Biyografi

Louis Douzette Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Louis Douzette kimdir?, Louis Douzette kaç yaşında?, Louis Douzette evi nerede?, Louis Douzette nerelidir? Louis Douzette ev adresi?, Louis Douzette kaç yaşında?, Louis Douzette nerede oturuyor?, Louis Douzette nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Louis Douzette hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 25.Eylül.183421.Şubat.1924 senesinde doğan Louis Douzette şu an için 90 yaşında ve Terazi burcundandır. Louis Douzette doğum yeri ise Tribsees, AlmanyaBarth, Almanya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Ressam olarak devam ettirmektedir.

Louis Douzette Kimdir? – Louis Douzette Evi Nerede? – Louis Douzette Nerede Oturuyor?

Louis Douzette Kimdir?, evi nerede?

Louis Douzette, mühim bir Alman manzara ressamıydı.

Louis Douzette, 25 Eylül 1834 tarihinde Tribsees, Almanya’da doğmuştur. Tam adı Carl Ludwig Christoph Douzette’dir. 1841 senesinde7 yaşında iken ailesi ile beraber Tribsees’den Franzburg şehirine taşındı. 1852 senesinde Barth şehirine taşındı.

Louis Douzette, 1855 senesinde 21 yaşında iken Berlin‘e gitti ve Berlinli ressam Hermann Eschke‘nin öğrencisi oldu. 1860’tan beri Baltık Denizi’ne düzenli resim gezileri yaptı. 1863’te Berlin Sanatçılar Birliği’nin bir üyesi oldu. 1878’de Paris‘e gitti ve burada Ecole de Barbizon’da açık havada resim yapmayı keşfetti.

1896’da Berlin Akademisi profesörü olarak atandı.

Karanlıkta, bulutların arkasında kalmış ay ışığının aydınlattığı melankolik manzara resimleri ile tanınan Alman ressam Louis Douzette, bu özelliği ile “Moonlight Douzette” / “Ayı Işığı Douzette” lakabını almıştır.

1895 senesinde tekrar Barth şehirine taşındı ve ömrünün sonuna kadar orada yaşadı.

Louis Douzette, 1839 senesinde Louise Donner ile evlendi ve 25 yıl evli kaldı. Dorothea Douzette adında kızı oldu.

Louis Douzette, 21 Şubat 1924 tarihinde Barth, Almanya’da 90 yaşında ölmüştür.


Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün