delegeliği görevlerinde bulundu.

İyi düzeyde İngilizce bilen Gök, evli ve Nehir Gök ve Irmak Gök Saday adlarında iki kızı mevcuttur.

Siyasi kariyerine Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı yaparak başladı. CHP Ankara İl Başkanlığı yapıp 2011 Genel Seçimlerinde Ankara’dan milletvekili adayı oldu.

2011 senesinde Türkiye genel seçimlerinde CHP Ankara milletvekili olarak TBMM’ne girdi. 2012 senesinde CHP Parti Meclisi kullanıcı hesabıne seçildi. 22 Ağustos 2014 tarihinden beri Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili olarak görev yapmaktadır.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan genel seçimlerde CHP Ankara milletvekili olarak seçildi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün