M. Çağatay Tosun Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

M. Çağatay Tosun kimdir?, M. Çağatay Tosun kaç yaşında?, M. Çağatay Tosun evi nerede?, M. Çağatay Tosun nerelidir? M. Çağatay Tosun ev adresi?, M. Çağatay Tosun kaç yaşında?, M. Çağatay Tosun nerede oturuyor?, M. Çağatay Tosun nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için M. Çağatay Tosun hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1978 senesinde doğan M. Çağatay Tosun şu an için 43 yaşında ve burcundandır. M. Çağatay Tosun doğum yeri ise İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Yönetmen olarak devam ettirmektedir.

M. Çağatay Tosun Kimdir? – M. Çağatay Tosun Evi Nerede? – M. Çağatay Tosun Nerede Oturuyor?

M. Çağatay Tosun Kimdir?, evi nerede?

M. Çağatay Tosun, 1978 senesinde İzmir’de doğmuştur. Tam adı Mehmet Çağatay Tosun’dur. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden mezun oldu.

2005 senesinde yönetmen koltuğuna geçtiği “Aşk Yolu” dizisiyle yönetmenliğe başladı. Bu dizide Tuba Büyüküstün, Bülent İnal, Serap Aksoy, Teoman Kumbaracıbaşı, Seda Akman, Avni Yalçın, Beste Bereket gibi oyuncular oynadı.

M. Çağatay Tosun, 2005 senesinde yönetmenliğini yaptığı ve başrolünü Yeşim Salkım ve Uğur Polat‘ın paylaştığı televizyon dizisi “Seher Vakti” dizisinde İdil Fırat, Berk Hakman, Begüm Birgören, Tuluğ Çizgen, Hakan Boyav, Tuncer Necmioğlu, Semih Sergen, Parla Şenol, Tomris Oğuzalp, Necip Memili rol almıştır.

M. Çağatay Tosun’un yönetmenliğini yaptığı, başrolünde Erdal Beşikçioğlu’nun oynadığı ve yazar Ayşe Kulin tarafından kaleme alınan Köprü adlı romandan esinlenilerek çekilen, Vali Recep Yazıcıoğlu‘nun yapılması için büyük emek harcadığı Başpınar Köprüsü’nün konu edildiği Köprü dizisi ve bu diziden bir araya getirilen Vali adlı filmiyle de büyük beğeni aldı.

2013 senesinde yazar Hande Altaylı’nın “Kahperengi” adlı hikayesinden dizi olarak bir araya getirilen ve M. Çağatay Tosun’un yönetmenliğini yaptığı “Merhamet” adında dizide başrollerini Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol’un paylaşırken, Burçin Terzioğlu, Mustafa Üstündağ, Yasemin Allen, Ahmet Rıfat Şungar’de rol aldı. Turgut Tunçalp Moskof Recep kişiliğini canlandırdı.

2018 senesinde yönetmenliğini M. Çağatay Tosun’un yaptığı “Can Feda” adlı sinema filminde Kerem Bursin ve Burak Özçivit başrolde oynarken, İpek Yalova da Dr. Seher kişiliğine canvermiştir.

M. Çağatay Tosun, 2014 senesinde oyuncu Yağmur Kaşifoğlu ile evlendi.

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2018 – Can Feda (Sinema Filmi)
2016 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem 2. Sezon (TV Dizisi)
2015 – Acı Aşk (TV Dizisi)
2014 – Aşkın Kanunu (TV Dizisi)
2013 – Merhamet (TV Dizisi)
2012 – Suskunlar (TV Dizisi)
2012 – Derin Düşün-ce (Sinema Filmi)
2012 – Bir Ferhat ile Şirin Hikayesi (TV Dizisi)
2011 – Mazi Kalbimde Yaradır (TV Dizisi)
2010 – Çakıl Taşları (TV Dizisi)
2010 – Maskeli Balo (TV Dizisi)
2008 – Vali (Sinema Filmi)
2006 – 2007 – Köprü (TV Dizisi)
2006 – Kod Adı (TV Dizisi)
2006 – Ahh İstanbul (TV Dizisi)
2005 – Seher Vakti (TV Dizisi)
2005 – Kırık Kanatlar (TV Dizisi)
2005 – Aşk Yolu (TV Filmi)
1999 – Mezar (Kısa film)

Senaryo :
2012 – Derin Düşün-ce (Sinema Filmi)
2008 – Vali (Sinema Filmi)

Yapımcı :
2012 – Derin Düşün-ce (Sinema Filmi)

Yönetmen Ekibi :
1999 – Yüzleşme (Yardımcı Yönetmen) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün