Lütfü Türkkan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Lütfü Türkkan kimdir?, Lütfü Türkkan kaç yaşında?, Lütfü Türkkan evi nerede?, Lütfü Türkkan nerelidir? Lütfü Türkkan ev adresi?, Lütfü Türkkan kaç yaşında?, Lütfü Türkkan nerede oturuyor?, Lütfü Türkkan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Lütfü Türkkan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 05.Şubat.1959 senesinde doğan Lütfü Türkkan şu an için 62 yaşında ve Kova burcundandır. Lütfü Türkkan doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamıMilletvekili olarak devam ettirmektedir.

Lütfü Türkkan Kimdir? – Lütfü Türkkan Evi Nerede? – Lütfü Türkkan Nerede Oturuyor?

Lütfü Türkkan Kimdir?, evi nerede?

MHP Kocaeli Milletvekili

Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı Cevat, annesinin adı Halise’dir. 1973 senesinde başladığı İstanbul Kabataş Erkek Lisesinden 1976 senesinde mezun oldu.

1976 senesinde başladığı Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünü 1978 senesinde bitirdi, sonrasında 1978 senesinde okumaya başladığı İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulundan 1980 senesinde mezun oldu ve daha sonra da Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümüne 2004 senesinde başladı.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı.

Lütfü Türkkan, Tügmad Türkkan Gıda Mad. San ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.

Beykent ve Boğaziçi Üniversiteleri tarafından gerçekleştirilen Balkan konferanslarına tebliğler sundu.

Katıldığı toplu etkinlikler:
23–24 Mayıs 2002 Boğaziçi Üniversitesi Balkanlarda Kültürel Kimlik Konferansı, Kültürel Kimliğin muhafazasında Sivil Toplum Kuruluşlarının Önemi, 07 Haziran 2002 Türklerin Rumeli’ye Çıkışının 650.Yılı Sempozyumu. Balkanlarda Ekonominin Coğrafya’ya Etkisi konulu tebliği. 10–12 Mayıs 2006 Beykent Üniversitesi 3.Balkan KonferansıIrk Olgusunu Aşan Bir Kavram Makedonya’da Türklük ve Türkçe konulu tebliği.

Lütfü Türkkan, 2011 senesinde seçimlerde aday adayı olabilmek için görev yaptığı Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Dilovası Organize sanayi yönetiminden istifa etti.

Lütfü Türkkan, 24. Dönemde 2011 Türkiye genel Milletvekili seçimlerinde MHP Kocaeli Milletvekili seçildi. Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Asil Üyesi olan Lütfü Türkkan, TBMM’nde Çevre Komisyonu Üyesi, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi, Türkiye – Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyesi görevlerini yapmaktadır.

2011 seçimlerinde MHP’den aday gösterildiğinde, “Milletvekili seçilince, maaşımı ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak vereceğim” diyen Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan aldığı Milletvekili maaşlarıyla karşılıksız burs vermektedir.

İyi düzeyde İngilizce ve Makedonca, orta düzeyde Rusça, Sırpça ve Bulgarca bilmektedir.

Lütfü Türkkan, Şebnem Hanım evli ve Dilara, Nilhan, Mehmet ve Türküm adlarında 4 çocuk babasıdır.

25 Ekim2017 tarihinde İyi Parti‘nin kuruluşu ile birlikte İyi Parti‘ye katıldı. Aynı partide Genel başkan yardımcılığı görevine getirildi. 24 Haziran2018 seçimlerine İstanbul milletvekili adayı olarak katıldı ve seçildi.

Üye Olduğu Kuruluşlar:
Rumeli Eğitim Vakfı (Yönetim Kurulu Başkanı)
TFF Dış İlişkiler Kurulu Üyesi
Kocaeli Sanayi Odası ÜyesiGebze San. ve Tic. Odası Üyesi
Türkiye Sivil Toplum Örgütleri Birliği
Türkiye Yağ Sanayicileri Derneği.

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker