Biyografi

Leyla Bilginel Kimdir? Evi Nerede?

Leyla Bilginel Kimdir? – Leyla Bilginel Evi Nerede? – Leyla Bilginel Nereli?

Leyla Bilginel kimdir?, Leyla Bilginel kaç yaşında?, Leyla Bilginel evi nerede?, Leyla Bilginel nerelidir? Leyla Bilginel ev adresi?, Leyla Bilginel kaç yaşında?, Leyla Bilginel nerede oturuyor?, Leyla Bilginel nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Leyla Bilginel hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 21.Aralık.1977 senesinde doğan Leyla Bilginel şu an için 44 yaşında ve Yay burcundandır. Leyla Bilginel doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuModel olarak devam ettirmektedir.

Leyla Bilginel Kimdir?, evi nerede?

Leyla Bilginel, 21 Aralık 1977 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Esasen karslıdır. Ankara Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Bir kız bir erkek kardeşi mevcuttur. Küçük yaşlardayken babası ile annesi ayrılmışlardır. Erkek kardeşi Serkan 24 yaşındayken uyurken vefat etmiş.

Leyla Bilginel, önceden Kömürcü olan soyadını da mahkeme yoluyla Bilginel olarak değiştirmiştir.

Leyla Bilginel, 2007 senesinde ABD’de New York’ta bir sperm bankasından aldığı spermle hamile kalarak, bu biçimde bebek dünyaya getiren ilk Türk olmuştur. Oğlunun adı Serkan Kayra’dır.

Haber spikeri olarak iş yaşamına başladı. İki yıl yaptıktan sonra bıraktı. Ankara’da Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünde okurken, iki yıl devlet tiyatrolarından oyunculuk eğitimi de aldı. Ardından önce reklam filmleri, katalog çekimleri derken oyunculuğa başlamış oldu. Çeşitli dizi filmlerde görev aldı.

2013 senesinde “Sevme Yanarsın” adlı tiyatro oyununda görev almıştır. Charles Dyer’in “Taşralı” oyunundan esinlenerek Özdemir Çiftçioğlu tarafından sahneye konulan “Sevme Yanarsın” oyununda Leyla Bilginel, Onur Şenay ve Genco Çağlar ile birlikte sahneye çıktılar.

Leyla Bilginel, 2012 senesinde TV8’de yayına giren ve çekimleri Kenya‘da yapılan “Tropytürk” yarışmasına katılmıştır.

Leyla Bilginel ile birlikte Billur Kalkavan, Berksan Özer, Burcu Çetinkaya, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Hale Caneroğlu, Şener Üşümezsoy, Ertem Şener, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay ve Önder Bekensir ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.

Leyla Bilginel, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV’de yayına giren “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları içerisinde oldu. Yapımcılığını Med Yapım’ın yaptığı 12 Nisan 2013’de ilk bölümü Show TV’den canlı olarak yayınlan yarışmada yarışmacılar Leyla Bilginel, Asena Onur Çakmak, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Atilla Taş, Günay Musayeva, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Önder Bekensir, Sema Çelebi, Semih Yuvakuran, Semiha Yankı, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Tony Hill, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

2014 senesinde Leyla Bilginel, oğlu Kayra’yı da yanına alarak Tayland‘ın dünyaca ünlü adası Phuket’te yerleşerek yeni bir hayat kurdu.

Oynadığı filmler ve dizi filmler :
2013 – (Q)üfür (Gülizar) (Sinema Filmi)
2010 – Kılıç Günü (Suzan Kızıltan)(Dizi)
2009 – Maskeli balo (Dizi)
2008 – Pars: Narkoterör (Dizi)
2007 – Emret komutanım: Şah mat
2007 – Gurbet yolcuları (Dizi)
2006 – Kördüğüm (Dizi)
2005 – Savcının Karısı (Dizi)
2002 – Yesil Işık
2002 – Seni Yaşatacağım (Dizi)
2001 – Nisan Yağmuru (Dizi)
1998 – Aynalı tahir (Dizi)
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün