Biyografi

Matthew Fox Kimdir? Evi Nerede?

Matthew Fox Kimdir? – Matthew Fox Evi Nerede? – Matthew Fox Nereli?

Matthew Fox kimdir?, Matthew Fox kaç yaşında?, Matthew Fox evi nerede?, Matthew Fox nerelidir? Matthew Fox ev adresi?, Matthew Fox kaç yaşında?, Matthew Fox nerede oturuyor?, Matthew Fox nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Matthew Fox hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 14.Temmuz.1966 senesinde doğan Matthew Fox şu an için 55 yaşında ve Yengeç burcundandır. Matthew Fox doğum yeri ise Crowheart, Wyoming, Amerika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Matthew Fox Kimdir?, evi nerede?

Matthew Fox, 1966 doğumlu Amerika’lı dizi ve sinema oyuncusu. Lost adlı ödüllü ve çok bi hayli beğeni alan dizide ‘Dr. Jack Shephard’ kişiliğini canlandıran Fox, 2004’de Golden Globe Ödülü‘ne aday gösterildi.

Matthew Fox, 14 temmuz 1966’da Loretta ve Francis Fox’un üç oğullarından ortancası olarak Crowheart, Wyoming’deki ailesine ait at çiftliğinde dünyaya geldi. Wyoming yakınlarındaki Pavillion’da Wind River Lisesi’nden mezun olmasının sonrasında Kolombiya ÜniversitesiEkonomi Bölümü’ne kabul edildi ve önce Massachusetts’deki özel Deerfield Akademisi’nde 1 yıl hazırlık sınıfını okudu. Kolombiya Üniversitesi’ne devam ettiği süre boyunca Columbia Lions (Kolombiya Aslanları) futbol kulübünün bir üyesi olan Fox, takımın 42 maç süren yenilgi serisini kırdığı geceki maçta oynadı.

1988’de mezun olan Fox, Wall Street’de bir kariyer yapmak için gittiği bir iş görüşmesinde oraya ve bu mesleğe ait olmadığını anladı. Kız arkadaşının model ajanlığı yapan annesinin tavsiyesiyle modelliğe başlayan Fox, Atlantik Tiyatro Ekibi (Atlantic Theatre Company) ile birlikte oyunculuk yapmaya başladı ve sonrasında New York’taki Film ve Televizyon Okulu’na (School for Film and Television) devam etti.

25 yaşında ilk oyunculuk sınavını Wings dizisinin bir bölümünde veren Matthew Fox, aynı sene kısa süren dizi Freshman Dorm’da baş rollerden birini oynadı. Hala yeterince tanınmamışken çeşitli yardımcı roller için teklifler almaya devam etti ve 1993’de My Boyfriend’s Back ile ilk kez daha büyük bir yapımda yer buldu. 1994’de Party Five adlı dizide, anne ve babasını araba kazasında kaybetmiş beş kardeşten birini (Charlie Salinger) canlandıran Fox, bu dizideki karakteri ile bir çok magazinde yeraldı ve genç kızların hayranlığını kazandı. 1996’da People Magazine tarafından Dünyanın 50 En Güzel İnsanı içerisinde seçildi.

Fox, altı sezon sonra Party Five dizisinin sona ermesinden birkaç yıl sonra bu kez The Haunted adlı dizide oynamaya başladı fakat dizi diğeri kadar ilgi görmedi.

2004’de Lost adlı dizide Dr. Jack Shephard’ı canlandırmaya başlayan Matthew Fox, aslında dizideki yardımcı rollerden James ‘Sawyer’ Ford rolü için denemelere katılmıştı. Ancak yapımcılardan J.J. Abrams’ın onu Dr. Shephard rolü için beğenmesiyle Fox, dizide başrolü almış oldu. Söylendiğine göre gizli olan tüm pilot senaryoyu okumasına izin verilen aktör, bunun yanında dizide en yüksek ödemeyi alan oyuncu oldu. Dizide Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Michael Emerson, Dominic Monaghan, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Elizabeth Mitchell, Ian Somerhalder, Maggie Grace, Naveen Andrews, Jorge Garcia, Terry O’Quinn, Emilie De Ravin, Michelle Rodriguez gibi oyuncular rol aldı.

2005’de Lost’daki karakteri ile Golden Globe’a aday gösterilen Fox, 2005Satellite Award ve 2006Televizyon Oyuncuları Derneği Ödülü’nü (Screen Actors Guild Award) kazandı.

Matthew Fox, 1992 senesinden beri Margherita Ronchi ile evli ve çiftin Kyle ile Byron isimli iki çocukları var. Philadelphia Eagles ve Toronto Blue Jays takımlarını tutan Fox, her pazar Lost dizisindeki dostlarıyla evinde parti düzenliyor.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün