Matt LeBlanc Kimdir? Evi Nerede?

Matt LeBlanc Kimdir? – Matt LeBlanc Evi Nerede? – Matt LeBlanc Nereli?

Matt LeBlanc kimdir?, Matt LeBlanc kaç yaşında?, Matt LeBlanc evi nerede?, Matt LeBlanc nerelidir? Matt LeBlanc ev adresi?, Matt LeBlanc kaç yaşında?, Matt LeBlanc nerede oturuyor?, Matt LeBlanc nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Matt LeBlanc hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 25.Temmuz.1967 senesinde doğan Matt LeBlanc şu an için 54 yaşında ve Aslan burcundandır. Matt LeBlanc doğum yeri ise Massachusetts, Amerika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Matt LeBlanc Kimdir?, evi nerede?

Amerikalı aktör

Matt LeBlanc, 25 Temmuz1967‘de Newton, Massachusetts, Amerika‘da dünyaya geldi.

Çocukluk senelerında aktörlüğe hiçbir ilgisi olmayan LeBlac’ın duyguları bambaşka bir alanda yoğunlaşıyordu: “motorsiklet tutkusu”. İlk motorsikletine 8 yaşında kavuştu. Henüz motorsikletini yeni almıştı ki, LeBlanc, bir gün profösyönel olma umuduyla amatör yarışlarda boy göstermeye başladı. Matt’in motorsiklet kullanmasına karşı olan annesi, rahatsızlığını her fırsatte dile getiriyordu. Bunun sonucu olarak LeBlanc, motorsiklet tutkusundan vazgeçmek zorunda kaldı. Annesi o senelerda oğlunun marangoz olmasını istiyor, bunun için çok geçmeden çalışmaya başlaması gerektiğini savunuyordu.

Genç LeBlanc, liseyi bitirmesinin sonrasında şehir içi taşımacılık işiyle yaşamını kazanmaya başladı. Çok geçmeden, dostlarının tavsiyesiyle, taşımacılıkta kullandığı kamyonetini sattı ve model olma umuduyla New York‘a gitti.

Oyunculuk kariyerine başlamadan önce uzun süre modellik yapan LeBlanc, daha sonraları, Levi’s, Coca-Cola, Doritos, Heinz Ketchup gibi firmaların reklam filmlerinde de yer aldı. Oynadığı reklam filmlerinden biri olan Heinz ketchup reklamı, 1987 Cannes Film Festival’in de “Gold Lion Award” (Altın Aslan Ödülü) kazandı.

Reklam filmlerinin sonrasında “Married With Children” ( Evli ve Çocuklu ) gibi bir kaç tv dizisinde ufak roller aldı. Matt LeBlanc için asıl dönüm noktası olan Friends dizisine imza attığında takvimler 1994‘ü gösteriyordu.

10 sene gibi uzun bir süre Friends dizisinde Joey kişiliği ile yer aldı. Dizide 6 sıkı dosttan biri olan Joey, dizi ve sinema filmlerinde rol alan bir sinema oyuncusuydu. Friends’deki rolüne devam ederken öte yandan da Ed (1996), Lost in Space (1998), ve Charlie’s Angels (2000) gibi sinema filmleriyle seyirci karşısına çıkıyordu.

2004 senesinde Friends dizisi bitti. Ancak yapımcıların Joey kişiliğini “Joey” adlı başka bir diziyle yaşatmaya devam etmeleri kararıyla, LeBlanc, kariyerine kaldığı yerden sürüyordu.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker