Biyografi

Louis Büchner Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Louis Büchner kimdir?, Louis Büchner kaç yaşında?, Louis Büchner evi nerede?, Louis Büchner nerelidir? Louis Büchner ev adresi?, Louis Büchner kaç yaşında?, Louis Büchner nerede oturuyor?, Louis Büchner nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Louis Büchner hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 29.Mart.182401.Mayıs.1899 senesinde doğan Louis Büchner şu an için 75 yaşında ve Koç burcundandır. Louis Büchner doğum yeri ise Darmstadt, AlmanyaDarmstadt, Almanya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise YazarFilozof olarak devam ettirmektedir.

Louis Büchner Kimdir? – Louis Büchner Evi Nerede? – Louis Büchner Nerede Oturuyor?

Louis Büchner Kimdir?, evi nerede?

Ateist evanjelizmin Almanya’daki kurucusudur.

Louis Büchner, 29 Mart 1824 tarihinde Darmstadt, Almanya’da doğmuştur. Tam adı Friedrich Karl Christian Ludwig Louis Büchner’dir. Yazar Georg Büchner‘in kardeşidir. 1842 ile 1848 senelerı içerisinde Giessen Üniversitesinde fizik, kimya, botanik, mineralojisi, felsefe ve tıp okuyarak mezun oldu. Daha sonra çalışmalarını Strasbourg Üniversitesinde sürdürdü. Würzburg Üniversitesinde ve Viyana Üniversitesinde patoloji okudu.

1852 senesinde Tübingen Üniversitesi Tıp Fakültesinde Öğretim Üyesi oldu. 1855 senesinden sonra Üniversitedeki görevinden ayrılarak materyalizm hakkında yaptığı felsefi çalışmalarını sürdürdü. 1855 senesinde ünlü eseri “Kraft und Stoff / Madde ve Kuvvet” paylaştı.

Louis Büchner, James Moleschott ve Carlos Vogt ile birlikte ondokuzuncu yüzyılın ikinci yarısında monistik materyalizmin en mühim şahsiyetlerinden biridir.

1881 yılı Içinde Frankfurt’da “Almanya serbest düşünürler derneği / Deutsche Freidenkerbundin”ni kurarak ateistler ilk kez bir araya geldi.

Diyalektik olmayan bir maddeciliğin yılmaz savunuculuğunu yapmış olan Büchner, evrene ilişkin açıklamanın temel ilkeleri olarak yalnızca güç ve maddeyi almış, tinsel bir ruhun varoluşundan hiçbir halde söz edilemeyeceğini dile getirmiştir.

Louis Büchner, 1 Mayıs 1899 tarihinde Almanya’da 75 yaşında ölmüştür.

Kraft und Stoff / Madde ve Kuvvet adlı kitabı 1911 senesinde Baha Tevfik ve Ahmed Nebil tarafından Türkçeye çevrilmiştir.

Kitapları :
1855 – Kraft und Stoff / Madde ve Kuvvet
1857 – Natur und Geist / Doğa ve Ruh – Goril
1862 – Aus Natur und Wissenschaft / Doğa Açık ve Bilim
1868 – Sechs Vorlesungen über Darwinsche Theorie die / Darwinci teori Altı ders
1869 – Mensch und seine Stellung in der Natur / insanın doğada yeri
1884 – Der Fortschritt Natur und Geschichte im Lichte der Darwinschen Theorie de (Darwinist teori Işığında Doğa ve Tarih)
1887 – Tatsachen und Theorien aus dem naturwissenschaftlichen Leben der Gegenwart (Mevcut Bilimsel Life Gerçekler ve Teoriler)
1889 – Das Leben und künstige moderne Wissenschaft die / öbür ve modern bilim
1890 – Die Darwinsche Theorie / Darwin teorisi
1890 – Fremdes und eigenes aus dem geistligen Leben der Gegenwart (Mevcut Ruhani Life Strangers ve Selves)
1894 – Darwinismus und Socialismus (Darwinizm ve Sosyalizm)
1899 – Im Dienste der Wahrheit (Truth Service)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün