Biyografi

Mehmet Aslan Kimdir? Evi Nerede?

Mehmet Aslan Kimdir? – Mehmet Aslan Evi Nerede? – Mehmet Aslan Nereli?

Mehmet Aslan kimdir?, Mehmet Aslan kaç yaşında?, Mehmet Aslan evi nerede?, Mehmet Aslan nerelidir? Mehmet Aslan ev adresi?, Mehmet Aslan kaç yaşında?, Mehmet Aslan nerede oturuyor?, Mehmet Aslan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mehmet Aslan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 29.Nisan.1980 senesinde doğan Mehmet Aslan şu an için 41 yaşında ve Boğa burcundandır. Mehmet Aslan doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Mehmet Aslan Kimdir?, evi nerede?

Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan‘ın oğlu.

Mehmet Aslan, 29 Nisan 1980 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası gazinolar kralı Fahrettin Aslan, annesi Arzu Aslan’dır. Babasının ilk eşinden olan Sacit Aslan (d.1953) ve Selçuk Aslan d.1959) adında iki abisi mevcuttur. İlkokulu İstanbul’da devlet okulunda okudu. 10 yaşında Paris’e gitti. Ve 10 yıl Ecole Pascal’da okudu. Sonra Baccalaureat diplomasını aldı. Bir yıl Sorbon’da psikoloji okuduktan sonra Boston Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret okudu. Döndükten sonra Yeditepe Üniversitesi’nde de okudu diplomayı oradan aldı. Fransızca, İngilizce, İspanyolca olmak üzere üç yabancı dil bilmektedir. 2002 senesinde Türkiye’ye döndü. 25 yaşında iken babasını kaybetti.

2005 senesinde dekoratif taş üzerine “Alem Doğal Taş” şirketini kurdu. Bununla alakalı Hindistan’da fabrika satın aldı. Kuveytli ortağı ile kurduğu bu fabrikada mermer blok kesimi yapmakta ve mermer, granit, quartz, bazalt, kum taşı, taş ve kesimiyle alakalılenmektedir. Kuveyt Saray’ının ve Karaçi’deki Amerikan konsolosluğunun taşını vermek yaptığı işler içerisindedır.

Caddebostan Migros’a, Burger King’e kiraladığı yerler gibi çeşitli yerlerde mülkleri, arazileri mevcuttur ve kiraya vermektedir.

2008 senesinde Show Tv’de yayına giren “Benim Annem Dans Edemez” müsabakasında Sinem Kobal ile birlikte sunuculuk yaptı. Yarışmada Hakan Peker ve Sema Çelebi de jüri kullanıcı hesabı yaptı.

2007 senesinde “Çılgın Dersane” sinema filminde Kerem rolünü canlandırırken Cüneyt Arkın, Yağmur Atacan, Duygu Çetinkaya, Tuba Ünsal, Mustafa Topaloğlu, Hande Ataizi ile beraber oynadı.

2012 senesinde başrolünde Murat Serezli’nin oynadığı “Muck” adlı dizide Savas Hoca kişiliğini canlandırırken; Hale Caneroğlu, Bedük, Ragga Oktay, Bay J, Özlem Aydın ile beraber oynadı.

Mehmet Aslan, siyasete atılarak, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı görevine geldi. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde MHP’den İstanbul 3. Bölge 6. sıradan milletvekili oldu, fakat seçilemedi. Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı görevi yapmaktadır.

17 Ocak 2017 tarihinde, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen soruşturma kapsamı içinde, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a hakaret” suçlamasıyla gözaltına alındı. İfadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

2017 senesinde Fox Tv‘de oynayan ve başrollerini Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz ve Berk Atan‘ın paylaştığı “Dayan Yüreğim” dizisinde 24 Şubat 2017 akşamı, 4’üncü bölümünden beri Ayşegül Atik de diziye dahil olup Cansel Elçin‘in annesi Türkan kişiliğini canlandıracaktır. Dizide bunun bunun yanında Ege Aydan, Bora Akkaş, Didem İnselel, Bülent Alkış, Tuncer Salman, Mehmet Aslan, Ayşegül Atik gibi oyuncular da rol almaktadır.

25 Ekim2017 tarihinde İyi Parti‘nin kuruluşu ile birlikte İyi Parti‘ye katıldı. 24 Haziran2018 seçimlerine İstanbul milletvekili adayı olarak katıldı fakat seçilemedi.

14 Şubat 2019 tarihinde 31 Mart 2019 yerel seçimleri için İYİ Parti‘den İstanbul Kağıthane belediye başkan adayı olarak gösterildi.

Filmleri ve Dizileri :
2018 – Amerikalı Kız (Toprak) (TV Filmi)
2017 – Dayan Yüreğim (Avukat Yaman)(TV Dizisi)
2015 – Kırık Kalpler Bankası (Mehmet) (Sinema Filmi)
2015 – 2016 – Kördüğüm (TV Dizisi) (Demir)(TV Dizisi)
2014 – Asayiş Berkkemal (Komiser Berk Atakan) (TV Dizisi)
2012 – Muck (Savaş) (TV Dizisi)
2012 – Son (Psikiyatris) (Sinema Filmi)
2012 – Budala (Seslendirme) (TV Dizisi)
2009 – Yankee Go Home (Toprak) (Sinema Filmi)
2009 – Kayıp Çocuklar Cenneti (Mehmet) (Sinema Filmi)
2008 – Ayakta Kal (Ali Yıldız) (Sinema Filmi)
2007 – Çılgın Dersane (Kerem) (Sinema Filmi)
2006 – Doktorlar (Burak Kuzey) (TV Dizisi)
2005 – Nefes Nefese (Kaya) (TV Dizisi)
2005 – Belalı Baldız (Kerem) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün