Biyografi

Levent Semerci Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Levent Semerci kimdir?, Levent Semerci kaç yaşında?, Levent Semerci evi nerede?, Levent Semerci nerelidir? Levent Semerci ev adresi?, Levent Semerci kaç yaşında?, Levent Semerci nerede oturuyor?, Levent Semerci nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Levent Semerci hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 30.Haziran.1973 senesinde doğan Levent Semerci şu an için 48 yaşında ve Yengeç burcundandır. Levent Semerci doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Yönetmen olarak devam ettirmektedir.

Levent Semerci Kimdir? – Levent Semerci Evi Nerede? – Levent Semerci Nerede Oturuyor?

Levent Semerci Kimdir?, evi nerede?

Nefes: Vatan Sağolsun filmi ile bir haftada iki milyona yakın seyirciyi sinema salonlarına toplamayı başarmış olan Türk yönetmen, senarist, yapımcı ve görüntü yönetmeni. Nefes: Vatan Sağolsun’un bunun yanında birden fazla reklam filmi ve klip çalışmasına imza atmıştır.

Levent Semerci, 30 Haziran1973 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Anadolu Üniversitesi’nde sinema eğitimi alan ve Müjdat Gezen Sanat Okulu’ndan mezun olan Semerci, bir dönem Almanya’da kabare çalışmaları yapmasının sonrasında Türkiye’ye dönüş yaptı.

Türkiye’ye dönmesinin sonrasında bir dönem reklam filmleri yöneten Semerci, aralarında Ford, Garanti Bankası, Zorlu Holding, Pamukbank, Aygaz, Aria, Akbank, Anadolu Hayat ve İş Bankası’nın da olduğu birden fazla şirketin reklamlarını yönetti; bunun bunun yanında Özlem Tekin, Şebnem Ferah ve Sezen Aksu’nun da aralarında olduğu bir dizi ünlü ismin kliplerine imza attı.

Levent Semerci’nin adını bütün Türkiye’ye duyuran yapım ise, 2009 tarihli Nefes: Vatan Sağolsun oldu. Doğu’daki bir sınır karakolunda askerlik yapmakta olan bir avuç gencin gözünden PKK terörüne değinen film, kısa bir sürede milyonlarca seyirciye ulaştı ve bu alanda yapılmış en cesurca eserlerden birisi olarak büyük bir taktir gördü. Levent Semerci, Nefes: Vatan Sağolsun filmi ile 2010 senesinde Adana Altın Koza Film Şenliği’nde En İyi Yönetmen ve Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Nefes filmi yalnızca konusuyla değil, oyuncularıyla da büyük bir şaşkınlık yarattı; bu kadar yüksek bütçeli ve çarpıcı bir filmin piyasanın ünlü oyuncularıyla değil, tanınmamış, genç oyuncularla tamamlanması yönetmenin dehasını bir kez daha ortaya koyuyordu.

Levent Semerci’nin ikinci uzun metrajlı filmi olan Ayhan Hanım, 2 Aralık2011tarihinde vizyona girecek. 12 Eylül dönemini apolitik bir anne figürü olan Ayhan Hanım’ın üzerinden anlatacak olan Semerci, bu projesiyle de büyük bir ilgi çekeceğe benziyor. Filmde Ayhan Hanım kişiliğini usta oyuncu Vahide Gördüm canlandıracak.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün