Biyografi

Mehmet Çağçağ Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Mehmet Çağçağ kimdir?, Mehmet Çağçağ kaç yaşında?, Mehmet Çağçağ evi nerede?, Mehmet Çağçağ nerelidir? Mehmet Çağçağ ev adresi?, Mehmet Çağçağ kaç yaşında?, Mehmet Çağçağ nerede oturuyor?, Mehmet Çağçağ nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mehmet Çağçağ hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1959 senesinde doğan Mehmet Çağçağ şu an için 62 yaşında ve burcundandır. Mehmet Çağçağ doğum yeri ise Şebinkarahisar, Giresun olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Karikatürist olarak devam ettirmektedir.

Mehmet Çağçağ Kimdir? – Mehmet Çağçağ Evi Nerede? – Mehmet Çağçağ Nerede Oturuyor?

Mehmet Çağçağ Kimdir?, evi nerede?

Leman ve L-Manyak’ta mizah dergilerinde karikatürleri yayınlanmaya devam ediyordir.

Mehmet Çağçağ, 1959 senesinde Giresun‘un ilçesi Şebinkarahisar’da doğmuştur. Şebinkarahisar İstiklal İlköğretim Okulundan mezun olduktan sonra Liseden de mezun olmuştur. Üniversiteyi ise İstanbul’da Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde resim bölümünde bitirdi.

Üniversite senelerında karikatür çizmeye başlayan Çağçağ’ın o senelerda tirajları bi hayli yüksek olan Gırgır ve Fırt dergilerinde karikatürleri yayınlanmaya başladı. Beş yıl Oğuz Aral ve kardeşi Tekin Aral ile beraber çalıştı.

Mehmet Çağçağ, 1985 senesinde Gırgır’dan ayrılan Şükrü Yavuz, Tuncay Akgün, Suat Gönülay, Can Barslan ve Gani Müjde gibi mizahçılar tarafından kurulan Limon dergisinin kurucularından oldu. 1991 senesinde Limon’un kapanması sonrası aynı kadroyla çıkan “Leman dergisiMehmet Çağçağ ve Tuncay Akgün ortaklığında bağımsız bir dergi olarak kuruldu. Komedyen Cem Yılmaz da ilk olarak burada karikatürist olarak işe başlamıştır. Cem Yılmaz, İlk stand-up gösterisini Leman Kültür’de, 1995’in Ağustos ayında gerçekleştirdi.

1 Mart 2009 tarihinden beri Gazete Habertürk‘te günlük karikatürleri yayınlanmaktadır.

Mehmet Çağçağ, hala Leman ve L-Manyak‘ta mizah dergilerinde karikatürleri yayınlanmaya devam ediyordir.

Mehmet Çağçağ, evlidir. Bir oğlu mevcuttur.

Çizdiği Karakterler :
Bizim Mahalle
Aptal Cengaver
Apartman Canavarı Suphi
Daral-Timsah
Kozzi
Harala Gürele

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu