Biyografi

Lloyd Austin Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Lloyd Austin kimdir?, Lloyd Austin kaç yaşında?, Lloyd Austin evi nerede?, Lloyd Austin nerelidir? Lloyd Austin ev adresi?, Lloyd Austin kaç yaşında?, Lloyd Austin nerede oturuyor?, Lloyd Austin nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Lloyd Austin hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 08.Ağustos.1953 senesinde doğan Lloyd Austin şu an için 68 yaşında ve Aslan burcundandır. Lloyd Austin doğum yeri ise Alabama, ABD olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise AskerBakan olarak devam ettirmektedir.

Lloyd Austin Kimdir? – Lloyd Austin Evi Nerede? – Lloyd Austin Nerede Oturuyor?

Lloyd Austin Kimdir?, evi nerede?

Lloyd Austin, 22 Ocak 2021‘den beri 28’ıncı Amerika Birleşik Devletleri savunma bakanıdır.

Lloyd Austin, 8 Ağustos 1953 tarihinde Alabama, ABD’de doğmuştur. Tam adı Lloyd James Austin III’dir. Thomasville, Georgia’da büyüdü. 1975 senesinde Amerika Birleşik Devletleri Askeri Akademisi’nden (West Point) Lisans Diploması ile mezun oldu. Daha sonra 1986’da Auburn Üniversitesi Eğitim Koleji’nden danışman eğitimi alanında Master of Arts derecesiyle ve 1989’da Webster Üniversitesinden işletme yönetimi alanında Master derecesiyle mezun oldu. Piyade Subayı Temel ve İleri Kursları, Ordu Komutanlığı ve Genelkurmay Koleji ve Kara Harp Okulu mezunudur.

Subay olarak mezun olduktan sonra ilk görev yeri Almanya‘daki 3. Mekanize Piyade Tümeni’ni idi. 1998 senesinde 3. Tugay, 505. Paraşüt Piyade Alayı komutanı olarak görv yaptı. Amerikan ordusunda bir çok değişik yerlerde ve görevlerde çalıştı. Eylül 2003’ten Ağustos 2005 tarihleri içerisinde Afganistan‘daki Savaş esnasında, Birleşik Ortak Görev Gücü Komutanı olarak 10. Dağ Tümeni’nin komutanı olarak görev yaptı.

8 Aralık 2006’da korgeneral olan Lloyd Austin, North Carolina’nın Fort Bragg üssünde konuşlu XVIII Airborne Corps (XVIII Hava Kolordusu) komutanlığına getirildi. Şubat 2008’de Irak’taki Çok Uluslu Kolordunun da komutanı oldu ve Irak’taki operasyonları yönetti. 18 Aralık 2011 tarihine kadar Irak’ta görev yaptı.

31 Ocak 2012’den 22 Mart 2013’e kadar Amerika Birleşik Devletleri Ordusu’nun 33. genelkurmay başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

Lloyd Austin, 2012’nin sonlarında Başkan Barack Obama tarafından aday gösterildikten sonra 22 Mart 2013’te Amerika Birleşik Devletleri Merkez Komutanlığı’nın (CENTCOM) 12. komutanı oldu.

Haziran 2014’te IŞİD‘in Musul’un kontrolünü ele geçirmesinin sonrasında Irak ve Suriye‘de IŞİD‘e karşı askeri harekat planının geliştirilmesini ve uygulanmasını denetledi. 2015 senesinde Austin, Silahlı Hizmetler Senatosu Komitesi’nde, Suriyelileri IŞİD ile savaşmaları için eğitmeyi amaçlayan bir ABD programının başarılı olmadığını açıkladı. Lloyd Austin, Suriye’de IŞİD’le karşılaşmada YPG’yi destekleyen isimlerden biriydi.

Lloyd Austin, 1980 senesinden beri Charlene Denise Banner ile evlidir. 2 çocuğu mevcuttur.

Silahlı kuvvetlerden 5 Nisan 2016 tarihinde Orgeneral rütbesiyle emekli oldu ve daha sonra Raytheon Technologies, Nucor ve Tenet Healthcare yönetim kurullarında görev yaptı.

7 Aralık 2020‘de Başkan Joe Biden‘ın Lloyd Austin‘i savunma bakanı olarak aday göstereceği bildirildi. Lloyd Austin, 22 Ocak 2021 tarihinde senatoda yapılan oylama sonunda ilk Afrika kökenli Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanı oldu.

9 Kasım 2020 tarihinde Donald Trump tarafından görevden alınan savunma bakanı Mark Esper’in yerine vekaleten atanan Christopher Charles Miller’den savunma bakanlığı görevini 22 Ocak 2021 tarihinde teslim aldı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün